Johnson Controls VA-4233-GGA-2 Електрични Actuator, 180 lb, 2 SPDT, 24VAC

Johnson Controls VA-4233-GGA-2 Електрични Actuator, 180 lb, 2 SPDT, 24VAC

DEN 1536.00

Неодамнешно

Това е достапна

Дизајниран за употреба во топла вода, разладени вода и пареа апликации, овозможувајќи за универзална примена.Автоматско пролет врати се враќа на вентил за да целосната матични-up позиција, во случај на електричната енергија.Едноставно не-врски монтажа со АВТО удар калибрација на инсталација (VA-4233-GGx модели само) ја намалува инсталација време и трошоци.Реверзибилна удар насока (VA-4233-GGx модели само) проширува употребливост со дозволување switch-за избор на директен или обратно дејство.Факултативна помошни ќе се обезбеди прилагодливи switch поени со линија напон способност.ВИРЏИНИЈА-4233 Серија Електричен Вентил Активатори користите stepper моторни точно позиција за контрола на вентили во HVAC апликации.Во случај на електричната енергија, а пролетта во actuator автоматски се враќа на вентил за да целосната матични-up позиција.Овие директни-планината, пролет-враќање електрични активатори обезбеди минимум 61 lb. (271 N) сила излез за лебдечки, on/off, или пропорционална контрола, и лесно може да се полето монтирани или нареди фабрика заедно да Johnson Controls 1/2 преку 1-1/4 во.VG7000 Серија Бронза Контрола Вентили, без дополнителни врски потребни.На VA-4233 Серија исто така, може да биде поле монтирани да одберете Берберот-Colman вентили, со користење на монтажа колекции се достапни од Johnson Controls.Пропорционална контрола модели вклучуваат АВТО удар калибрација функција што ја елиминира потребата за рачна калибрација или приспособување по инсталацијата.Интегрален помошни прекинувачи се достапни за да се покаже на крајот-во позиција stop или да се изврши префрлање функции.На пропорционална модели, позиција повратни информации е исто така достапен преку пропорционален DC напон сигнал.Сите модели се карактеризираат рака чудак за прирачник за позиционирање на вентил, независно од напојување.

Додатоци на производот

Aexit 100pcs R75-3W Терминал Блокови 1.32 милиметри Кол 24.5 mm Должина Метал Тест Сонда Покрие Actuator Блокови Неодамнешно
Aexit 100pcs R75-3W Терминал Блокови 1.32 милиметри Кол 24.5 mm Должина Метал Тест Сонда Покрие Actuator Блокови

Вкупна Должина : 24.5 mm; Име на Производ : Тест Сонда Капак.Материјал : Метал; Боја : Злато На Ѕвонење.Тежина :

DEN 186.00
Aexit 5pcs 500V Терминал Блокови 24A 6.0 mm Теренот 2 3P.5mm2 Сива Пролет Терминал Блок за Actuator Блокови Неодамнешно
Aexit 5pcs 500V Терминал Блокови 24A 6.0 mm Теренот 2 3P.5mm2 Сива Пролет Терминал Блок за Actuator Блокови

Име на производ : PCB Терминал Блок; Модел : KFWS2.5DB; Материјал : Метал, Пластика.Номинална Вредност : 500 V 24 A; Те

DEN 282.96
Aexit 100pcs P058-J Терминал Блокови 0.58 милиметри Кол 15mm Должина Метал Пролет Притисок Тест Actuator Блокови Неодамнешно
Aexit 100pcs P058-J Терминал Блокови 0.58 милиметри Кол 15mm Должина Метал Пролет Притисок Тест Actuator Блокови

Боја : Тон Злато, Сребро Тон; Тежина : 4g.Пакет Содржина : 100(+ / 2%)компјутери x Тест Сонда; Глава Кол : 0.4 mm.Цевк�

DEN 423.84
Aexit 5pcs KF237 Терминал Блокови 300V 10A 5.08 mm Теренот 8P Пролет Терминал Блок за Actuator Блокови PCB Неодамнешно
Aexit 5pcs KF237 Терминал Блокови 300V 10A 5.08 mm Теренот 8P Пролет Терминал Блок за Actuator Блокови PCB

Материјал : Метал, Пластика; Номинална Вредност : 300 V 10 A; Терминал Теренот : 5.08 mm.Температурата Опсег : 40 C д

DEN 1624.80
Aexit 100pcs PL75-J1 Терминал Блокови 1.0 mm Кол 33mm Должина Метал Пролет Притисок Тест Actuator Блокови Сонда Неодамнешно
Aexit 100pcs PL75-J1 Терминал Блокови 1.0 mm Кол 33mm Должина Метал Пролет Притисок Тест Actuator Блокови Сонда

Име На Производ : Тест Сонда; Материјал : Метал; Боја : Тон Злато, Сребро На Ѕвонење.Тежина : 13g; Пакет Содрж�

DEN 263.52