HHIP 5830-0011 2 Flute Мини High Speed Челик Двојно Крајот Мелница, 5/32

HHIP 5830-0011 2 Flute Мини High Speed Челик Двојно Крајот Мелница, 5/32

DEN 175.44

Неодамнешно

Това е достапна

3/16" месо тело.Популарната за мали slotting, гравирање, крадење и слични апликации.Среден-висок хеликс агол произведува и идеален shearing намали за исклучителни перформанси.Вкупната должина е 2-1/4 Cutting дијаметар е 5/32".Сечење lenthg е 7/16". 5/32" 2 Flute Мини High Speed Челик Двојно Крајот Крај Милиони ~ 3/16" Месо Тело. ~ Сечење дијаметар е 5/32". ~ Сечење должина е 7/16". ~ Вкупна должина е 2-1/4". ~ Популарни за мали slotting, гравирање, крадење и слични апликации. ~ Средно-висока хеликс агол произведува и идеален shearing намали за исклучителни перформанси.

Додатоци на производот

ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Трајни 10pcs 4X15mm Еден Flute Малку Карбид Крајот Мелница Поставите CNC Рутер Крајот Мелници Неодамнешно
ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Трајни 10pcs 4X15mm Еден Flute Малку Карбид Крајот Мелница Поставите CNC Рутер Крајот Мелници

Професионални Алатки Направени Од Висококвалитетни Материјали, Одлична Изработка И Издржливи.Професи

DEN 1449.60
Микро 100 ITL-2901250X Провира Алатка - ОН - Левата Рака, 14-40 TPI.290 Мин Понесе Кол, 1-1/4 Макс Понесе Длабочина.040 Неодамнешно
Микро 100 ITL-2901250X Провира Алатка - ОН - Левата Рака, 14-40 TPI.290 Мин Понесе Кол, 1-1/4 Макс Понесе Длабочина.040

Дизајниран за провира mulitple тема терени (ANSI, ОН, и Метрички 60°) во левата рака провира апликација.Полиран

DEN 1203.60
ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Трајни 10pcs 4X17mm Еден Flute Малку Карбид Крајот Мелница Поставите CNC Рутер Крајот Мелници Неодамнешно
ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Трајни 10pcs 4X17mm Еден Flute Малку Карбид Крајот Мелница Поставите CNC Рутер Крајот Мелници

Професионални Алатки Направени Од Висококвалитетни Материјали, Одлична Изработка И Издржливи.Професи

DEN 1596.00