GPI G2S10N73GMC G2 Серија не 'Рѓосувачки Челик Страната Flowmeter, NPT Фитинзи, GA500 4-20 mA Далечински Предавателот, Турбина Монтирани 09 Компјутер, 1

GPI G2S10N73GMC G2 Серија не 'Рѓосувачки Челик Страната Flowmeter, NPT Фитинзи, GA500 4-20 mA Далечински Предавателот,

DEN 1053.60

Неодамнешно

Това е достапна

Оперативен Температура : 0°С до +140°F. Проток Опсег : 5 50 GPM.Фреквенција : 47 да 470 Hz во 5 до 50 GPM.Притисок Оценка : Прирабница Правило.Нерѓосувачки Челик.На GPI модел G2 S10 N73 GMC е G2 Серија Метар, 1" од не ' Рѓосувачки Челик Страната Flowmeter.Ова не 'Рѓосувачки Челик 1" flowmeter доаѓа со NPT фитинзи, GA500 4-20 m A далечински предавател, и турбина монтирани 09 Компјутер.Тоа е калибриран да го прочитате Литри во Минута.Се користи за Турбина со Далечински Предавателот со или без Турбина Монтирани Дисплеј (големини 05-20).

Додатоци на производот

wendeekun Транспарентен Панел Flowmeter Мерач Flowmeter Лебди Течен Проток Мерач Висока Мерење на Точност(40-400mL/H) Неодамнешно
wendeekun Транспарентен Панел Flowmeter Мерач Flowmeter Лебди Течен Проток Мерач Висока Мерење на Точност(40-400mL/H)

На flowmeter лебди се направени од пластика, па тоа е одлична отпорност на киселина и алкално корозија.Ние об

DEN 1915.20
DC0-110V Проток на Вода се Префрлите Сензор за Прочистувач на Вода Неодамнешно
DC0-110V Проток на Вода се Префрлите Сензор за Прочистувач на Вода

Во зависност од префрлите на контрола метод, може да се користи на два начина : вода штекер на моќ или вод

DEN 266.16
wendeekun Транспарентен Панел Flowmeter Мерач Flowmeter Лебди Течен Проток Мерач Висока Мерење на Точност(5-50мл/H) Неодамнешно
wendeekun Транспарентен Панел Flowmeter Мерач Flowmeter Лебди Течен Проток Мерач Висока Мерење на Точност(5-50мл/H)

На flowmeter лебди се направени од пластика, па тоа е одлична отпорност на киселина и алкално корозија.Ние об

DEN 640.80
Braeburn 101408 Правоаголна Зони Амортизерите Неодамнешно
Braeburn 101408 Правоаголна Зони Амортизерите

Моќ отвори / копче за затворање на работата.Прецизност намали алуминиумска рамка.Лесно лизгаво дизајно

DEN 3394.56
IFM 2 Индуктивен Протокот Метри, 316L не ' Рѓосувачки Челик, од 1.3 до 80 gpm - SM9001 Неодамнешно
IFM 2 Индуктивен Протокот Метри, 316L не ' Рѓосувачки Челик, од 1.3 до 80 gpm - SM9001

Објект : Индуктивни Проток Метар.Домување Материјал : 316 L не ' Рѓосувачки Челик.Фитинг Големина (Во.) : 2...

DEN 938.40
Dynasonics DB-IAH-AYNN-Ф1 TFX Ултра Ултразвучно Flowmeter, за 1/2 ANSI Цевка Неодамнешно
Dynasonics DB-IAH-AYNN-Ф1 TFX Ултра Ултразвучно Flowmeter, за 1/2 ANSI Цевка

Лабораториска опрема & инструменти.Направен во сад.Произведени од страна на КОЛPARMER.Лабораториска Опрем

DEN 1559.76
Hedland Протокот Метри (Јазовец Метар Inc) H713A-002-F2 - Проток Хидраулични Проток на Метар - 2 gpm Max Проток, Неодамнешно
Hedland Протокот Метри (Јазовец Метар Inc) H713A-002-F2 - Проток Хидраулични Проток на Метар - 2 gpm Max Проток,

протокот премерување тип : Проток.цевка големина : 3 / 4 во.actuation тип : Електрични.порт големина : SAE12 3 / 4 NPTF в

DEN 948.00
Hedland Протокот Метри (Јазовец Метар Inc) H601S-005-ХТ - Проток Хидраулични Проток на Метар - 5 gpm Max Проток, Неодамнешно
Hedland Протокот Метри (Јазовец Метар Inc) H601S-005-ХТ - Проток Хидраулични Проток на Метар - 5 gpm Max Проток,

протокот премерување тип : Проток.цевка големина : 1 / 2 во.actuation тип : Хидраулични.порт големина : SAE10 1 / 2 NPTF

DEN 1336.80
GPI G2P10I71XXC G2 Серија PVDF Хемиски Flowmeter, ISO Фитинзи, GA500-4-20 mA Излез (Remote), Нема Компјутер, Неодамнешно
GPI G2P10I71XXC G2 Серија PVDF Хемиски Flowmeter, ISO Фитинзи, GA500-4-20 mA Излез (Remote), Нема Компјутер,

Оперативен Температура : 0°С до +140°F Проток Опсег : 5 50 GPM.Фреквенција : 45 450 Hz во 5 до 50 GPM.Притисок Оценка : 100

DEN 23049.12
V BESTLIFE Проток на Вода Сензор, Вода Сала Проток Ефект Сензор за Контрола на Flowmeter G1/4 за Поладна Вода, Неодамнешно
V BESTLIFE Проток на Вода Сензор, Вода Сала Проток Ефект Сензор за Контрола на Flowmeter G1/4 за Поладна Вода,

100% сосема нов и висок квалитет.На проток на вода сензор е направен од високо квалитетни материјали, долг

DEN 242.16
Flomec OM040A101-222RS Овална Опрема Протокот Метри, Алуминиум, 4-66 GPM, 1-1/2 (F) NPT Неодамнешно
Flomec OM040A101-222RS Овална Опрема Протокот Метри, Алуминиум, 4-66 GPM, 1-1/2 (F) NPT

Flomec OM040 серија 4 66 gpm овална опрема проток метар направени од алуминиум оценет да 435 psi притисок со 11 / 2" (F) N

DEN 288.00
CGOLDENWALL TDS-100H Рачен Пренослив Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter Висока температура Неодамнешно
CGOLDENWALL TDS-100H Рачен Пренослив Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter Висока температура

Главниот технички индекси: Линеарност:0.50% Повторливост :0.20% Точност:±1% од читање на курс>за 0,6 ft / s ±0.5

DEN 2181.60
Турбина Метар, Дигитални Нафта Гас Гориво Метар, Лесен и Компактен, Лесен за да го Замените и Инсталација, Неодамнешно
Кол-Parmer Двонасочно Проток и Притисок Контролер, 0-10 mL/min, 10/32(F) Prcss Conn Неодамнешно
Кол-Parmer Двонасочно Проток и Притисок Контролер, 0-10 mL/min, 10/32(F) Prcss Conn

На Точноста : (0.8 R + 0.2 Fs).Комуникации : rs232 Дисплеј тип : 6линија x 4цифрен tft, 1.25 инч.Електрични конекции : 8pin.И

DEN 1646.40
Стабилна Контрола Сензор Прекинувач, Сензор Switch, за Вода Медиум Фабрика Индустрија Цевковод Неодамнешно
Стабилна Контрола Сензор Прекинувач, Сензор Switch, за Вода Медиум Фабрика Индустрија Цевковод

Школка е направен од H58 фалсификувани бакар или polycarbon, магнетното јадро е направен од Nd Fe B постојан магн

DEN 2044.80
IFM Проток Метар Адаптер - E40229 Неодамнешно Најдобра цена
IFM Проток Метар Адаптер - E40229

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

DEN 3969.84
LANTRO ЈС - LZQ-7 Гас Flowmeter, 2-20LPM Кислород Flowmeter Протокот на Воздух Метар Flowmeter со Контрола Неодамнешно
LANTRO ЈС - LZQ-7 Гас Flowmeter, 2-20LPM Кислород Flowmeter Протокот на Воздух Метар Flowmeter со Контрола

СПЕЦИФИКАЦИЈА : Опсег : 2~20 LPM; Точност : 5%; Притисок : ≤0.6 MPa; Температура : 0~60°C ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : На flowmeter

DEN 412.56
FLOMEC TM Серија Вода Метар за Вода за Обработка и Наводнување Апликации, 2 инчен Женски NPT Фитинзи (TM20NQ9GMB) Неодамнешно
FLOMEC TM Серија Вода Метар за Вода за Обработка и Наводнување Апликации, 2 инчен Женски NPT Фитинзи (TM20NQ9GMB)

2инчен женски NPT фитинг за лесна инсталација на прифатлива пакет.Проток опсег од 20 до 200 GPM (76 да 760 LPM) осиг

DEN 12495.36
Дизел Проток Метар Масло Проток Механички Метар Проток Метар Серија На Екранот Дизел Проток Метар Гориво Мерење Неодамнешно
Marhynchus Течни Flowmeter LZM-15T 0.1-0.5 GPM Knob Панел Тип Течни Flowmeter Проток Метар за Мерење Женски Неодамнешно
Marhynchus Течни Flowmeter LZM-15T 0.1-0.5 GPM Knob Панел Тип Течни Flowmeter Проток Метар за Мерење Женски

АПЛИКАЦИЈА ЗА : Оваа Течност Flowmeter е главно се користи за мерење на проток на течен медиум.МЕРЕН ОПСЕГ : Т

DEN 700.56
Нераскинлива Цевка Тип Flowmeter, Flowmeter, Пластични Лесно Ракување Едноставна Структура Долг Животен Век Неодамнешно
Нераскинлива Цевка Тип Flowmeter, Flowmeter, Пластични Лесно Ракување Едноставна Структура Долг Животен Век

Мала тежина, трајни и долг животен век.Широко се користи во вода индустриска област.Школка на протокот м

DEN 1845.60
CNYST Ѕид Монтирани Ултразвучно испитување на Протокот Метар Течни Flowmeter со 3 големина на Висока Температура Неодамнешно
CGOLDENWALL Преносни Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter (50-700 мм) Средни Заградата Сензор Неодамнешно
CGOLDENWALL Преносни Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter (50-700 мм) Средни Заградата Сензор

Линеарноста : 0.5% Повторливост : 0.2% Точност : ±1% од читање на курс>за 0,6 ft / s ±0.5% со теренска калибрација.Вре

DEN 912.00
Големите Рамнини Индустрии TM050-N-P Flowmeter/Totalizer 1 до 10 GPM со 1/2 NPT(Ѓ) Процес на Конекција Неодамнешно
Големите Рамнини Индустрии TM050-N-P Flowmeter/Totalizer 1 до 10 GPM со 1/2 NPT(Ѓ) Процес на Конекција

Опис : водакако медиумите.Проток : 1 до 10 gpm.Внатрешен дијаметар : 1 / 2 инч.Flowmeter.Овие трајни метри понуда то

DEN 9062.64
Вода Сензор Прекинувач, G1/2in Вода Прекинувач Пластика за Дома Неодамнешно
Вода Сензор Прекинувач, G1/2in Вода Прекинувач Пластика за Дома

Прекинувачот е сензор уред кој ги претвора водата во switchтип на електричниот сигнал кога одредена е пост

DEN 2378.40
Flowmeter, Модул Метар Изолирани RS485 Интерфејс 100-240V Ѕид Монтирани/DIN Rail Монтажа на DN50mm-700 мм TUF-2000B Неодамнешно
Flowmeter, Модул Метар Изолирани RS485 Интерфејс 100-240V Ѕид Монтирани/DIN Rail Монтажа на DN50mm-700 мм TUF-2000B

Со функција на одредување на видот на течноста од брзината на звукот на течност, видот на течност може д

DEN 1440.00
Протокот Метар од 1,5 инчен Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитален Проток-Метар за Дизел Алатки и Прибор Неодамнешно
MKFAHIF Dalanddzq 2 парчиња HGR15 HGR20 HGR25 HGR30 Плоштадот Линеарна Железнички Водич+4pcs HGH15CA HGH20CA Неодамнешно
MKFAHIF Dalanddzq 2 парчиња HGR15 HGR20 HGR25 HGR30 Плоштадот Линеарна Железнички Водич+4pcs HGH15CA HGH20CA

Линеарни Железнички Водич : HGR15 HGR20 HGR25 HGR30 Должина: 2001500mm.Блок : HGH15 CA HGH20 CA HGH25 CA HGR30 CA или HGW15 CA HGW20 CA HGW25 CA.Пак

DEN 518.40