MACHEREY-NAGEL 738656.М CHROMAFIL Мулти 96 Филтер Плоча со РК Филтер Елементи, Регенериран Целулоза, на 0,2 µm

MACHEREY-NAGEL 738656.М CHROMAFIL Мулти 96 Филтер Плоча со РК Филтер Елементи, Регенериран Целулоза, на 0,2

DEN 1326.48

Неодамнешно

Това е достапна

Употреба на multi-channel pipettes олеснува течност пренос чекори.Лесно се прилагодува кон сите заеднички автоматски / роботски системи за ракување.Мембрана материјали одговараат на соодветните CHROMAFIL шприц.Земја на потекло : Германија. 96-и полипропилен плочи за симултан филтрација на 96 примероци Економска со заштеда на време и растворувач.Минимален мртов волумен (= 40 µL).

Додатоци на производот

EZFlow Стаклени Влакна Мембрански Филтри, 1.0 хм, 90mm Дијаметар Диск Prefilters, 100PK Неодамнешно Најдобра цена
EZFlow Стаклени Влакна Мембрански Филтри, 1.0 хм, 90mm Дијаметар Диск Prefilters, 100PK

Филтер дијаметар : 90 MM.Филтер за големината на порите : 1.0 µm.Филтер материјал : стаклени влакна.Земја на п

DEN 1739.04
GE Healthcare LS Мембрански Филтер, 100mm Кол, Целулоза, Круг, на 0,2 µm Големината на Порите, Регенериран, Неодамнешно
GE Healthcare LS Мембрански Филтер, 100mm Кол, Целулоза, Круг, на 0,2 µm Големината на Порите, Регенериран,

GE Healthcare LS Мембрански Филтер, 100mm Кол, Целулоза, Круг, на 0,2 µm Големината на Порите, Регенериран, RC58 Тип, Autocl

DEN 1454.40
MACHEREY-NAGEL 729043 CHROMAFIL PVDF Шприц Филтер, Врвот: Жолта, Дното: Бела, на 0,2 µm Големината на Порите, Неодамнешно
MACHEREY-NAGEL 729043 CHROMAFIL PVDF Шприц Филтер, Врвот: Жолта, Дното: Бела, на 0,2 µm Големината на Порите,

Различни мембрана видови за да се исполнат повеќе филтрација потреби.Ниска содржина на extractable соединен

DEN 3300.00
Прометеј NC Која ги Мембрана, 0.45 хм, 300мм x 3м, 1 Тркалаат/Модул Неодамнешно
Прометеј NC Која ги Мембрана, 0.45 хм, 300мм x 3м, 1 Тркалаат/Модул

Ниска позадина и се одличен сигналзабучава на ликвидност.Компатибилен со голем број на етикетирање и о

DEN 311.76
MACHEREY-NAGEL 729030 CHROMAFIL РК Шприц Филтер, Врвот: Жолта, Дното: Сина, на 0,2 µm Големината на Порите, Неодамнешно
MACHEREY-NAGEL 729030 CHROMAFIL РК Шприц Филтер, Врвот: Жолта, Дното: Сина, на 0,2 µm Големината на Порите,

Различни мембрана видови за да се исполнат повеќе филтрација потреби.Ниска содржина на extractable соединен

DEN 3300.00
Advantec MFS J020A050A Hydrophobic Мембрански Филтер, Поддржани, 50 мм Дијаметар, PTFE (Пакување од 100) Неодамнешно
Advantec MFS J020A050A Hydrophobic Мембрански Филтер, Поддржани, 50 мм Дијаметар, PTFE (Пакување од 100)

Факултативна поддршка поддршка за подобрување на ракувањето.Филтер корозивни растворувачи.Стерилни ven

DEN 7842.72
VWRVE578-5X15CMSQ - Опис : TotalBLOT+ PVDF МЕМБРАНИ - Живот Наука TotalBLOT+ PVDF Мембрани - Секоја Неодамнешно
VWRVE578-5X15CMSQ - Опис : TotalBLOT+ PVDF МЕМБРАНИ - Живот Наука TotalBLOT+ PVDF Мембрани - Секоја

Total BLOT+ PVDF МЕМБРАНИ 5 x 15 cm2 0.2 micrometers.VWRVE5785 X15 CMSQ.Важно Поради природата на овој производ, сите наредби мора

DEN 1377.60
LabExact 1200228 Одделение Б Стакло Микрофибер Филтер, Binderless Borosilicate Стакло, 1.0 µm, 8x10 лист (Пакување Неодамнешно
LabExact 1200228 Одделение Б Стакло Микрофибер Филтер, Binderless Borosilicate Стакло, 1.0 µm, 8x10 лист (Пакување

1.0 µm Стакло Микрофибер Филтер, Binderless 8 x 10 инчи.Одделение Б парична Казна порозност, медиум за брз проток,

DEN 6144.00
Deschem 70mm,3.00 Micron,PTFE Мембрански Филтер,OD=7CM,50pcs/Пакет Неодамнешно
Deschem 70mm,3.00 Micron,PTFE Мембрански Филтер,OD=7CM,50pcs/Пакет

PTFE Мембрански Филтер.Модел : 70 MM.Големината на порите 3um.Земја на Производство : Кина.Направени Од Страна

DEN 1103.76
Мејн 1221389 Nitrocellulose Мембрански Филтер, 0.4 Microns, 142 mm (Пакување од 20) Неодамнешно
Мејн 1221389 Nitrocellulose Мембрански Филтер, 0.4 Microns, 142 mm (Пакување од 20)

0.4 microns 142mm.Пакет од 20 0 0 Мејн Производство 1221389 Nitrocellulose Мембрански Филтер, 0.4 Microns, 142mm, Пакување од 20, произ

DEN 6613.20
LabExact LEA7000, Одделение А 7cm Binderless Стакло Микрофибер Филтер (6 Пакети од 100 компјутери) Неодамнешно
LabExact LEA7000, Одделение А 7cm Binderless Стакло Микрофибер Филтер (6 Пакети од 100 компјутери)

Цена за 6 Пакети од 100 компјутери.Одделение А 7cm Binderless Стакло Микрофибер Filter Fine порозност, брз проток, со 1.

DEN 4275.36
MACHEREY-NAGEL 729012 CHROMAFIL ПА Шприц Филтер, Врвот: Жолта, Дното: Зелена, на 0,2 µm Големината на Порите, Неодамнешно
MACHEREY-NAGEL 729012 CHROMAFIL ПА Шприц Филтер, Врвот: Жолта, Дното: Зелена, на 0,2 µm Големината на Порите,

Различни мембрана видови за да се исполнат повеќе филтрација потреби.Ниска содржина на extractable соединен

DEN 3313.20
shamjina 500ml Филтрација Апарати Вакуум Единица + 50x Органски Филтер Мембрани 0.22 um Неодамнешно
shamjina 500ml Филтрација Апарати Вакуум Единица + 50x Органски Филтер Мембрани 0.22 um

Најлон 66 Филтер Мембрани, со дијаметар од 50mm / 2.0 инчи, што се користи за повеќето filtrations на органски реше

DEN 1943.76
Baosity 20x Научни за Еднократна употреба Лабораторија Воден Филтер Мембрана MCE Најлон 25мм 0.22 um Неодамнешно
Baosity 20x Научни за Еднократна употреба Лабораторија Воден Филтер Мембрана MCE Најлон 25мм 0.22 um

Материјал : полипропилен.За универзална примена на аналитички постапки.Филтер дијаметар : 25mm; големинат

DEN 475.20
LabExact 1200230 Одделение C Стакло Микрофибер Филтер, Binderless Borosilicate Стакло, 1.2 µm, 2.1 cm (Пакување Неодамнешно
LabExact 1200230 Одделение C Стакло Микрофибер Филтер, Binderless Borosilicate Стакло, 1.2 µm, 2.1 cm (Пакување

1.2 µm Стакло Микрофибер Филтер, Binderless 2.1 cm.Стакло микрофибер.Одделение В Ред порозност, брз проток, со 1.2 um

DEN 379.20
Saint Gobain D1069175 Zitex Филтер Мембрана 3 до 5 µm, 47 мм Дијаметар (Пакување од 10) Неодамнешно
Saint Gobain D1069175 Zitex Филтер Мембрана 3 до 5 µm, 47 мм Дијаметар (Пакување од 10)

Saint Gobain Пластика бренд производ.Произведени од страна saint gobain.Направен во сад.Saint Gobain Пластика D1069175 филте

DEN 941.52
MACHEREY-NAGEL 729054 CHROMAFIL CA Шприц Филтер, Врвот: Жолта, Дното: Црвена, 0.20 µm Големината на Порите, Неодамнешно
MACHEREY-NAGEL 729054 CHROMAFIL CA Шприц Филтер, Врвот: Жолта, Дното: Црвена, 0.20 µm Големината на Порите,

Различни мембрана видови за да се исполнат повеќе филтрација потреби.Ниска содржина на extractable соединен

DEN 3331.20
LabExact 1200362 Одделение D Стакло Микрофибер Филтер, Binderless Borosilicate Стакло, 2.7 µm, 2.5 cm (Пакување Неодамнешно
LabExact 1200362 Одделение D Стакло Микрофибер Филтер, Binderless Borosilicate Стакло, 2.7 µm, 2.5 cm (Пакување

2.7 µm Стакло Микрофибер Филтер, Binderless 2.5 cm.Стакло микрофибер.Одделение D Крупни порозност, брз проток, со 2,

DEN 475.44
Ahlstrom 6310-4500 Eaton-Дига Филтер Хартија, 10 Micron, Среден Проток, Одделение 631, 45см Дијаметар (Пакување Неодамнешно
Ahlstrom 6310-4500 Eaton-Дига Филтер Хартија, 10 Micron, Среден Проток, Одделение 631, 45см Дијаметар (Пакување

Квантитативна анализа.Ниска пепел содржина 0,06 проценти.Не се лекува; висок влажносила.Во согласност пе

DEN 2305.44