Вадење на Форцепс # MD1 Универзална Вадење на Форцепс за Горниот, Централна, Странични Cuspid

Вадење на Форцепс MD1 Универзална Вадење на Форцепс за Горниот, Централна, Странични Cuspid

DEN 1319.76

Неодамнешно

Това е достапна

#MD1 Медовина Extracing Форцепс (serrated) Горниот Incisor, Cuspid, Bicuspid и Коренот Хируршки Форцепс.MD1 Екстракција Апликација : Горните Секачи и Canines Форцепс се користи за вадење на заби од алвеоларна коска Рачка Материјал : Нерѓосувачки Челик Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Пакет Количина : 1/Pkg.Surgi Mac е Форцепс мора паралелно да се сфати на вратот на забот и да стигнат до длабоко во алвеоларна регионот која обезбедува безбедна задржете за екстракција на забот.Сите Atraumair форцепс функција мат финиш за подобрен контраст и намалена светлина рефлексија.Уникатен задржете дизајн помогне да се намали тежината на форцепс и да се обезбеди зголемена удобност и контрола.Следниве се клучни карактеристики на овие форцепс - − Уникатен задржете дизајн намалена тежина на форцепс, обезбедување зголемен комфор и контрола − Мат финиш за подобрен контраст и намалена светлина одраз на Зголемено клун geometries и надолжни клун serrations обезбедува цврста, сигурна разбирање на коронката и коренот на намалување на ризикот од дробење или fracturing забот − Ласерски означени зглоб за поголема видливост кога bagged за стерилизација − Хируршки Нерѓосувачки Челик & Целосно Serializable.Сите рака инструменти се вешто се создадени, прецизни и трајни.Дизајн Број : MD1 Екстракција Апликација : Горните Секачи и Canines Форцепс се користи за вадење на заби од алвеоларна коска Рачка Материјал : Нерѓосувачки Челик Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Пакет Количина : 1/Pkg Surgi Mac е Форцепс мора паралелно да се сфати на вратот на забот и да стигнат до длабоко во алвеоларна регионот која обезбедува безбедна задржете за екстракција на забот.Сите Atraumair форцепс функција мат финиш за подобрен контраст и намалена светлина рефлексија.Уникатен задржете дизајн помогне да се намали тежината на форцепс и да се обезбеди зголемена удобност и контрола.Следниве се клучни карактеристики на овие форцепс - − Уникатен задржете дизајн намалена тежина на форцепс, обезбедување зголемен комфор и контрола − Мат финиш за подобрен контраст и намалена светлина одраз на Зголемено клун geometries и надолжни клун serrations обезбедува цврста, сигурна разбирање на коронката и коренот на намалување на ризикот од дробење или fracturing забот − Ласерски означени зглоб за поголема видливост кога bagged за стерилизација − Хируршки Нерѓосувачки Челик & Целосно Serializable.

Додатоци на производот

ДДП Екстракција Форцепс 151 Долните СЕКАЧИ Корен Заби Стоматолошки Нерѓосувачки Челик Инструменти Неодамнешно
ДДП Екстракција Форцепс 151 Долните СЕКАЧИ Корен Заби Стоматолошки Нерѓосувачки Челик Инструменти

ЕКСТРАКЦИЈА ФОРЦЕПС 151 ДОЛНИТЕ СЕКАЧИ КОРЕН ЗАБИ СТОМАТОЛОШКИ НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ИНСТРУМЕНТИ.НАПРАВЕН

DEN 729.60
AAProTools Стоматолошки Вадење На Форцепс Копче Синџир Промо Предмети Неодамнешно
AAProTools Стоматолошки Вадење На Форцепс Копче Синџир Промо Предмети

AAPro Tools Стоматолошки Вадење На Форцепс Копче Синџир Промо Предмети.Нерѓосувачки Челик, Gauranteed Задоволств

DEN 179.76
G. S LAMBOTTE Коска Држи Форцепс 10 Најдобар Квалитет Неодамнешно
G. S LAMBOTTE Коска Држи Форцепс 10 Најдобар Квалитет

G S ИНСТРУМЕНТИ СЕ САМО ПРОДАВААТ од СТРАНА на Г С ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА.Г.S LAMBOTTE КОСКА ДРЖИ ФОРЦЕПС 10" НАЈДОБА

DEN 561.60
Забна Екстракција Форцепс 74n, Кодекс C-0232 Неодамнешно
Забна Екстракција Форцепс 74n, Кодекс C-0232

Сите наши инструменти се направени со висок квалитет, од нерѓосувачки челик за максимална цврстина.Се к

DEN 347.76
Орална Остаток Корен Форцепс Maxillary Mandibular Остаток Корен Универзална Форцепс 3 КОМПЈУТЕРИ/set Неодамнешно
Орална Остаток Корен Форцепс Maxillary Mandibular Остаток Корен Универзална Форцепс 3 КОМПЈУТЕРИ/set

# Направен од висококвалитет на стоматолошки медицински степен на злато позлата.Целосно autoclavable / еднокр

DEN 1343.52
ПОСТАВЕНО НА 10 КОМПЈУТЕРИ ОРАЛЕН ЗАБНА ЕКСТРАКЦИЈА КОМПЛЕТ СО ВАДЕЊЕ НА ФОРЦЕПС 150 + 151 + 18L (ДДП КВАЛИТЕТ) Неодамнешно
ПОСТАВЕНО НА 10 КОМПЈУТЕРИ ОРАЛЕН ЗАБНА ЕКСТРАКЦИЈА КОМПЛЕТ СО ВАДЕЊЕ НА ФОРЦЕПС 150 + 151 + 18L (ДДП КВАЛИТЕТ)

ПОСТАВЕНО НА 10 КОМПЈУТЕРИ ЗАБНА ЕКСТРАКЦИЈА КОМПЛЕТ СО ВАДЕЊЕ НА ФОРЦЕПС #150 + #151 + #18 L (ДДП КВАЛИТЕТ).НАПР�

DEN 959.76
OdontoMed2011 Нова Забна Екстракција На Форцепс 89 Стоматолошки Инструменти Нерѓосувачки Челик Неодамнешно
OdontoMed2011 Нова Забна Екстракција На Форцепс 89 Стоматолошки Инструменти Нерѓосувачки Челик

Вадење На Форцепс #89 Стоматолошки Инструменти Од Не ' Рѓосувачки Челик.Направени Од Квалитетни Нерѓосув

DEN 1855.20
ДДП Rongeur 30° Стоматолошки BLUMENTHAL 15.5 CM/6 Коска Трим RECONTOUR Сечење Форцепс Инструменти Неодамнешно
ДДП Rongeur 30° Стоматолошки BLUMENTHAL 15.5 CM/6 Коска Трим RECONTOUR Сечење Форцепс Инструменти

ДДП RONGEUR 30° СТОМАТОЛОШКИ BLUMENTHAL 15.5 CM / 6" КОСКА ТРИМ RECONTOUR СЕЧЕЊЕ ФОРЦЕПС ИНСТРУМЕНТИ.НАПРАВЕНИ ВО НЕ ' РЃОС�

DEN 383.76
Osung FXX22 Возрасни Екстракција Форцепс, Горниот 876-678 Неодамнешно
Osung FXX22 Возрасни Екстракција Форцепс, Горниот 876-678

Anatomically облик клунови и внатрешниот контура за совршен потпора на забот.Висок квалитет на Медицински од�

DEN 2083.20
ДОВЕРБА & се ГРИЖИ Нерѓосувачки Челик Вадење на Заби Forcep Горниот Premolars Сл Број 7 Premium Неодамнешно
ДОВЕРБА & се ГРИЖИ Нерѓосувачки Челик Вадење на Заби Forcep Горниот Premolars Сл Број 7 Premium

Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Тие се произведени од селективен нерѓосувачки челик од страна на квали

DEN 1200.00
ПРЕЦИЗНИ КАНАДА: Новиот германски Одделение од Нерѓосувачки Стоматолошки ВАДЕЊЕ на Заб Форцепс 150AS со Serrated Неодамнешно
ПРЕЦИЗНИ КАНАДА: ВАДЕЊЕ на Форцепс MD4 Долниот 1 2-ро и 3-ТО КАТНИЦИ Медовина Универзална Неодамнешно
ПРЕЦИЗНИ КАНАДА: ВАДЕЊЕ на Форцепс MD4 Долниот 1 2-ро и 3-ТО КАТНИЦИ Медовина Универзална

ПРЕЦИЗНИ КАНАДА : ВАДЕЊЕ НА ФОРЦЕПС MD4 ДОЛНИОТ 1 2РО И 3ТО КАТНИЦИ МЕДОВИНА УНИВЕРЗАЛНА.НАПРАВЕНИ ВО НЕ ' Р�

DEN 2220.00