Homyl 2X Ефект Филтрите за Фотографија се Повторува 77mm Калеидоскоп Алатка

Homyl 2X Ефект Филтрите за Фотографија се Повторува 77mm Калеидоскоп Алатка

DEN 780.00

Неодамнешно

Това е достапна

* Материјал : Направен од високо-квалитет солидна оптичко стакло кое обезбедува голема вредност. * Врска : Различни ефекти во различни фокусни должини, можете да се поврзете со адаптер за да го конвертирате во леќи во друг дијаметар. * Ефекти : Ова ќе даде многу изненадувања за време на фотографирањето, како тоа би можело да се создаде кул рефракција во фотографии, можете да се фотографира со некои интересни ефекти и да игра повеќе неочекувани трик во сцени од луѓето, сценографијата, ноќни сцени, и така натаму. * Корисна Алатка : Тоа е прилично кул да се користи оваа алатка за фотографија, со ова, вашите фотографии ќе бидат уникатни и полн со графички смисла без да се користи било дејства или Фотошоп. * Рачно изработени : Прекрасен и уникатен дизајн, секој еден е рачно изработени.Опис : - Корисна Алатка : Тоа е прилично кул да се користи оваа алатка за фотографија, со ова, вашите фотографии ќе бидат уникатни и полн со графички смисла без да се користи било дејства или Фотошоп. - Ефекти : Ова ќе даде многу изненадувања за време на фотографирањето, како тоа би можело да се создаде кул рефракција во фотографии, можете да се фотографира со некои интересни ефекти и да игра повеќе неочекувани трик во сцени од луѓето, сценографијата, ноќни сцени, и така натаму. - Connection : Различни ефекти во различни фокусни должини, можете да се поврзете со адаптер за да го конвертирате во леќи во друг дијаметар. - Материјал : Направен од високо-квалитет солидна оптичко стакло кое обезбедува голема вредност . - Рачно изработени : Прекрасен и уникатен дизајн, секој еден е рачно изработени.Спецификација : - Материјал : Стакло - Дијаметар : 77mm/3inch - Тежина : 220g - Боја : Clear Size Табела : Дијаметар : 77mm/3.03 inch Package Вклучува : 2 Поставете Калеидоскоп филтер(Мулти се Соочува + 3 Лица)Изберете сите што ви треба во нашата продавница.Ќе имате убав купување искуство и да добиете квалитетни производи и услуги кои одговараат на политиката.

- Material: Glass
- Diameter: 77mm/3inch
- Weight: 220g
- Color: Clear
Size Chart:
Diameter: 77mm/3.03inch
Package Includes:
2 Set Kaleidoscope filter(Multi Faces + 3 Faces) :
Choose all you need in our store. You will have a nice purchase experience and get quality products and service corresponding to the policy of . :

Додатоци на производот

Леќи на камерата Филтер 52 55 58 62 67 72 77 82mm Фотографија Камера Филтер Додатоци се Повторува Повеќе Шарени Неодамнешно
Леќи на камерата Филтер 52 55 58 62 67 72 77 82mm Фотографија Камера Филтер Додатоци се Повторува Повеќе Шарени

Ве потсетам.Вистинската големина на филтер е 77mm.За други големини, полнач прстен е додадена.Испрати : фи

DEN 1148.40
К&F Концептот 49mm Променлива ND2-ND32 ND Филтер & Црна Дифузија 1/4 Ефект, 2 во 1 Леќи на Камерата Филтер, Неодамнешно
К&F Концептот 49mm Променлива ND2-ND32 ND Филтер & Црна Дифузија 1/4 Ефект, 2 во 1 Леќи на Камерата Филтер,

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 1751.76
Kenko 49mm Низок Контраст Број 1 на Камерата Леќи на Филтри Неодамнешно
Kenko 49mm Низок Контраст Број 1 на Камерата Леќи на Филтри

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 1113.12
Portabl Камера Филтер Камера Филтер Додатоци се Повторува Повеќе Шарени Слика Стаклена Призма 77mm Калеидоскоп Неодамнешно
Cokin Творечки Филтер A027 Топло 81B Неодамнешно
Cokin Творечки Филтер A027 Топло 81B

Додава топлина да се слика на брзината дена.Ја подобрува месо на ѕвонење.Се зголемува топли тонови во ес

DEN 323.76
Zomei 6 Поени Ѕвезда Филтер за Canon Nikon Камери-77mm Неодамнешно
Zomei 6 Поени Ѕвезда Филтер за Canon Nikon Камери-77mm

Ѕвезда филтри созд точки на светлина како ѕвезди, што осветлување повеќе блескавата, гламурозен изглед.

DEN 2856.00
Hoya 62mm 82A Филтер Леќа Неодамнешно
Hoya 62mm 82A Филтер Леќа

Се излади топли тонови со соодветни сина.Овие сини филтри повторно да ја воспостави рамнотежата на прир

DEN 335.76
58mm Посебни Ѕвезда-Ефект Starburst Леќа 4 Посочи Камера Филтер Црна Неодамнешно
58mm Посебни Ѕвезда-Ефект Starburst Леќа 4 Посочи Камера Филтер Црна

Ѕвездата на филтерот за да додадете некоја искра на извор на светлина додека преземање на слики.Тоа мож

DEN 191.76
HARR 49mm Призмата Сплит Калеидоскоп Филтер Камера Стакло Филтри Специјални Ефекти SLR Фотографија Леќа Додатоци Неодамнешно
Tiffen 6.6x6.6 Сатен 1/2 Филтер Неодамнешно
Tiffen 6.6x6.6 Сатен 1/2 Филтер

Го намалува Предмет Флеки и Брчки.Омекнува Контраст.Омекнува Моменти.Halation Ефект на Моменти.Неспокојот

DEN 13200.00
Heliopan 52mm Светло Жолта на камерата Леќи на Камерата Филтер (5) (705202) Неодамнешно
Heliopan 52mm Светло Жолта на камерата Леќи на Камерата Филтер (5) (705202)

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 1175.52
Tiffen 6.6 x 6.6 Glimmerglass 3 Филтер Неодамнешно
Tiffen 6.6 x 6.6 Glimmerglass 3 Филтер

Создава Блескав Моменти.На Tiffen 6.6 x 6.6" Glimmerglass 3 Филтер е убавината на филтерот за чија функција е два пати

DEN 13200.00
К&F Концептот 49mm Црна Мека Дифузија Филтер 1 Специјални Ефекти Филтер Cinebloom Ефект Филтер со Двојно Страна Неодамнешно
К&F Концептот 49mm Црна Мека Дифузија Филтер 1 Специјални Ефекти Филтер Cinebloom Ефект Филтер со Двојно Страна

【Функција 】На Kt ефект на квалитетот на сликата.К&F Концептот црна дифузија мека посебен ефект филтер со

DEN 1687.20
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 58mm Сјај Магла 1/2 Камера Филтер Неодамнешно
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 58mm Сјај Магла 1/2 Камера Филтер

Многу Важно : во Внатрешноста на црна плик, вие добивате QR код за ИНСТАЛАЦИЈА НАСТАВА картичка ве молиме

DEN 2399.76
Tiffen 43F3 43mm Магла 3 Филтер Неодамнешно
Tiffen 43F3 43mm Магла 3 Филтер

Создава МаглаКако Ефект на Сликата.Одржува Острината и Ги Одблесокот.Драматично Го Намалува Контрасто

DEN 1528.56
Heliopan 60mm Портокал Филтер (706005) Неодамнешно
Heliopan 60mm Портокал Филтер (706005)

Heliopan е премиер 60mm Портокал Стакло Филтер е првенствено се користи за црнобел филм.Идеален за надворешна

DEN 2162.40
Црвена Леќа на Камерата Филтри, Водоотпорен Нафта Доказ Леќи на Камерата Разлика Филтер Multilayer Слој со Неодамнешно
Црвена Леќа на Камерата Филтри, Водоотпорен Нафта Доказ Леќи на Камерата Разлика Филтер Multilayer Слој со

Основната Функција : црвена леќа на камерата филтер се користи за подобрување, црвената боја на сликата

DEN 1504.80