EuisdanAA 50мл PP Хексадецимален База на Мерење Мерење на Дипломирани Цилиндар Јасно 2бр(Cilindro graduado де medición де база хексагонална де 50 ml PP transparente 2 piezas

EuisdanAA 50мл PP Хексадецимален База на Мерење Мерење на Дипломирани Цилиндар Јасно 2бр(Cilindro graduado

DEN 1413.60

Неодамнешно

Това е достапна

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Plastic.Net Тежина : 43g; Пакет Содржина : 2 парчиња x Дипломирал Цилиндар.Главната Боја : Clear; Име На Производ : Дипломирани Cylider.Капацитет : 50мл; Вкупна Висина : 170mm/6.7"(Capacidad : 50 ml; Altura вкупно : 170 mm / 6,7".Цевка со Дијаметар : 25мм/1"; База Големина : 60mm/2.4"(Max.Кол)(Diámetro del tubo : 25 mm / 1"; Tamaño де ла база : 60 mm / 2,4" (diámetro máximo).Euisdan AA 50мл PP Хексадецимален База на Мерење Мерење на Дипломирани Цилиндар Јасно 2pcs Plastic дипломирал цилиндар за лабораториско тестирање.Широк rim и на заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат.Не-мокрење внатрешни работи површината елиминира конкавна menisci, обезбедување на повеќе точни мерења.Опис на Spanish Cilindro graduado де medición де база хексагонална де 50 ml PP transparente 2 piezas País де fabricación : Кина; Материјал : Plástico Peso neto : 43 g; Contenido del paquete : 2 piezas x cilindro graduado Color директорот : claro; Nombre del producto : Cylider graduado Capacidad : 50 ml; Altura вкупно : 170 mm / 6,7"Diámetro del tubo : 25 mm / 1"; Tamaño де ла база : 60 mm / 2,4" (diámetro máximo).

Додатоци на производот

YARNOW 4pcs Стакло Дожд Мерач Цевка 12CM Капацитет Мерач Мерење Цевки за Двор Градина Отворено Дома Врнежи Неодамнешно
YARNOW 4pcs Стакло Дожд Мерач Цевка 12CM Капацитет Мерач Мерење Цевки за Двор Градина Отворено Дома Врнежи

Приоритетни материјали, добар квалитет, безбедни, издржливи и практични.Тоа е добар занает детали, high def

DEN 342.96
Milageto Постдипломски Стакло Мерење на Цилиндар Лабораторија по предметот Хемија Мерка - Јасно, 500ml Неодамнешно
Milageto Постдипломски Стакло Мерење на Цилиндар Лабораторија по предметот Хемија Мерка - Јасно, 500ml

Јасни и точни метрички скала.Добра алатка за мерење на коктел, ракија, сите видови на течни со било PH вре

DEN 575.76
Мерење на Југ 1000 ml Полипропилен (Пакување од 6) Неодамнешно
Мерење на Југ 1000 ml Полипропилен (Пакување од 6)

Овие корисна jugs, украсениот во полипропилен, се јасни, autoclavable и имаат добра хемиска отпорност.Овие jugs се

DEN 2299.20
Премиум Мерење на Цилиндар Set - 50мл, 100ml & 250ml - ASTM, Класа А - Заштитна Јаки, Хексагонална База - Сина Неодамнешно
Премиум Мерење на Цилиндар Set - 50мл, 100ml & 250ml - ASTM, Класа А - Заштитна Јаки, Хексагонална База - Сина

ИНДУСТРИСКИ КВАЛИТЕТ | Направен од висок квалитет, тешки, Borosilicate 3.3 стакло.Дебели, униформа ѕидови обезб

DEN 599.76
Полипропилен Дипломирал Цилиндар, кружна Основа, 2000ml Неодамнешно Најдобра цена
Полипропилен Дипломирал Цилиндар, кружна Основа, 2000ml

ИНДУСТРИСКИ КВАЛИТЕТ | 2000ml капацитет на мерење cylinder.Class Б толеранција.На проѕирен, крути полимер изградб

DEN 623.76
Келер 332-002-003 Дипломирал Цилиндар за Дестилација Апарати, Тип Б, 100mL Капацитет Неодамнешно
Келер 332-002-003 Дипломирал Цилиндар за Дестилација Апарати, Тип Б, 100mL Капацитет

100m L капацитет, Тип Б дипломирал цилиндар за употреба со Келер Дестилација Апарати (се продава одделно).К

DEN 3555.60
Mophorn 30T 2Inch Удар Хидраулични Цилиндри Џек Солидна Мулти Фаза Ниска Висина, Хидраулични Цилиндри Џек Ram Неодамнешно
Mophorn 30T 2Inch Удар Хидраулични Цилиндри Џек Солидна Мулти Фаза Ниска Висина, Хидраулични Цилиндри Џек Ram

Тешки Изградба : Направен од тешкидолжност метална конструкција, нашите хидраулични цилиндри џек е изд

DEN 3527.76
Dynalon 146564, 8x8 Висока Густина Полиетилен Круг Потопување Кошница (Пакување од 2 парчиња) Неодамнешно
Dynalon 146564, 8x8 Висока Густина Полиетилен Круг Потопување Кошница (Пакување од 2 парчиња)

Цена за Пакување од 2 компјутери.HDPE фабрикувани потопување кошеви се направени со 1 / 8 дебели ѕидови, 3 / 16

DEN 1468.80
2Pack 1000ml Пластични Дипломирал Цилиндар, Транспарентен Мерење на Цилиндри Поставени, Наука Мерење Тест Цевка Неодамнешно
RuggedMade Хидраулични Цилиндри 24 Инчен Удар 4 Инчен Понесе 2-1/4 Инчен Род Trunnion Планината, 3000 PSI Неодамнешно
RuggedMade Хидраулични Цилиндри 24 Инчен Удар 4 Инчен Понесе 2-1/4 Инчен Род Trunnion Планината, 3000 PSI

Директна Замена за Ariens 22 Тон Дневник Splitter 4" Се Роди Цилиндар.Удар : 24 инчи.Род : 2.25", tapers надолу до 1,5" и има 0

DEN 1797.60
BQFLZY 200mm/300мм Стакло Греам Училиште Лабораториско Стакло Хемиски Експеримент Опрема Наставно средство Неодамнешно
BQFLZY 200mm/300мм Стакло Греам Училиште Лабораториско Стакло Хемиски Експеримент Опрема Наставно средство

♦ Спецификација на производот се јасно видливи, не е лесно да се носат, и лесно да се почитува ♦ Парична

DEN 1216.80
X-DREE Лабораторија по предметот Хемија 1000ml Пластични Конус Мерење на Купот Згусне Јасно(Chimica da laboratorio Неодамнешно
X-DREE Лабораторија по предметот Хемија 1000ml Пластични Конус Мерење на Купот Згусне Јасно(Chimica da laboratorio

Име На Производ : Мерење На Првенство;Материјал : Пластика.Боја : Clear;Капацитет : 1000m L.Големина : 142 x 215mm(Max.D*H

DEN 1118.40
Kimble Потера KIMAX 20039P-1000 Borosilicate Стакло Класа Б Една Скала Мешање Цилиндар, со Полиетилен со Затка, Неодамнешно
Kimble Потера KIMAX 20039P-1000 Borosilicate Стакло Класа Б Една Скала Мешање Цилиндар, со Полиетилен со Затка,

"TC" се појавува на секој цилиндар и укажува на цилиндерот е калибриран да содржи.Скала е издржлив бела ке

DEN 12380.88
Sci-Снабдување LC1224 Дипломирал Цилиндар, Полипропилен, 250 mL, 8.45 fl. оз, Пластични Неодамнешно
Sci-Снабдување LC1224 Дипломирал Цилиндар, Полипропилен, 250 mL, 8.45 fl. оз, Пластични

Отпорни на повеќето заеднички киселини, бази и растворувачи.Има крупни, тркалезни база за стабилност, и

DEN 167.76
Corning 3022P-25 Еден Метрички Скала за Обновливи Дипломирал Цилиндар со Инка Врвот, 25 mL Неодамнешно
Corning 3022P-25 Еден Метрички Скала за Обновливи Дипломирал Цилиндар со Инка Врвот, 25 mL

Еден метрички скала.Обновливи пластични дипломирал цилиндар.Astm класа а и б спецификации се попрецизни

DEN 578.88
Наука за Мерење на Цилиндар, Хемија Наука Supplie За 2,8 L Мерење на Цилиндар За 2,8 L со Голем волумен Течни Неодамнешно
Наука за Мерење на Цилиндар, Хемија Наука Supplie За 2,8 L Мерење на Цилиндар За 2,8 L со Голем волумен Течни

Мерење цилиндар е направен од пластични материјали, има карактеристики на отпор, и е погоден за држење н

DEN 940.80