Hassay Севиџ 15336 C-10 Collared Комбинација Асортиман (22 парчиња) со 1/8 да 3/8 Keyway Опсег и Случајот

Hassay Севиџ 15336 C-10 Collared Комбинација Асортиман (22 парчиња) со 1/8 да 3/8 Keyway Опсег и Случајот

DEN 11827.20

Неодамнешно

Това е достапна

Асортиман на четири broaches и 18 collared bushings за 36 keyway комбинации и 1/8" да 3/8" keyway опсег.Направени од М-2 високо-брзински челик за рамнотежа на јакост и цврстина.Прецизни заб гребло и олеснување агли се обезбеди ефикасна broaching на лесна челик.Дизајниран за употреба со производителот поврзани стил II или III broaches, bushings, и shims (како што е наведено).Доаѓа во пластични случај.На 22-парче Hassay Севиџ 15336 C-10 Collared Комбинација Асортиман вклучува четири broaches и 18 collared bushings за 36 keyway комбинации и 1/8" да 3/8" keyway опсег.Тие доаѓаат во пластични случај за складирање и организација.На broaches и bushings се Hassay Севиџ стил II или III (како што рековме), и се направени од М-2 високо-брзински челик за рамнотежа на јакост и цврстина.Гребло и олеснување агол на забите се обезбеди ефикасна broaching на лесна челик.Broaches се сечење алатки кои може да бидат отфрлени или влечат низ компонента да се направи клуч, на плоштадот хексадецимален, и други дупка форми.Повеќето broach стилови имаат заби кои се зголеми малку во најсовремена големина и растојание едни од други, на крајот на алатка, така што заврши целосната сечење процес во една операција : roughing, полу-завршна обработка, и по завршувањето.Keyway broaches се специјално дизајнирани да се направи keyways.Ротари broaches, исто така познат како wobble broaches, се создаде форми во слепа дупки.Hassay Севиџ произведува broaching tools.Компанијата, основана во 1969 година, е со седиште во Turners Паѓа, М-р.Она што е во Кутијата?1/8" стил II keyway broach3/16" стил II keyway broach1/4" стил III keyway broach3/8" стил III keyway broach1/2" кол.стил II collared bushing9/16" кол.стил II collared bushing5/8" кол.стил II collared bushing11/16" кол.стил II collared bushing3/4" кол.стил II collared bushing13/16" кол.стил II collared bushing7/8" кол.стил II collared bushing15/16" кол.стил III collared bushing1" кол.стил III collared bushing1-1/16" кол.стил III collared bushing1-3/16" кол.стил III collared bushing1-5/16" кол.стил III collared bushing1-3/8" кол.стил III collared bushing1-7/16" кол.стил III collared bushing1-1/2" кол.стил III collared bushing1-9/16" кол.стил III collared bushing Plastic за носење.