YUEWO 100-240V Дигитален Дисплеј Електрични мала Брзина, Голем Капацитет центрифуга Мали 4000 ВРТЕЖИ во минута Лабораторија Масти серум Сепаратор (100ML4)

YUEWO 100-240V Дигитален Дисплеј Електрични мала Брзина, Голем Капацитет центрифуга Мали 4000 ВРТЕЖИ во минута

DEN 17160.00

Неодамнешно

Това е достапна

Ова електрична центрифуга е погоден за медицински истражувања, серумски поделба, масти екстракција и дрога развој.Оваа центрифуга има голем LCD дисплеј, кој може да се прикаже на брзина и време.Работниот напон на оваа машина е 100-240 V, која може да се користи во целиот свет.Кога поклопецот е отворен, кога машината работи, машината автоматски ќе престане ротирачки.Оваа машина има 6 видови на агол rotors за да изберете од, звукот на машина работи е помал од 35 децибели, што нема да влијае на работа и одмор.Производ specifications Speed опсег : 0-4000r/min Timing опсег : 0-99min Maximum во однос центрифугалните сили : 2100xg Machine моќ : 200 WDisplay режим : LCDSound интензитет : помалку од 35d BVoltage : 100-240 VMachine големина : 340*300*260 Weight : 11.5 KGAngle роторот : 10ml*24/10ml*12/15ml*12/50мл*6/100ml*4.

Додатоци на производот

Лабораторија Highspeed Центрифуга Машина Bechtop Microcentrifuges 2 во 1 Роторот за 0.2/0.5/1.5/2mL Цевка Капацитет Неодамнешно
Лабораторија Highspeed Центрифуга Машина Bechtop Microcentrifuges 2 во 1 Роторот за 0.2/0.5/1.5/2mL Цевка Капацитет

ДИРЕКТНО ОД ПРОИЗВОДИТЕЛОТ : JOANLAB е производител кој има долгогодишно искуство во областа на лаборатори

DEN 2220.00
Mxmoonant Центрифуга Машина Benchtop Електрични Центрифуги со Тајмер и Контрола на Брзината за Лабораториски Неодамнешно
Mxmoonant Центрифуга Машина Benchtop Електрични Центрифуги со Тајмер и Контрола на Брзината за Лабораториски

【Се ПРИЛАГОДУВА БРЗИНАТА на временски опсег е 060ми 【20 MLX6 Rotors】цевки треба да биде вметната во машина си

DEN 2637.60
hohagb Центрифуга Машина Интелигентни Мини Центрифуга со Голем Капацитет Ниска Брзина Tabletop Електрични Центрифуга Неодамнешно
Центрифуга Лабораториска Опрема мала брзина на Центрифуга Дигитален LED Дисплеј 5000rpm Стандардизирани Центрифуга Неодамнешно
JYKCBP 15ml×6 Ниска Брзина на Центрифуга, 4000rpm Електрични Центрифуга Машина Десктоп Лабораторија Benchtop Неодамнешно
JYKCBP 15ml×6 Ниска Брзина на Центрифуга, 4000rpm Електрични Центрифуга Машина Десктоп Лабораторија Benchtop

❤15 MLX6 ЦЕВКИ се ВКЛУЧЕНИ : пакет содржи 6 пластични центрифуга цевки на 15ml; па се 5ml / 10ml / 15ml крв колекција ц

DEN 1821.60
ЖУ-CL Електрични Лабораториска Центрифуга со Ниска Брзина на Клупата-топ Центрифуга Дигитален Дисплеј Лабораторија Неодамнешно
YEZIY Лабораторија за Дигитални Центрифуга Клупа-топ мала Брзина на Центрифуга 6000 (r/мин) Таложење Центрифуга Неодамнешно
ZQJSKJ Дигитални Центрифуга Клупа-топ мала Брзина на Off-Машина Precipitator РПИ Серум Поделба Висока-Брзина Неодамнешно
ZQJSKJ Дигитални Центрифуга Клупа-топ мала Брзина на Off-Машина Precipitator РПИ Серум Поделба Висока-Брзина

Максимална брзина 6000 вртежи во минута.Максимален капацитет 400 ML.Времето опсег 1~99 минути.Брзина точност

DEN 1389.60
wangliwer Центрифуга Машина мала Брзина на Центрифуга Microcomputer Контрола Дигитален Дисплеј 6000 (r/мин) Неодамнешно
wangliwer Центрифуга Машина мала Брзина на Центрифуга Microcomputer Контрола Дигитален Дисплеј 6000 (r/мин)

Максимална брзина 6000 вртежи во минута.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 4830×g.Брзина точно

DEN 830.40
Центрифуга Лабораториска Опрема Центрифуга LCD Дигитален Дисплеј Десктоп Лабораторија РПИ Убавина Серум Поделба Неодамнешно
hohagb Центрифуга Машина мала Брзина, Голем Капацитет Центрифуга, Мали 4000 ВРТЕЖИ во минута Лабораторија Масти Неодамнешно
Oxford BenchMate C8-M Microcentrifuge - Мала Големина (10in X 10in X 8in), Магнетни Роторот, 8 Слот X 1.5/2.0 Неодамнешно
Oxford BenchMate C8-M Microcentrifuge - Мала Големина (10in X 10in X 8in), Магнетни Роторот, 8 Слот X 1.5/2.0

8 Место Затворен Роторот за 1.5 / 2.0 мл microcentrifuge.Microcentrifuge со 8 позиција затворени роторот.Оваа microcentrifuge започ

DEN 4056.00
МИНГ-MCZ Центрифугални мала Брзина на Клупата-топ Центрифуга Дигитален Дисплеј Лабораторија 6000rpm (r/мин) Неодамнешно
МИНГ-MCZ Центрифугални мала Брзина на Клупата-топ Центрифуга Дигитален Дисплеј Лабораторија 6000rpm (r/мин)

Опис на производот : На машина прифаќа целиот компјутер, brushless контрола, функционирање на целата машина

DEN 1300.80
WeChef 800-1 Електрични Центрифуга Лабораторија Лабораторија Десктоп Машина Медицинска со 6x20ml Роторот Тајмер Неодамнешно
dhrszpd Електрични Центрифуга Лабораторија Центрифуга Центрифуга Десктоп Рачни Центрифуга Ниска Брзина Електрични Неодамнешно
800-1 110V Електрични Центрифуга Центрифугални Машина Медицинска Лабораториска Центрифуга Центрифугални Капацитет: Неодамнешно