SPI 14-117-6, Telescoping Дупка Gage, Сатен Хром Финиш, 5/16-1/2 (Пакување од 15 компјутери)

SPI 14-117-6, Telescoping Дупка Gage, Сатен Хром Финиш, 5/16-1/2 (Пакување од 15 компјутери)

DEN 9602.40

Неодамнешно

Това е достапна

Цена за Пакет од 15 компјутери.Клипот на gage се проширува во дупка да се измери, се заклучува во место и да ги отстрани gage од дупка.Конечниот дупка големина е добиена со мерење над контакти со микрометар.Карактеристики : Контакт точки се на стврднат и земјата прецизност алатка челик.Контакт plungers автоматски авто центар во сите позиции.Постојана пролет тензија за униформа се чувствуваат.Сатенски хром финиш.

Додатоци на производот

6Pcs Телескопски Колосек, 8-150mm Прилагодливи Внатрешен Дијаметар Колосек, Висока Rigidness, Добра Отпорност Неодамнешно
6Pcs Телескопски Колосек, 8-150mm Прилагодливи Внатрешен Дијаметар Колосек, Висока Rigidness, Добра Отпорност

ДВОЈНО ДЕЈСТВО се СПРАВУВА со : Двојно дејство рачки се строго прикачена на контактот plungers и се автоматс

DEN 599.76
Baluue 4 Парчиња Целосна Топката Мали Понесе Дупка Прецизност Gage Мерач Сет од 3 до 14mm Неодамнешно
Baluue 4 Парчиња Целосна Топката Мали Понесе Дупка Прецизност Gage Мерач Сет од 3 до 14mm

Telescoping Понесе Мерач Боја : Како што е прикажано Gaging површината е целосно појачани за да се осигура долго �

DEN 362.16
4pcs Нови Мала Дупка Понесе Мерач Телескопски Целосна Топката Тип Мерач Gage Сет 3-13mm Неодамнешно
4pcs Нови Мала Дупка Понесе Мерач Телескопски Целосна Топката Тип Мерач Gage Сет 3-13mm

Должина : Околу 7.5 cm / 2.95", 7.8 cm / 3.07", 8.8 cm / 3.46", 9.2 cm / 3.62".Мерач Се Движи : 1 / 8"1 / 5", 1 / 5"3 / 10", 3 / 10"2 / 5", 2 / 5"1 / 2".Сондат�

DEN 510.72
Scicalife 2 парчиња Заварување Инспекција Мерач Коси Метрички Заварување Мерач Нерѓосувачки Челик Gage 0-15mm Неодамнешно
Scicalife 2 парчиња Заварување Инспекција Мерач Коси Метрички Заварување Мерач Нерѓосувачки Челик Gage 0-15mm

Нерѓосувачки челик фалсификување има висока цврстина, отпорност на абење.Направени од високо квалитет�

DEN 170.16
Вермонт Gage 361102550 Go/NoGo Стандардна Тема Мерач Сет, Класа X, ASME Б1.2, 2А Прстен, 1-64 unc завршетоци Неодамнешно
Вермонт Gage 361102550 Go/NoGo Стандардна Тема Мерач Сет, Класа X, ASME Б1.2, 2А Прстен, 1-64 unc завршетоци

Поставете Приклучоци се Класа x на PD, W Толеранција на Олово и Крило Агли.NIST следат.Работа приклучоци, Revers

DEN 7660.80
Starrett S830FZ Мала Дупка Gage, Сет од 5, .125 да .500 (3.2 мм да 12.7 мм) Неодамнешно
Starrett S830FZ Мала Дупка Gage, Сет од 5, .125 да .500 (3.2 мм да 12.7 мм)

Радиусот на секоја мерачи е помал од минималниот дијаметар да се измери, кој предвидува две точки за кон

DEN 1080.00
Starrett S229FZ Telescoping Мерач Со 1 Telescoping Рака Сет, 1/2 - 2-1/8 Спектар, 2-3/8 се Справи со Должина, Неодамнешно
Starrett S229FZ Telescoping Мерач Со 1 Telescoping Рака Сет, 1/2 - 2-1/8 Спектар, 2-3/8 се Справи со Должина,

Карактеристики рачка, еден цврсти контакт рака и една пролетtensioned telescoping контактирајте со рака.Пакет Ди�

DEN 3708.48
Starrett S831EZ Мала Дупка Мерачи Сет, Половина-Топка (4 Парчиња) Неодамнешно
Starrett S831EZ Мала Дупка Мерачи Сет, Половина-Топка (4 Парчиња)

Сет на четири мали дупка мерачи за мерење на дупки, слотови, бразди, и вдлабнатини во дрво, металугрија, о

DEN 1840.80
Milageto 4 Парчиња Telescoping Понесе Gage Мала Дупка Мерач Поставите 1/8-1/2 Цврсти Нерѓосувачки Неодамнешно
Milageto 4 Парчиња Telescoping Понесе Gage Мала Дупка Мерач Поставите 1/8-1/2 Цврсти Нерѓосувачки

Со knurled заклучување на уредот, Gage се проширува во дупка да се мери (се заклучува во место и потоа да се отс

DEN 455.52
Вермонт Gage 362145530 Go/NoGo Стандардна Тема Мерач Сет, Класа X, ASME Б1.16М, 6g Прстен, M20.0 x 1.50 Тема Неодамнешно
Вермонт Gage 362145530 Go/NoGo Стандардна Тема Мерач Сет, Класа X, ASME Б1.16М, 6g Прстен, M20.0 x 1.50 Тема

Поставете Приклучоци се Класа x на PD, W Толеранција на Олово и Крило Агли.NIST следат.Работа приклучоци, Revers

DEN 1526.40