Луо ke 48 Парчиња Абразивни Најлон Влакна Чистење Тркала 2.35 MM месо тело Мини Перење Подлога За Ротари Алатка (Ронки Големина 120)

Луо ke 48 Парчиња Абразивни Најлон Влакна Чистење Тркала 2.35 MM месо тело Мини Перење Подлога За Ротари Алатка

DEN 813.60

Неодамнешно

Това е достапна

Чистење тркала овозможи да се постигне мазна, изедначена завршница и conformability да неправилни површини.Широко се користи во derusting, брусење, пескарење, deburring и одземање остатоци.Карактеристики 1.Овие полирач абразивни чистење тркала, кои се користат за Dremel DIY гравирање, мелење, полирање.Идеален за Отстранување на Рѓа/Corrosions од Било какви Метални Површини,одговара за детали работа на жад, керамика, стакло, дрво, челик, прекалени, леано железо, челик. 2.Чистење тркала овозможи да се постигне мазна, изедначена завршница и conformability да неправилни површини.Широко се користи во derusting, брусење, пескарење, deburring и одземање остатоци. 3.Мали чистење воланот е ефикасен полирање алатка на метал, со мали, висока ефикасност, ниска цена,со добра отпорност на абење, трајни и практични. 4.Имајте На ум - брзина на алатката не треба да биде премногу брзо.Препорачливо е да се користат најниската опрема.Прекумерна брзина може лесно да предизвика четка освен и да влијаат на услугата живот.Опис : Чистење тркала дијаметар : 1 инч(25мм).Месо тело со дијаметар : 2.35 mm (3/32inch) Ронки Големина : 120#.Пакет содржина : 48 парчиња чистење тркала.Answer : ___________________________ NOTE : 1. За безбедност, не заборавајте да се носат очила или око за заштита во случај отпад се фрлени од четка како што се врти. 2.Можете да го тестирате на мала површина прво, пред да аплицираат за тоа на голема површина. 3.Димензиите се мери со рака и може да имаш мала грешка.Ве молиме не ми пречи.

Додатоци на производот

75 мм Чувствува Полирање Чистење Тркала, 3 инчен Волна Полирање Тркала за употреба со Cerium Оксид Полирање Неодамнешно
Чистење Тркала Гребло Отстрани Преостанатите Соединенија/Метал од Чистење Тркала/Чистење на дишните патишта Неодамнешно
Clina Полирање Чистење Тркала Накит Одлуки Алатки Накит Површина Полирање Вежба Тркала Диск Полирач Мелница Неодамнешно
ANWTOTU Полирање Чистење Тркала за Вежба - 8Pcs, Полирање Тркала Комплет со 1/4 инчи Хексадецимален Шахти за Неодамнешно Најдобра цена
ANWTOTU Полирање Чистење Тркала за Вежба - 8Pcs, Полирање Тркала Комплет со 1/4 инчи Хексадецимален Шахти за

ВисокоКвалитетни Материјали : полирање чистење тркала за вежба се Направени од 100% високо квалитетен ма

DEN 542.16
Вудсток D2513 6-Инчен од 40 Ply страна 1/2-Инчен Дупка Мека Муслин Чистење Тркала Неодамнешно
Вудсток D2513 6-Инчен од 40 Ply страна 1/2-Инчен Дупка Мека Муслин Чистење Тркала

Мека Муслин; 40 Ply.Мерка 6Инч во дијаметар со 1 / 2Инчен арбор дупка.Од Производителот Мека пердувостро мусл

DEN 262.08
Полирање Мелење Глава 1 Инчен Мелење Тркала (25мм) Абразивен Чистење Полирање Тркала Поставени За Ротари Алатка Неодамнешно
CHUNSHENN Трајни 173pcs Поставите Полирање Тркала Вртливи Алатка Додаток Мелење Полирање Сечење Малку Комплет Неодамнешно
EMILYPRO Вратило Арбор Продолжување 1/2 и 5/8/ Моторот Арбор Навој Вратило Адаптер за Чистење Мелење Тркала Неодамнешно
EMILYPRO Вратило Арбор Продолжување 1/2 и 5/8/ Моторот Арбор Навој Вратило Адаптер за Чистење Мелење Тркала

【Функција】Оваа Вратило Арбор Extender е дизајниран да ги конвертира 1 / 2" или 5 / 8" окно електричен мотор за д

DEN 335.76
Брусење И Полирање Главата Волна Чистење Тркала Точка Mandrel Комплет Месо Тело Ротари Алатки Додатоци Чувствува Неодамнешно
6 Set 6 компјутери 6x1 1/2 меки lapidary дијамант смола полирање мелење тркала cabbing нова electroplated 280 Неодамнешно
6 Set 6 компјутери 6x1 1/2 меки lapidary дијамант смола полирање мелење тркала cabbing нова electroplated 280

Дијамант lapidary тркала, поставување на 6 тркала.Стандард мека тркала, жито : 280, 600, 1200, 3000, големина : 6"x1 1 / 2"x1".

DEN 1055.76
Auniwaig 6 Компјутери 75mm/3 инчи Чистење Полирање Подлога Тркала Памук со 1/4 инчи Рачка за Ритам Област Цела Неодамнешно
Auniwaig 6 Компјутери 75mm/3 инчи Чистење Полирање Подлога Тркала Памук со 1/4 инчи Рачка за Ритам Област Цела

Глава Дијаметар75mm / 3инчен;месо тело Пречник од 6mm / 0.24инчен.Се справи со ДизајнShanks се 1 / 4" круг и да се пов

DEN 304.56
uxcell 4 Инчен Најлон Влакна Полирање Тркала Пескарење Чистење 5/8 Инчи Дупка Абразивни Тркала за Агол Брусилки Неодамнешно
Asixx Полирање Чистење Тркала, 10PCS 25ММ Волна Почувствува Полирање Чистење Вежба Мелница Тркала Четки Со Неодамнешно
Asixx Полирање Чистење Тркала, 10PCS 25ММ Волна Почувствува Полирање Чистење Вежба Мелница Тркала Четки Со

На полирање додаток е идеален за полирање на повеќето метал и пластика површини, ја бришам прашина и зад

DEN 117.36
HIPOGT 20pcs Алуминиум Полирање Комплет Пескарење Тапани Полирање Битови Алатка Додатоци Комплет Абразивен Неодамнешно
Yosoo 10pcs Полирање Тркала, Чистење Тркала Волна Чистење Мелење Тркала Влошки Колекции за резби во Дрво Накит Неодамнешно
12inch Не-плетени Абразивни Мелење Размавта Тркала Најлон Влакна Interleaf Тркала Перење Чистење Подлога за Неодамнешно
12inch Не-плетени Абразивни Мелење Размавта Тркала Најлон Влакна Interleaf Тркала Перење Чистење Подлога за

Направени на квалитетот најлон влакна и абразивни хартија, исклучителна изведба.Боја?ºo Red 240 Ронки.Голе

DEN 1119.84
Орли 100 Парчиња Кожа за Полирање Главата, Овална Куршум Коси Гума Поставена, Удар Тркала Вртливи Алатки,3мм Неодамнешно
Луо ke 100 Компјутери 13mm Чистење Кол Волна Почувствува Полирање Поставите Чистење Тркала За Ротари Алатка Неодамнешно Најдобра цена
ZILMAKO 25PCS 3мм 1/8 месо тело се Чувствува Волна Мелење Чистење Полирање Тркала Подлога Абразивни средства Неодамнешно
ZILMAKO 25PCS 3мм 1/8 месо тело се Чувствува Волна Мелење Чистење Полирање Тркала Подлога Абразивни средства

100% Сосема нов и Висок квалитет.Алатки и опрема вклучуваат : Кујна, Бања Тела, Уметности, Занаети & Шиење, А

DEN 510.00