Репер Z326-1205 Нејзиниот mle Конусна Роторот за Универзална Центрифуги, 12x5 ml Капацитет

Репер Z326-1205 Нејзиниот mle Конусна Роторот за Универзална Центрифуги, 12x5 ml Капацитет

DEN 2215.20

Неодамнешно

Това е достапна

За Универзална Центрифуги. 12x5ml Капацитет.Произведени од страна на Репер.Со 17 достапни роторот опции, Z326 серија дефинира терминот "универзал".Занишан кофа rotors и со голема брзина аглеста rotors се достапни да се прифати цевки од 0. 2ml до 85ml, со што Z326 серија погодна за речиси секоја лабораторија апликација.И покрај импресивен капацитет до 4 x 100ml (или 6 x 85ml), на Z326 е изненадувачки компактен и со стандард воздушно ладење модел и ладилник модел кој со ширина од само над 15 инчи.Напредни микропроцесори контроли се овозможи размена на инстант роторот идентификација, со што автоматски се претвора во ротациона брзина на релевантни g-force (rcf), спречување на корисникот од поставување на брзина над можностите на инсталирани роторот.Во прилог на прибирањето на снимени програми, лесен за употреба преден панел може да се прилагоди заб/decel стапки, како и промена на крајот на кандидира alarm tone.

Додатоци на производот

Eppendorf 5825745000 Адаптер за Роторот S-4-104, Круг Кофа, 187mm Centrifugation Радиус, 1 Место, 500ml Конусна Неодамнешно
Eppendorf 5825745000 Адаптер за Роторот S-4-104, Круг Кофа, 187mm Centrifugation Радиус, 1 Место, 500ml Конусна

Роторот кофа адаптер за употреба со Eppendorf S4104 роторот (се продава одделно) 1 x 500m L конусна цевка капацитет.

DEN 10138.56
labtechsales БЕРЗА на 4X 750mL Центрифуга Роторот 43124-129 BS4402 Max 2500 ВРТЕЖИ во минута & 4 Кофи Неодамнешно
labtechsales БЕРЗА на 4X 750mL Центрифуга Роторот 43124-129 BS4402 Max 2500 ВРТЕЖИ во минута & 4 Кофи

Оваа БЕРЗА на 4x 750m L Центрифуга Роторот 43124129 BS4402 (Max 2500 ВРТЕЖИ во минута) 4 Кофи е во реални добра состојба �

DEN 1730.40
Eppendorf 022639391 Центрифуга Цевка Адаптер за Роторот А-4-38, Правоаголни Кофа, 25ml Цевка, 2-Место (Пакување Неодамнешно
Eppendorf 022639391 Центрифуга Цевка Адаптер за Роторот А-4-38, Правоаголни Кофа, 25ml Цевка, 2-Место (Пакување

Адаптер за 25 m L цевки.Роторот А438, rect (47743490) 2 x 25 m L, стаклени цевки за адаптер (8 по роторот) (Max дијаметар од 2

DEN 3608.88
Свет Научни GCM-ПЦР Роторот за GCM Серија Мини Центрифуги 7000rpm, 2 х 8 за 0.2 mL ПЦР Цевки/Ленти Неодамнешно
Свет Научни GCM-ПЦР Роторот за GCM Серија Мини Центрифуги 7000rpm, 2 х 8 за 0.2 mL ПЦР Цевки/Ленти

Пакет Тежина : 0.1 кг.Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина : 1 Земја На Потекло : Кина

DEN 911.76
Hettich 2315 6 Место Замав Надвор Роторот, 4000 вртежи во минута, 15mL Цевка Капацитет, 2254 RCF, За европската Неодамнешно
Hettich 2315 6 Место Замав Надвор Роторот, 4000 вртежи во минута, 15mL Цевка Капацитет, 2254 RCF, За европската

6 Место, хоризонтална 90 степени замав надвор роторот.За користење со европската бизнис асамблеја, како 27

DEN 911.76
Кол-Parmer 24-Место Фиксна-Аголот на Роторот центрифуга, 220V Неодамнешно
Кол-Parmer 24-Место Фиксна-Аголот на Роторот центрифуга, 220V

Нерѓосувачки челик стража на сад и капак лагер за стабилна долговечност, во реалновреме дигитален дисп�

DEN 2114.40