SESHA Кожата Терапија A. C. E. Крем за Чувствителни мл, 1 Унца

SESHA Кожата Терапија A. C. E. Крем за Чувствителни мл, 1 Унца

DEN 1528.56

Неодамнешно

Това е достапна

Направени за Осетлива Кожа – За оние кои имаат нестабилност, нашите крем обезбедува хидратација на вашата кожа потреби без додаден мириси дека може да ја влоши вашата алергии.Нежно Формулација – Нашите чувствителни на кожата крем го прави користењето на натриум hyaluronate, што е природно се наоѓаат во телото и помага водата да се врзе на кожата.Подмладување на кожата – Со додавање на мали количини на витамини A, C и E на нашата формула, ќе добивате хранливи материи и подмладителен својства.Се работи за Секојдневна Примена – Можете да го користите нашата кожа хранлив крем во двете наутро и навечер да се обезбеди саканата бенефиции.Лицето и Вратот Крим – Нашите A. C. E. крем е направен посебно за употребата на лицето и вратот области.Опис на производот придавам Влогови и негуваат вашата кожа два пати на ден со високо ефикасни Sesha Кожата Терапија A. C. E. Крем за Чувствителна Кожа.Нашите крем користи натриум hyaluronate, која е природна состојка која може да се поврзе 1.000 пати својата тежина во вода на кожата, создавање на еластична и здрав изглед.Можете да ги користите нашите соединение два пати дневно без да се грижи во текот отежнувачки чувствителна кожа, како што е нашата формула е екстремно нежен и без мириси и други состојки кои можат да предизвикаат проблеми за луѓето со алергии.Тоа карактеристики нашата П Е Т испорака технологија, кој е патентиран испорака систем кој обезбедува состојки навлезат во кожата слоеви правилно.Бренд Приказна SESHA КОЖАТА ТЕРАПИЈА е професионални научни за нега на кожата програма посветена на откривање, убава кожа со хранење и негување на тоа.Со користење на нашиот комерцијален испорака систем (П. Д. Т.).

Додатоци на производот

ББ Крем Тенка Concealer Беспрекорна Супер Убавото Лице Голи Шминка Покрие Порите се Задржи Вашата Кожа Хидриран Неодамнешно
ББ КРЕМ SPF 30 - ФЕР КОЖА Неодамнешно
ББ КРЕМ SPF 30 - ФЕР КОЖА

ЗАШТИТА НА ТЕН Е ЗАШТИТЕНА ОД ШТЕТНИТЕ СОНЧЕВИ ЗРАЦИ.ОБЕДИНУВАЧКИОТ НА КОЖАТА СЈАЈ, И РАВНОМЕРНОСТ СЕ В

DEN 696.00