Dehumidifiers - 850ML(30 мл) Мали Dehumidifiers за Дома Бања Спалната Соба Плакарот Подруми RV, 2200 Кубни Метри Електричен Тивка Преносни Мини Dehumidifiers со Авто-Off и LED Индикатор

Dehumidifiers - 850ML(30 мл) Мали Dehumidifiers за Дома Бања Спалната Соба Плакарот Подруми RV, 2200 Кубни

-58 %

DEN 1103.76

Неодамнешно

Това е достапна

????HIGN ЕФИКАСНА DEHUMIDIFICATION - Проштална да влажни денови!Ја задржува влагата под 45%, Овој дом dehumidifiers опремени со 3-та генерација thermoelectric ладење технологија и 30oz резервоарот за вода, да се Обезбеди 350ml дневно dehumidification (во 86℉,80%RH) подобро од другите електрични мини dehumidifiers, Идеална за простории до 2200 кубни метри (190 квадратни ft).Забелешка : Ако влажноста на воздухот е помалку од 60%, на одвлажнување обично не се отстрани 12oz (350ml) на ден. ????УЛТРА-ТИВКА И ИЗДРЖЛИВИ - Ова одвлажнување за бања Изградена-во 2021 надгради Thermoelectric Ладење Технологија(Нано Peltier Ладилникот) функционира без компресор, врвно ниво на бучава во 35 d B, тече тивко, без досадни звук, што значи шепот-тивка работа во спални соби, бањи, и канцеларии.Лесно да се чисти и издржливи. ????АВТО ИСКЛУЧИ, ги ЗАЧУВАТЕ ВАШИТЕ ЕНЕРГИЈА СМЕТКА - Ниска потрошувачка на енергија, а не за отпад на електрична енергија, заштедите енергијата бил во споредба со традиционалните dehumidifiers!Со преносни и лесен дизајн е навистина лесен за употреба, изградена-во автоматско shut-off заштита спречува поплави или вода overflow.Мали dehumidifiers ќе го исклучи кога резервоарот за вода полна, и led светлото ќе се претвори Жолта Светлина, едноставно испразнете го резервоарот за вода и ставете ја да се врати во одвлажнување. ????ИДЕАЛЕН DEHUMIDIFIERS за ДОМА - Лесен и Компактен, овој пренослив одвлажнување за RV е лесно да се носат од соба в соба.Тоа е совршен за висока влажност во вашиот дом, кујна, купатило, спална соба, RV, караван, гаража, во плакарот.ЗАБЕЛЕШКА : Како и сите мини dehumidifiers за спалната соба, оптимална температурата на работа е 59-86℉, Ако температурата на воздухот е под 59℉ (15 ℃), ефектот на dehumidification не е очигледно, и тоа НЕ ќе работат под 41°F.Ако никакви проблеми, само се чувствуваат слободни да контакт прво. ????ЗАДРЖИ ЗДРАВ ВОЗДУХ, ВЛАЖНОСТ - Еден Копче за Контрола, оваа плакарот dehumidifiers почнува да работи кога влажност повеќе од 50%, може да собира влага и соопштенија свеж воздух, тоа не направи да се чувствувате леплива или сува, се протега на животот на вашиот мебел, обезбедување здрава работна и животната средина.Answer : ___________________________ Note : Кога ќе се кандидира на одвлажнување во зима, ве молиме бидете сигурни дека соба има доволно топлина, кој може да им помогне на одвлажнување работат подобро, да се избегне мрзнување влијаат на dehumidification ефект.

Додатоци на производот

SAHAUHY Мини Одвлажнување за Дома Подруми badroom Гаража и Соби(Вајт) Неодамнешно
SAHAUHY Мини Одвлажнување за Дома Подруми badroom Гаража и Соби(Вајт)

Одлично за мали простори како што се гардероби, кабинети, кутии за накит и салата кеси.Без батерии и Обно

DEN 1166.40
NATRUTH Влага Апсорбер Пакети, Moistureproof Desiccant Виси Користете Торба за Кујна Бања Гардероба, Влажност Неодамнешно
NATRUTH Влага Апсорбер Пакети, Moistureproof Desiccant Виси Користете Торба за Кујна Бања Гардероба, Влажност

ЕФЕКТИВНА АПСОРПЦИЈА NATRUTH влага апсорбер кеси ефикасно се апсорбираат вишокот на влага од воздухот и с

DEN 1072.80
ALORAIR LGR 1250 Индустриски, Комерцијални Одвлажнување со Пумпа, 125 PPD AHAM, Компактен, Преносни, или на Неодамнешно
ALORAIR LGR 1250 Индустриски, Комерцијални Одвлажнување со Пумпа, 125 PPD AHAM, Компактен, Преносни, или на

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

DEN 3647.76