Heliopan 52mm Светло Жолта на камерата Леќи на Камерата Филтер (5) (705202)

Heliopan 52mm Светло Жолта на камерата Леќи на Камерата Филтер (5) (705202)

DEN 1175.52

Неодамнешно

Това е достапна

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Еден облоги на двете предни и задни нудат заштита на стакло и да помогне да се подобри светлина пренос и квалитетот на сликата.Изградена од Schott стакло за оптички јасност.Дувачкиот филтер прстен помага да се спречи притискање и обезбедува дополнителна сила.На Heliopan 52mm #5 Светло Жолта Стакло Филтер најчесто се користи за забележително зголемување во споредба со црни и бели филмови.Жолта, портокалова и црвена филтри генерално контрола разлика во црна и бела боја со црвено производство на најголемата разлика.Умерени промени може да се постигне со жолта, која генерално може да се судрат до контрастот на сликата.

Додатоци на производот

Portabl Камера Филтер Камера Филтер Додатоци се Повторува Повеќе Шарени Слика Стаклена Призма 77mm Калеидоскоп Неодамнешно
Акција Камери Нуркање Филтер за Домување Случај за EK7000(Дијаметар од 43mm) Црвена Неодамнешно
58mm Посебни Ѕвезда-Ефект Starburst Леќа 4 Посочи Камера Филтер Црна Неодамнешно
58mm Посебни Ѕвезда-Ефект Starburst Леќа 4 Посочи Камера Филтер Црна

Ѕвездата на филтерот за да додадете некоја искра на извор на светлина додека преземање на слики.Тоа мож�

DEN 191.76
Вид-Атлантскиот ЦРВЕНО 77mm Одблесокот/Редеа Филтер (Anamorphic Леќа Изгледа) Неодамнешно
Вид-Атлантскиот ЦРВЕНО 77mm Одблесокот/Редеа Филтер (Anamorphic Леќа Изгледа)

Едноставен и лесензакористење Одблесокот / Редеа филтер кој може да се качи на повеќето SLR Леќи.Насобран

DEN 1390.80
HARR 49mm Призмата Сплит Калеидоскоп Филтер Камера Стакло Филтри Специјални Ефекти SLR Фотографија Леќа Додатоци Неодамнешно
Tiffen 43F3 43mm Магла 3 Филтер Неодамнешно
Tiffen 43F3 43mm Магла 3 Филтер

Создава МаглаКако Ефект на Сликата.Одржува Острината и Ги Одблесокот.Драматично Го Намалува Контрасто�

DEN 1528.56
Kenko 49mm Низок Контраст Број 1 на Камерата Леќи на Филтри Неодамнешно
Kenko 49mm Низок Контраст Број 1 на Камерата Леќи на Филтри

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 1113.12
Shiwaki 49mm 4 Точка Ѕвезда-Ефект Крстот Екран Пукна Трепкане Филтер Леќа Неодамнешно
Shiwaki 49mm 4 Точка Ѕвезда-Ефект Крстот Екран Пукна Трепкане Филтер Леќа

Тоа може да се направи секоја светла точка во фото производство на блескави форма, која може да се зголе�

DEN 215.76
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 58mm Сјај Магла 1/2 Камера Филтер Неодамнешно
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 58mm Сјај Магла 1/2 Камера Филтер

Многу Важно : во Внатрешноста на црна плик, вие добивате QR код за ИНСТАЛАЦИЈА НАСТАВА картичка ве молиме

DEN 2399.76
Tiffen 72WPM1 72mm Топло Про-Магла 1 Филтер Неодамнешно
Tiffen 72WPM1 72mm Топло Про-Магла 1 Филтер

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 2328.00
PROfezzion 62mm Ѕвезда Филтер (8 Поени) Прилагодливи Starburst Филтер за Sony E 10-18mm f4 /Nikon Z 35mm ф1.8 Неодамнешно
PROfezzion 62mm Ѕвезда Филтер (8 Поени) Прилагодливи Starburst Филтер за Sony E 10-18mm f4 /Nikon Z 35mm ф1.8

[Употреба] Оваа ѕвезда ефект филтер совршен за ноќта сценографијата, gemstones, glassworks, метал работи фотограф�

DEN 263.76
Zomei 6 Поени Ѕвезда Филтер за Canon Nikon Камери-77mm Неодамнешно
Zomei 6 Поени Ѕвезда Филтер за Canon Nikon Камери-77mm

Ѕвезда филтри созд точки на светлина како ѕвезди, што осветлување повеќе блескавата, гламурозен изглед.

DEN 2856.00
К&F Концептот 67mm Црна Дифузија 1/8 Филтер Сон Cinematic Ефект Филтер со 28 Мулти-Слој Облоги Hydrophobic/Отпорен Неодамнешно
К&F Концептот 67mm Црна Дифузија 1/8 Филтер Сон Cinematic Ефект Филтер со 28 Мулти-Слој Облоги Hydrophobic/Отпорен

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 1439.76
Tiffen 6.6x6.6 Сатен 1/2 Филтер Неодамнешно
Tiffen 6.6x6.6 Сатен 1/2 Филтер

Го намалува Предмет Флеки и Брчки.Омекнува Контраст.Омекнува Моменти.Halation Ефект на Моменти.Неспокојот �

DEN 13200.00
KOGJAERS Камера Филтер Fx Сплит Рефрактивната Филтер 72mm Полу Суптилни Рефракција Blur Ефект Креативна Фотографија Неодамнешно
Heliopan 60mm Портокал Филтер (706005) Неодамнешно
Heliopan 60mm Портокал Филтер (706005)

Heliopan е премиер 60mm Портокал Стакло Филтер е првенствено се користи за црнобел филм.Идеален за надворешна

DEN 2162.40
Камера Ефекти Филтри Специјален Дизајн 6 во 1 HD Летало Ѕвезда Ефект + ND8 + ND16 + ND32 + MCUV + CPL Леќа Неодамнешно
Камера Ефекти Филтри Специјален Дизајн 6 во 1 HD Летало Ѕвезда Ефект + ND8 + ND16 + ND32 + MCUV + CPL Леќа

Универзално компатибилен леќа конец, стандард mm димензии.Проверете ги вашите леќи големина пред да нар�

DEN 1478.40
К&F Концептот 49mm Црна Мека Дифузија Филтер 1 Специјални Ефекти Филтер Cinebloom Ефект Филтер со Двојно Страна Неодамнешно
К&F Концептот 49mm Црна Мека Дифузија Филтер 1 Специјални Ефекти Филтер Cinebloom Ефект Филтер со Двојно Страна

【Функција 】На Kt ефект на квалитетот на сликата.К&F Концептот црна дифузија мека посебен ефект филтер со

DEN 1687.20
Плима Оптика Суптилни CineSoft Филтер Леќа, Дифузија Магла Про Сон Ефект (67mm) Неодамнешно
Плима Оптика Суптилни CineSoft Филтер Леќа, Дифузија Магла Про Сон Ефект (67mm)

СУПТИЛНА МЕКА СЛИКА ➊ Фати мека, филмкако сликите и видео директно од камерата 10% или 1 / 8 дифузија.За пос

DEN 958.80
Леќи на камерата Зголемување Филтер, Високи Перформанси 40.5 мм крупен Филтер Едноставна Операција Транспарентно Неодамнешно
Фотографија Специјални Ефекти Филтри 77mm 82mm Шарени Starlight Бранеа Сјајна Стакло Филтер Призмата SLR на Неодамнешно
Фотографија Специјални Ефекти Филтри 77mm 82mm Шарени Starlight Бранеа Сјајна Стакло Филтер Призмата SLR на

Специјални Ефекти Филтри, Леќи 77mm&82mm Шарени Starlight Бранеа Сјајна Стакло Призма Ефект : Шарени Starlight Бране

DEN 959.76
Tiffen 6.6 x 6.6 Glimmerglass 3 Филтер Неодамнешно
Tiffen 6.6 x 6.6 Glimmerglass 3 Филтер

Создава Блескав Моменти.На Tiffen 6.6 x 6.6" Glimmerglass 3 Филтер е убавината на филтерот за чија функција е два пати

DEN 13200.00
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 112mm Сина Редеа Anamorphic Ефект Филтер Неодамнешно
Freewell Магнетни Брз Swap Систем 112mm Сина Редеа Anamorphic Ефект Филтер

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 3599.76
Црна Про Магла 1/4 1/8 Филтер Леќа Заштитник Мека Фокус Diffuser Дифузија за Камерата Леќи (Калибар : Еден Неодамнешно
Црна Про Магла 1/4 1/8 Филтер Леќа Заштитник Мека Фокус Diffuser Дифузија за Камерата Леќи (Калибар : Еден

Обезбеди малку загуба на детали низ сликата, мек фокус филтри.Корисно за мазнење надвор и омекнување ли�

DEN 2748.48
Vaxis Φ95 Чиста Магла 1/2 Филтер за Tilta Мираж Неодамнешно
Vaxis Φ95 Чиста Магла 1/2 Филтер за Tilta Мираж

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 1557.60