DVI Extender Над Cat5e/6/7 Етернет Кабел до 196ft со Предавател и Приемник Repeater Balun DVI Ethernet Адаптер Поддршка 1920x1200 HDCP EDID

DVI Extender Над Cat5e/6/7 Етернет Кабел до 196ft со Предавател и Приемник Repeater Balun DVI Ethernet Адаптер

DEN 959.76

Неодамнешно

Това е достапна

【DVI Extender над CAT6】Овој plug and play HDMI extender ви помогне да се пренесе со висока резолуција на видео и аудио истовремено, за 196ft се пренесе преку кислород слободни бакар CAT6 LAN кабел.Нула Видео Латентност, што го прави одличен избор за отворен или затворен, проект, видео-конференција. 【EDID Контрола】DVI extender со EDID копија функција,го прави сигнал извор и на екранот се поврзани, без бариери за да се добие најдобар резолуција. 【Lossless Пренос】Поддршка 1920 [email protected] Hz HD резолуција и надолна компатибилност, јасен приказ на слика детали за да се обезбеди нема нарушување и без одлагање. *Имајте на ум : Категорија 6 кислород слободни бакар кабелот е препорачливо. 【Висока компатибилност Тоа може да се широко се користат во областа на образованието, отворен или затворен LED дисплеј екрани, проект, видео-конференција, метро, мултимедијални домашно кино, итн. 【Лесен за Употреба】Plug and play,оперативен систем независни, не софтвер или возачот се бара.Преглед : На DVI extender со EDID систем за контрола може да се користи CAT6 кабел за пренос на сигнал без загуба и нарушување на 1080p резолуција на екранот не повеќе од 196 нозе.Белешки : HDMI extender мора да се користи кислород слободни бакар CAT5e/6/7, во спротивно не можат да се користат.Ако растојанието е поголема од 150ft, ве молиме да користите кислород слободни бакар CAT6.Разредител пренесува [email protected] Hz HDMI сигнал, најдолго растојание само може да достигне 165ft.EDID копија : Копирање на EDID операција за HDMI extender ќе се пренесе на најдобар видео и аудио сигнали.Препорачливо е да се обиде оваа.Чекори : 1. Поврзете на испраќачот и на монитор со HDMI кабел. 2. Поврзете го и притиснете на EDID копчето.3. Индикаторот ќе флеш 3 пати. 4. После 3 секунди, работата е завршена и ќе биде трајно запаметена, освен ако испраќачот е EDID повторно поставување на работата. (Испраќачот е поврзан со снабдувањето со електрична енергија, притиснете и задржете го EDID копчето за 3 секунди, на сигналот индикатор пали, а потоа да се исклучи, што значи да ги повратите фабричките прилагодувања)Спецификација : Поддршка резолуција : До [email protected] Hz Max пренос пропусниот опсег : 1.65 Gbps Input/Излез HDMI кабел растојание : 16ft(5m) AWG26 HDMI стандард cable Power адаптер формат : Влез : AC (50 HZ, 60 HZ) 100 V-240 V Пакет Листа:Предавателот x 1 Receiver x 1 DC 5 V 1А Напојување x 2 прирачник за Корисникот x 1 After-продажбата на услугата : Сите наши производи се обезбедени со една година гаранција период.Во текот на овој период, ако имате било какви прашања со производи, ве молиме контактирајте со нас во секое време.Ние ќе ги реши проблемите за вас, штом ќе примите E-mail.

Додатоци на производот

AMZER 1.8 m DisplayPort Машко да DVI Машки Висока Резолуција Дигитални Адаптер Кабел - Црна Неодамнешно
AMZER 1.8 m DisplayPort Машко да DVI Машки Висока Резолуција Дигитални Адаптер Кабел - Црна

Display Port Машки да DVI Машки Кабел ви овозможува да поврзете компјутер со Екран Порт за конекцијата, на HDTV со

DEN 482.88
VIMVIP Мини DVI VGA Адаптер Кабел за MacBook Бела Неодамнешно
VIMVIP Мини DVI VGA Адаптер Кабел за MacBook Бела

МиниDVI приклучок и женски VGA конектор.Компатибилен со i Mac (Intel), Mac Book, и Power Book G4 (12"), & Mac Mini.Користење со VGA ка

DEN 311.76
6 стапки DVI-СО VGA Кабел (Аналогни), Црна, DVI-Машки да HD15 Машки, DVI VGA Монитор Кабел, 2 Метри, CableWholesale Неодамнешно
6 стапки DVI-СО VGA Кабел (Аналогни), Црна, DVI-Машки да HD15 Машки, DVI VGA Монитор Кабел, 2 Метри, CableWholesale

ВИСОКО КВАЛИТЕТНА ВРСКА : Овој кабел се Конвертира назад помеѓу DVIМашки Приклучок и VGA Машки Приклучокот

DEN 364.08
DisplayPort да DVI Кабел 15 Метри, UVOOI ДП да DVI-D Машки да Машки Адаптер Кабел Компатибилен со Екранот, Неодамнешно Најдобра цена
DisplayPort да DVI Кабел 15 Метри, UVOOI ДП да DVI-D Машки да Машки Адаптер Кабел Компатибилен со Екранот,

Display Port да DVI ( 15 FT) кабел адаптер / конвертор се користи за да се поврзете на Display Port порта(ДП,ДП++) компатиби

DEN 311.76
L-Com/Бесконечна Електроника - DPCAMMSB-2 - Низок Профил DisplayPort Кабел Машко-Машко, Црно - 2.0 m Неодамнешно
L-Com/Бесконечна Електроника - DPCAMMSB-2 - Низок Профил DisplayPort Кабел Машко-Машко, Црно - 2.0 m

Овој кабел семејство е идентична на нашата популарна DPCAMM Display Port кабли освен тоа се користи пократок.Ово

DEN 1318.80
IOGEAR Dual-Link DVI KVM Кабел со USB и Аудио/Микрофон, 6 Стапки, G2L7D02UD Неодамнешно
IOGEAR Dual-Link DVI KVM Кабел со USB и Аудио/Микрофон, 6 Стапки, G2L7D02UD

Оваа DualLink DVI KVM Кабелот поддржува IOGEAR DualLink DVI KVMs, како што се GCS1212 TAA, GCS1214 TAA, GCS1782 G, и GCS1204 G.со USB и Аудио / Микр

DEN 958.80
UPGROW USB C до DVI Кабел 4K@30Hz Thunderbolt да DVI Кабел 4FT USB Тип-C до DVI Машки Поддршка 2017-2020 MacBook Неодамнешно Најдобра цена
UPGROW USB C до DVI Кабел [email protected] Thunderbolt да DVI Кабел 4FT USB Тип-C до DVI Машки Поддршка 2017-2020 MacBook

Plug and Play : Овој USBC до DVI кабел не е адаптери или драјвери потребни.Еден може лесно да го користите овој USBC д

DEN 263.76