Рачна Мелница за Бибер, Сол и црн Пипер Дрвени Мелница Мелница 6-инчен, Прилагодлив Coarseness Премија од не ' Рѓосувачки Челик Керамика за СКАРА/Кујна Декорација/Рестора

Рачна Мелница за Бибер, Сол и црн Пипер Дрвени Мелница Мелница 6-инчен, Прилагодлив Coarseness Премија од не

DEN 407.52

Неодамнешно

Това е достапна

СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН Премија бука дрвени тело и јаглероден челик јадро, ретро и домот; Рачна Мелница за Бибер не е само ефикасен готвење или на маса оброк асистент, но исто така прилично декорација за дома или во ресторан.ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ 6-инчен мелница тело, прави сигурни дека ќе може да мелење на доволно количество на зачин по еднаш, дури и може да ви овозможи да мелење неколку зачини во исто време, да им се овозможи да уживате во неколку вкусови во исто време, многу заштеда на време. 2-ПАРЧЕ ЗАЧИН МЕЛНИЦА : сет се состои од 2 дела од бибер мелење и, исто така може да се користи за мелење на вашиот друг гранули.Тој е мулти-цел.ве молиме имајте во предвид дека не се претвори врвот орев премногу тесни во случај да се скрати на мелница за користење на живот.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА Рачна мелница за бибер е направен од висок квалитет на буковата, не-корозивен, нема да ги апсорбира вкусови; со вртење на горниот орев на мелница, можете лесно може да се прилагоди зачини од казна за крупни мелење како ви се допаѓа.ЗАДОВОЛНИ ГАРАНЦИЈА Ние сме посветени на 100% задоволството на клиентите,така било несреќен купување искуство или незадоволни од аспект на, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние сигурно ќе го решат вашиот проблем.Ретро дрвени сол и црн пипер мелница ●Целосно прирачник, одржување на повеќето свежи зачини вкус, да им се овозможи да уживате во забавата на храна подготовка и табела оброк време ● Направени од премиум буковата, со златната рационализација лак, совршен допирање и задржување, готвење не е полна со гасови и монотоно ●Керамички мелење јадро, многу издржливи и потешко отколку редовни челик јадрото, мелење на зачини повеќе парична казна и мазна.Спецификација Големина : 6 x 6 x 16.8 cm Тежина : 230g Боја : Ретро Дрвен Материјал : буковата + нерѓосувачки челик тоа Како да го Користите ① Unscrew нерѓосувачки челик орев; ② Отворен круг дрвени капак, и го стави црн пипер во тоа; ③ Покрива со капак повторно, и завртки орев ④ Ротирачки капакот за мелење на пипер ВНИМАНИЕ ве МОЛАМ Кога ќе се чисти мелницата, ве молиме НЕ допирајте било течност; начинот на чистење : ① се Стави некои ориз во мелница; ② Фабрика на ориз, и остатоци во мелење core ќе падне надвор со ориз брашно.Пакетот вклучува : 2 x мелница.

Додатоци на производот

通用 Younglsm Електрична Мелница за Бибер, Прилагодлив Пипер Сол Мелница за Кафе Мелница Мелница за Домашна Кујна Неодамнешно
SSMDYLYM Мелница за Бибер Црн Пипер Зрна црн Пипер Мелница Шише Прирачник Бибер не ' Рѓосувачки Челик Пипер Неодамнешно
SSMDYLYM Мелница за Бибер Црн Пипер Зрна црн Пипер Мелница Шише Прирачник Бибер не ' Рѓосувачки Челик Пипер

Име на производ : 304 од не ' рѓосувачки челик grinder.Спецификација : 250ml.Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик

DEN 2693.52
Електрични Сол и црн Пипер Мелница, Нерѓосувачки Челик, Мека на Допир Тело Прилагодливи Coarseness со Светлина,D Неодамнешно
Myle Сол, Електрична Мелница или црн Пипер Мелница, Меморијата на Чекање, Една Рака Управувана од не ' Рѓосувачки Неодамнешно
Peugeot во Париз у'Select Сол & Пипер Мелница, Подарок Сет, Црно-Бел Лак - Со Нерѓосувачки Челик Лажичка Зачин/Торба Неодамнешно
JUSTDOLIFE Пипер Мелница Практичен Прирачник Зачин Мелница Сол Мелница Пипер Shaker Кујна Материјали Неодамнешно
JUSTDOLIFE Пипер Мелница Практичен Прирачник Зачин Мелница Сол Мелница Пипер Shaker Кујна Материјали

Материјал : Изработени од нерѓосувачки челик, керамички и гума, дрво, квалитетни и издржливи.Практична н

DEN 191.76
2PC Пипер Мелница Прирачник Храна Билка Прилагодливи Брусилки Житни Снек Сол, Зачин Складирање Тегла Контејнери Неодамнешно
Peugeot во Париз ICÔNE Пипер Мелница, 16 Инчи, Чоколадо Неодамнешно
Peugeot во Париз ICÔNE Пипер Мелница, 16 Инчи, Чоколадо

Висок квалитет црн пипер, сол или зачин мелница ви дава можност да се избере и промена на coarseness според вк

DEN 2061.12
Премиум Сол и црн Пипер GrinderStainless Челик Рачна Ротација Зачин Сол црн Пипер Мелница Мелница Домашна Кујна Неодамнешно
Кујна Gadgets, Готвење СКАРА Алатки Нерѓосувачки Челик Преносни Пипер Мелница Мелница за Бибер Упатство Зачин Неодамнешно
Цртичка Лесен за Употреба Сол или Бибер Мелница Мелница со Еден Допир Копчето + Прилагодливи Coarseness, за Неодамнешно
Цртичка Лесен за Употреба Сол или Бибер Мелница Мелница со Еден Допир Копчето + Прилагодливи Coarseness, за

На coarseness прилагодувач ви помага да ја изберете точната големина на зрно, па лесно можете да сезона разли

DEN 2131.20
Електрични Сол и црн Пипер Мелница Сет, Батерија, Автоматски Сол Мелница, Бибер Мелница, Прилагодливи Мелница, Неодамнешно
CYHO Сол Тегла Shaker Преносни,Носат-Отпорни, Додаток за Полнење Во Кантина;Ресторан;Семејството;Хотел;Скара;Пикник;Хотел, Неодамнешно