uxcell Мерење на Купот 300ml ПП Пластични Дипломирал Beaker Транспарентен со Рачка за Лабораториски Кујна Течности

uxcell Мерење на Купот 300ml ПП Пластични Дипломирал Beaker Транспарентен со Рачка за Лабораториски Кујна Течности

DEN 242.16

Неодамнешно

Това е достапна

[Спецификации] - Капацитет : 300ml; Материјал : Полипропилен(PP); Боја : Транспарентна. [Материјал] - Изработени од ПОЛИПРОПИЛЕН пластика, хемиска отпорност, трајни, еднократно, лесно да се мијат и graduations ќе не исчезнат, се мијат се исклучи или да го распушти со хемикалии. [Лесен за Употреба] - На заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат, и јасно скала за повеќе точни мерења. [Повеќенаменски] - Погоден за мерење на брашно, шеќер, сос, или друга течност. [Апликации] - Широко се користат во научно истражување, универзитети, Индустриски и други единици на лабораторијата.PP beaker со рачка за лабораториска или кујна use Raised нумерички graduations од 50мл да 300ml за лесно reading Thick ѕид, помага да се отстрани distortion Polypropylene материјал, висока температура и отпорен на корозија, прават последните мерења прецизни.

Capacity: 300ml
Depth: Approx. 9.5cm/3.7 inch
Inner Diameter: Approx. 7.5cm/2.9 inch
Color: Transparent
Material: PP
Package includes: 1* PP Beaker

Додатоци на производот

uxcell 36 Пакет Мерење на Купот, 24 Пакет 50мл, 12 Пакет 100ml, PP Пластични Дипломирал Beaker Јасен со 20 Неодамнешно
uxcell 36 Пакет Мерење на Купот, 24 Пакет 50мл, 12 Пакет 100ml, PP Пластични Дипломирал Beaker Јасен со 20

[Пакет Вклучувајќи] 24 x 50мл Дипломирал Beakers; 12 x 100ml Дипломирал Beakers; 20 x Мешајќи Стапчиња [Size] 50мл : 42 x 61mm / 1.

DEN 683.76
Стакло Пластика Дипломирал Цилиндар Beaker Сет, Дебели Лабораторија Цилиндри (10 ml, 25 ml, 50 ml, 100 ml), Неодамнешно
Стакло Пластика Дипломирал Цилиндар Beaker Сет, Дебели Лабораторија Цилиндри (10 ml, 25 ml, 50 ml, 100 ml),

Пакетот содржи : производите имаат комплетна палета на производи за да ги задоволат вашите потреби, вкл

DEN 479.76
Bettomshin 20Pcs 30ml Метрички Пластични Дипломирал Beakers, Лабораторија Beakers Повеќенаменски Мешање Чаши Неодамнешно
Bettomshin 20Pcs 30ml Метрички Пластични Дипломирал Beakers, Лабораторија Beakers Повеќенаменски Мешање Чаши

【Спецификација】 Капацитет : 30ml ; Материјал : Пластика; Боја : Транспарентна 【Материјал】Пластични Beakers

DEN 188.64
Menolana Лабораторија Beaker Греење Стојат Tripod Хемија Експеримент 5.9 Неодамнешно
Menolana Лабораторија Beaker Греење Стојат Tripod Хемија Експеримент 5.9

Направен од железо, и висок квалитет.Железо Лабораторија за Хемија Експеримент Beaker Цевка Менгеме Газа М

DEN 540.00
Обединетите Научни BP0250 Полипропилен Грифин Стил Beaker, 250ml Капацитет (Пакување од 6) Неодамнешно Најдобра цена
Обединетите Научни BP0250 Полипропилен Грифин Стил Beaker, 250ml Капацитет (Пакување од 6)

Пакет Димензии : 23.6 H x 11.2 L x 16.4 W (сантиметри).Пакет Тежина : 0.34 килограми.Земја на Потекло : Индија.Обединет

DEN 455.52
Nalgene Грифин Beaker, со Ниска Форма, Полипропилен, 250 mL Неодамнешно
Nalgene Грифин Beaker, со Ниска Форма, Полипропилен, 250 mL

Nalgene Грифин Beaker, Со Ниска Форма.Beaker има лесензачитање, свилафилтрирани graduations; големината на кодот; смола

DEN 455.76
Лабораторија Beakers Згусне Стакло Beaker Училиште Хемиски Експеримент Опрема Погодна за Лабораторија/Училиште/Home Неодамнешно
JXYANSHE Пијат Чаша 20Pcs 60ML Пластични Дипломирал Мерење на Купот Јасно Скала Покаже Транспарентен Кригла Неодамнешно
JXYANSHE Пијат Чаша 20Pcs 60ML Пластични Дипломирал Мерење на Купот Јасно Скала Покаже Транспарентен Кригла

【 Материјал】 Тешко квалитетот на нашите првенства ќе се одлични за дневна употреба.вие и вашите деца м

DEN 532.32
Aexit 2 парчиња 100ml Лабораторија Транспарентна Пластика Течни Сад Мерење на Купот Beaker (a0d4a48ca1fbe1223af8164d6e70c274) Неодамнешно
Aexit 2 парчиња 100ml Лабораторија Транспарентна Пластика Течни Сад Мерење на Купот Beaker (a0d4a48ca1fbe1223af8164d6e70c274)

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Plastic.Net Тежина : 21g; Пакет Содржина : 2 Buc x Beaker.Главната Боја : Јасно

DEN 1572.00
Aexit 500ml Капацитет мерач Лабораторија Транспарентен PP Течни Сад Мерење на Купот Beaker Неодамнешно
Aexit 500ml Капацитет мерач Лабораторија Транспарентен PP Течни Сад Мерење на Купот Beaker

Земја на Производство : КИНА; Материјал : PP.Net Тежина : 37g; Пакет Содржина : 1 x Beaker.Главната Боја : Јасно Бела;

DEN 652.80
Othmro Двојно Јасно 10ml/20ml Пластични Снимен Очила Пијат Мерка Првенство за Бар Партија Кујна Алатка 1pcs Неодамнешно
Othmro Двојно Јасно 10ml/20ml Пластични Снимен Очила Пијат Мерка Првенство за Бар Партија Кујна Алатка 1pcs

【Параметри】 Капацитет : Прибл 10ml / 20ml;PC смола 【Предност】 Ова мерење првенство има два функционални стр

DEN 182.16
Обединетите Научни Снабдување PIPETTES, MOHR, Класа А, Серија Уверение, 10ML - USS Неодамнешно
Обединетите Научни Снабдување PIPETTES, MOHR, Класа А, Серија Уверение, 10ML - USS

Pipettes, Mohr, Класа А, Серија Уверение, 10 Ml.Овие pipettes се направени од borosilicate стакло во согласност со ASTM специф

DEN 2299.20
Ackers Boro3.3,1000 ml Грифин со Ниска Форма Научни Стакло Beaker(Пакување од 6) 丨4 Мешајќи Прачки Неодамнешно
Ackers Boro3.3,1000 ml Грифин со Ниска Форма Научни Стакло Beaker(Пакување од 6) 丨4 Мешајќи Прачки

Класа а & стакло наука мерење beaker направен од висок квалитет 3.3 borosilicate.О.Г.х Висина : 4.0×6.2(102 x 158mm) 4 Стакло М

DEN 1199.76
Лабораторија Beakers Згусне Стакло Beaker Училиште Хемиски Експеримент Опрема Погодна за Лабораторија/Училиште/Home Неодамнешно
OLYCRAFT 20 Пак Стакло Beaker Мерење Чаши, Дипломирал 10ml Лаборатории Beaker Ниска Форма со Додатоци за Лабораторија Неодамнешно
Обединетите Научни Снабдување PIPETTES, MOHR, Класа А, Серија Уверение, 0.2 ML - USS Неодамнешно
Обединетите Научни Снабдување PIPETTES, MOHR, Класа А, Серија Уверение, 0.2 ML - USS

Pipettes, Mohr, Класа А, Серија Уверение, 0.2 Ml.Овие pipettes се направени од borosilicate стакло во согласност со ASTM специф

DEN 641.04
Лабораторија Beakers Згусне Стакло Beaker Училиште Хемиски Експеримент Опрема Погодна за Лабораторија/Училиште/Home Неодамнешно
bizofft Beaker, Не Дипломирал Beaker Киселина-и-Алкално-Отпорни на Наставата Инструмент PTFE Beaker за Биохемиски Неодамнешно
bizofft Beaker, Не Дипломирал Beaker Киселина-и-Алкално-Отпорни на Наставата Инструмент PTFE Beaker за Биохемиски

Таков вид на настава инструмент може да помогне да се посветам на децата за учење интерес за лаборатори

DEN 276.00
Мериленд Пластика, Inc. Дипломирал 600 mL, Полипропилен Пластични Расположливиот Beaker, Мерење Првенство Дел Неодамнешно
Мериленд Пластика, Inc. Дипломирал 600 mL, Полипропилен Пластични Расположливиот Beaker, Мерење Првенство Дел

Пакетот вклучува 25 смета повеќенаменски за еднократна употреба пластични 600 ml дипломирал beakers.Beakers се на

DEN 719.76
Corning Pyrex Borosilicate Стакло со Ниска Форма Грифин Beaker, Дипломирани, 124mm H, 600ml Капацитет (Случај Неодамнешно
Corning Pyrex Borosilicate Стакло со Ниска Форма Грифин Beaker, Дипломирани, 124mm H, 600ml Капацитет (Случај

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Објектот Пакет Димензија : 53.086 cm L X 43.687 cm W X36.576 см Х Точка Пак

DEN 6399.60
uxcell Мерење на Купот 150ml ПП Пластични Дипломирал Beaker Транспарентни за Лабораториски Кујна Течности 11pcs Неодамнешно
Лабораторија Jacketed Beaker Колба Реактор: 50мл Двоен Слој Стакло Beaker Експеримент Скала Beaker Дипломирал Неодамнешно
Лабораторија Jacketed Beaker Колба Реактор: 50мл Двоен Слој Стакло Beaker Експеримент Скала Beaker Дипломирал

Можете да ги користите за мерење на хемиски течности, вода итн.практична алатка во лабораторија.Погоден

DEN 1668.00
VWR 10754-956 Ниска Форма Грифин Beaker, 50мл-500mL Дипломирањето Опсег, 600mL Капацитет, 88mm OD, 122mm Висина Неодамнешно
VWR 10754-956 Ниска Форма Грифин Beaker, 50мл-500mL Дипломирањето Опсег, 600mL Капацитет, 88mm OD, 122mm Висина

Двоен капацитет скала.Единствен дебелина на ѕид.Многу добра хемиска отпорност.Висока температура отпо

DEN 1822.56
Поларните Опрема-720630 Кол-Parmer Нерѓосувачки Челик Beaker со Факултативна Покрие, 3.1 L Неодамнешно
Поларните Опрема-720630 Кол-Parmer Нерѓосувачки Челик Beaker со Факултативна Покрие, 3.1 L

Тип на производ : beaker.Withstands temp (висок) (°F) : 800 Withstands temp (низок) (°F) : 450 Капацитет (литри) : 3.1...

DEN 1859.76
Домаќинство Задебелена Високи Beaker Лабораторија Beakers Висока Температура Отпор Експеримент Опрема Погодна Неодамнешно
Пластични Beaker Сет, 5 Големини Ниска Форма Мерење на Дипломирани Грифин Полипропилен Beakers во 500 ml, 250 Неодамнешно
Пластични Beaker Сет, 5 Големини Ниска Форма Мерење на Дипломирани Грифин Полипропилен Beakers во 500 ml, 250

????ТОЧНИ СКАЛИ : Нашата Пластични Beakers имаат јасни и прецизни ваги за вас да се измери течни ефикасно & пре

DEN 215.76
Стакло Beaker Мерење на Купот, Дипломирани, Borosilicate Стакло, Чај, Кафе Кригла со Рачка (500 ml) Неодамнешно
Стакло Beaker Мерење на Купот, Дипломирани, Borosilicate Стакло, Чај, Кафе Кригла со Рачка (500 ml)

Стакло beaker со никне и метрички мерка ознаки.Borosilicate стакло на отпорност на топлина.Може да се користи как

DEN 239.76
Azlon 522135-0001 5 Парче Полипропилен Плоштадот Сооднос Beaker Асортиман Вклучува 50, 100, 250, 500 и 1000mL Неодамнешно
Azlon 522135-0001 5 Парче Полипропилен Плоштадот Сооднос Beaker Асортиман Вклучува 50, 100, 250, 500 и 1000mL

Сет вклучува еден : 50, 100, 250, 500 и 1000m L.Материјал : полипропилен.Карактеристики вертикална усна околу врвот

DEN 478.80
Aexit 53mm База мерач Дијаметар 100ml PP Волуметриски Мерење на Купот на Сад Beaker Јасно Неодамнешно
Aexit 53mm База мерач Дијаметар 100ml PP Волуметриски Мерење на Купот на Сад Beaker Јасно

Земја на Производство : КИНА; Материјал : PP.Net Тежина : 16g; Пакет Содржина : 1 x Beaker.Главната Боја : Clear; Капаци

DEN 268.80