Flowmeter, 2 FNPT, 7-75 GPM

Flowmeter, 2 FNPT, 7-75 GPM

DEN 12438.00

Неодамнешно

Това е достапна

'Flowmeter, Променлива Област, GPM Max. 75, Макс.Притисок (PSI) 325, Врска Големина (Во.) 2 FNPT, Макс.Темп. (F) 250, Должина (Во.) 8-11/16, Ширина (Во.) 3, Висина (Во.) 3, Домување Материјал Radel(r), Фитинг Месинг, Камерниот Материјал Radel(r), Печат Материјал Buna N, Протокот Спектар 7-75 gpm, Макс.Вискозност 1 CST'.

Додатоци на производот

Tongbao DN25MM Дигитални Магнетни Flowmeters Електромагнетни Проток Метри со 4~20mA Излез 1 за Вода Неодамнешно
Tongbao DN25MM Дигитални Магнетни Flowmeters Електромагнетни Проток Метри со 4~20mA Излез 1 за Вода

Протокот метар е без механички и подвижни делови, обично без одржување.Таа е погодна за сите течни прото

DEN 264.00
Dynasonics DB-IAH-AYNN-Ф1 TFX Ултра Ултразвучно Flowmeter, за 1/2 ANSI Цевка Неодамнешно
Dynasonics DB-IAH-AYNN-Ф1 TFX Ултра Ултразвучно Flowmeter, за 1/2 ANSI Цевка

Лабораториска опрема & инструменти.Направен во сад.Произведени од страна на КОЛPARMER.Лабораториска Опрем

DEN 1559.76
IFM Проток Метар Адаптер - E40229 Неодамнешно Најдобра цена
IFM Проток Метар Адаптер - E40229

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

DEN 3969.84
wendeekun Транспарентен Панел Flowmeter Мерач Flowmeter Лебди Течен Проток Мерач Висока Мерење на Точност(40-400mL/H) Неодамнешно
wendeekun Транспарентен Панел Flowmeter Мерач Flowmeter Лебди Течен Проток Мерач Висока Мерење на Точност(40-400mL/H)

На flowmeter лебди се направени од пластика, па тоа е одлична отпорност на киселина и алкално корозија.Ние об

DEN 1915.20
Пластична Цевка Тип Flowmeter, Едноставна Структура Flowmeter, мала Тежина Долг Животен Век Лесно Операција Неодамнешно
Пластична Цевка Тип Flowmeter, Едноставна Структура Flowmeter, мала Тежина Долг Животен Век Лесно Операција

Лесен за инсталација и лесен за употреба.Широко се користи во вода индустриска област.Мала тежина, трај

DEN 1452.00
Вода Сензор Прекинувач, G1/2in Вода Прекинувач Пластика за Дома Неодамнешно
Вода Сензор Прекинувач, G1/2in Вода Прекинувач Пластика за Дома

Прекинувачот е сензор уред кој ги претвора водата во switchтип на електричниот сигнал кога одредена е пост

DEN 2378.40
Hedland H801A-150-Г-дин Проток Предавателот, 10/150 GPM Масло 1.25 Алуминиумско Тело, NPTF Врска Неодамнешно
Hedland H801A-150-Г-дин Проток Предавателот, 10/150 GPM Масло 1.25 Алуминиумско Тело, NPTF Врска

Тип на производ : променлива површина flowmeter.Опис : променлива површина, директна читање flowmeter.Макс темпер

DEN 983.76
Нераскинлива Цевка Тип Flowmeter, Flowmeter, Пластични Лесно Ракување Едноставна Структура Долг Животен Век Неодамнешно
Нераскинлива Цевка Тип Flowmeter, Flowmeter, Пластични Лесно Ракување Едноставна Структура Долг Животен Век

Мала тежина, трајни и долг животен век.Широко се користи во вода индустриска област.Школка на протокот м

DEN 1845.60
DC0-110V Проток на Вода се Префрлите FS-135 Протокот на Сензорот Ласерски-Заварување-Machi Вода Медиум Опрема Неодамнешно
DC0-110V Проток на Вода се Префрлите FS-135 Протокот на Сензорот Ласерски-Заварување-Machi Вода Медиум Опрема

Проток на вода сензор е составен од магнетното јадро, се врати во пролет, фалсификувани бакар или polycarbon

DEN 222.96
V BESTLIFE Проток на Вода Сензор, Вода Сала Проток Ефект Сензор за Контрола на Flowmeter G1/4 за Поладна Вода, Неодамнешно
V BESTLIFE Проток на Вода Сензор, Вода Сала Проток Ефект Сензор за Контрола на Flowmeter G1/4 за Поладна Вода,

100% сосема нов и висок квалитет.На проток на вода сензор е направен од високо квалитетни материјали, долг

DEN 242.16
Кол-Parmer Двонасочно Проток и Притисок Контролер, 0-50 mL/min, 10/32(F) Prcss Conn Неодамнешно
Кол-Parmer Двонасочно Проток и Притисок Контролер, 0-50 mL/min, 10/32(F) Prcss Conn

На Точноста : (0.8 R + 0.2 Fs).Комуникации : rs232 Дисплеј тип : 6линија x 4цифрен tft, 1.25 инч.Електрични конекции : 8pin.И

DEN 1130.40
CGOLDENWALL TDS-100H Рачен Пренослив Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter Висока температура Неодамнешно
CGOLDENWALL TDS-100H Рачен Пренослив Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter Висока температура

Главниот технички индекси: Линеарност:0.50% Повторливост :0.20% Точност:±1% од читање на курс>за 0,6 ft / s ±0.5

DEN 2181.60
wendeekun Транспарентен Панел Flowmeter Мерач Flowmeter Лебди Течен Проток Мерач Висока Мерење на Точност(5-50мл/H) Неодамнешно
wendeekun Транспарентен Панел Flowmeter Мерач Flowmeter Лебди Течен Проток Мерач Висока Мерење на Точност(5-50мл/H)

На flowmeter лебди се направени од пластика, па тоа е одлична отпорност на киселина и алкално корозија.Ние об

DEN 640.80
Hedland H855S-150 Проток Метар 1 1/2 NPT(F) 303SS Вода Услуга, 10 за 150 GPM Неодамнешно
Hedland H855S-150 Проток Метар 1 1/2 NPT(F) 303SS Вода Услуга, 10 за 150 GPM

На Hedland H855 S150 висок притисок, проток на метар за водабазирани течности е индустриски класа променлива по

DEN 1766.40
Дизел Гориво Метар, Турбина Flowmeter Компактна Структура Мини Метар Вода Метар Дигитални Flowmeter Јасно Читање Неодамнешно
Flowmeter, 1-1/2 FNPT, 2-25 GPM Неодамнешно
Flowmeter, 1-1/2 FNPT, 2-25 GPM

Цена За : Секоја GPM Max : 25 Max.Темп (F) : 250 Проток Спектар @ GPM на Вода : 225 Точност (%) : 5% Макс.Вискозитет : 1 CST Комо

DEN 11077.68
DC0-110V Проток на Вода се Префрлите Сензор за Прочистувач на Вода Неодамнешно
DC0-110V Проток на Вода се Префрлите Сензор за Прочистувач на Вода

Во зависност од префрлите на контрола метод, може да се користи на два начина : вода штекер на моќ или вод

DEN 266.16
Домашни Приклучок 13519053/13519051 Применливи воздух flowmeter DJ7055D-1.5-11/21 Неодамнешно
Домашни Приклучок 13519053/13519051 Применливи воздух flowmeter DJ7055D-1.5-11/21

ВЕТУВАЊЕ Ние се даде приоритет на нашите задоволството на клиентите; За било која причина не сте целосн

DEN 588.00
Соларни Епоксидна Панел, Преносни Соларна Батерија Панел, На Тревникот Светла Пејзаж Светла Неодамнешно
Соларни Епоксидна Панел, Преносни Соларна Батерија Панел, На Тревникот Светла Пејзаж Светла

Висок Мерење На Точност ,Што Се Применува На Многу Сценарија Бара Висока Точност.Акрилик Транспарентен

DEN 256.56
Големите Рамнини Индустрии TM050-N-P Flowmeter/Totalizer 1 до 10 GPM со 1/2 NPT(Ѓ) Процес на Конекција Неодамнешно
Големите Рамнини Индустрии TM050-N-P Flowmeter/Totalizer 1 до 10 GPM со 1/2 NPT(Ѓ) Процес на Конекција

Опис : водакако медиумите.Проток : 1 до 10 gpm.Внатрешен дијаметар : 1 / 2 инч.Flowmeter.Овие трајни метри понуда то

DEN 9062.64
GPI G2P10I71XXC G2 Серија PVDF Хемиски Flowmeter, ISO Фитинзи, GA500-4-20 mA Излез (Remote), Нема Компјутер, Неодамнешно
GPI G2P10I71XXC G2 Серија PVDF Хемиски Flowmeter, ISO Фитинзи, GA500-4-20 mA Излез (Remote), Нема Компјутер,

Оперативен Температура : 0°С до +140°F Проток Опсег : 5 50 GPM.Фреквенција : 45 450 Hz во 5 до 50 GPM.Притисок Оценка : 100

DEN 23049.12
Проток на гас тестер аргон јаглерод диоксид двојна скала модератор за Миг Tig заварување пиштол 0-25L Неодамнешно
Проток на гас тестер аргон јаглерод диоксид двојна скала модератор за Миг Tig заварување пиштол 0-25L

На проток на гас метар е главно се користи за тестирање на проток на гас во Миг заварување факел или Tig за

DEN 267.12
CNYST Ѕид Монтирани Ултразвучно испитување на Протокот Метар Течни Flowmeter со 3 големина на Висока Температура Неодамнешно
Dynasonics DDFXD2-E1NA-НН Проток Предавателот, 0.15 - 30 fps Неодамнешно
Dynasonics DDFXD2-E1NA-НН Проток Предавателот, 0.15 - 30 fps

На DFX ултразвучно Doppler проток метар мерки текови на течности што содржат суспендирани честички или aerated

DEN 1392.00
CGOLDENWALL Преносни Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter (50-700 мм) Средни Заградата Сензор Неодамнешно
CGOLDENWALL Преносни Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter (50-700 мм) Средни Заградата Сензор

Линеарноста : 0.5% Повторливост : 0.2% Точност : ±1% од читање на курс>за 0,6 ft / s ±0.5% со теренска калибрација.Вре

DEN 912.00
Сензор fs-1/4-1 Проток на Вода Switch за Прочистувач на Вода Неодамнешно
Сензор fs-1/4-1 Проток на Вода Switch за Прочистувач на Вода

Може да се користи за вода контрола на брзи електрични бојлери.Погоден за да се прашува филтерот јадрот

DEN 2320.80
LANTRO ЈС - LZQ-7 Гас Flowmeter, 2-20LPM Кислород Flowmeter Протокот на Воздух Метар Flowmeter со Контрола Неодамнешно
LANTRO ЈС - LZQ-7 Гас Flowmeter, 2-20LPM Кислород Flowmeter Протокот на Воздух Метар Flowmeter со Контрола

СПЕЦИФИКАЦИЈА : Опсег : 2~20 LPM; Точност : 5%; Притисок : ≤0.6 MPa; Температура : 0~60°C ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : На flowmeter

DEN 412.56
Овална Опрема 3/8 FNPT Електронски Flowmeter, 316L не ' Рѓосувачки Челик, од 4 до 145 gph Неодамнешно
Овална Опрема 3/8 FNPT Електронски Flowmeter, 316L не ' Рѓосувачки Челик, од 4 до 145 gph

Предмет : Електронски Flowmeter.Flowmeter Група Производ : Електронски Flowmeter.Конекција Големина : 3 / 8".Тип на врска

DEN 527.76
Протокот Метри, Протокот Метри G1 / 2 Инчен Сала Ефект DC5V Проток Метар Надворешни Тема Двоен Надворешен Навој Неодамнешно
Hedland H624-007-Р EZ-View Flowmeter, Polyphenylsulfone, За Употреба Со Вода, 1 - 7 gpm Проток Граници, 1/2 Неодамнешно
Hedland H624-007-Р EZ-View Flowmeter, Polyphenylsulfone, За Употреба Со Вода, 1 - 7 gpm Проток Граници, 1/2

EZПриказ на Проток Метри Вода 1 / 2 инчи пристаништа.EZ да се инсталира, во било која позиција.Radel R за повеќе

DEN 1392.00