BOSAIYA QR 20g/многу 5mm Бела Розова Праска Полимер Глина за DIY Занаети Пластични Klei Кал Честички Овошје Глини T1202

BOSAIYA QR 20g/многу 5mm Бела Розова Праска Полимер Глина за DIY Занаети Пластични Klei Кал Честички Овошје

DEN 286.08

Неодамнешно

Това е достапна

Материјал : Глина.Големина : За 5mm.Net Тежина : 20g/многу.Широк Апликации : Овие симпатична 3 D парчиња овошје не само што може да се примени за да се природни или уметност на нокти, но, исто така, погодна за декорација на вашиот усна сјај, унца шишиња, мобилен телефон, книги и медиа плеер.Уживајте во DIY забавувате со вашето семејство и пријатели заедно.СОВРШЕНА УМЕТНОСТ ПОДАРОК : Добар за нокти или смола уметност фан, убаво за занает прави почетничка, можете да уживате во DIY забавувате со вашето семејство и пријатели заедно.Ве молиме чувајте го подалеку од дофат на деца под 3 век, само за играње, не се за јадење.Избрани боја и дезени ги задоволи вашите различни потреби.Материјал : Clay Design : Праска Големина : За 5mm Net Тежина : 20g/lot Package : ПП Торба за Пакување.

Додатоци на производот

FastUU Мека Глина, Разни Избори Избрани Парчиња Светло за Производство DIY Неодамнешно
FastUU Мека Глина, Разни Избори Избрани Парчиња Светло за Производство DIY

Уживаат во забавата на DIY, користејќи ги овие шарени англиската азбука мека керамика парчиња, за да DIY св�

DEN 1586.40
simuer се Исуши Глина Лигите, 24 Бои Ultra Light Моделирање Магија Глина Не-Токсични Plasticine Тесто 24 Пакет Неодамнешно
simuer се Исуши Глина Лигите, 24 Бои Ultra Light Моделирање Магија Глина Не-Токсични Plasticine Тесто 24 Пакет

【ЕКОПРИЈАТЕЛСКИ МАТЕРИЈАЛ】Материјал е 100% безбедни и нетоксични, без мирис, еколошки безбедно, немрсна

DEN 311.76
100 - Мини 1 3/4 Глинени Садови - Одлично за Растенија и Занаети Неодамнешно
100 - Мини 1 3/4 Глинени Садови - Одлично за Растенија и Занаети

1 3 / 4" 100 садови 100 Мини 1 3 / 4" Глинени Садови Одлично за Растенија и Занаети.Превозот Директно Од НАС.Не За

DEN 360.00
FIMO Кожа Ефект Ознака за Полнење Неодамнешно
FIMO Кожа Ефект Ознака за Полнење

3.5 оз (100 g).Добра за почетници и crafters.Bakes 265°F (130°C) во 30 минути.Комплетна глина ознака одлуки комплет со се ш

DEN 479.76
Sculpey III Полимер Рерна-Пече Глина, Беж, Не-Токсични, 2 мл. бар, Голема за моделирање, sculpting, одмор, Неодамнешно
Sculpey III Полимер Рерна-Пече Глина, Беж, Не-Токсични, 2 мл. бар, Голема за моделирање, sculpting, одмор,

Sculpey III доаѓа во 44 живописни бои!Оваа боја е Беж, кој е на совршено неутрална одлична за сите видови на гли

DEN 167.28
Полимер Глина Притиснете со Дебелина 9 Опции, Стега, 12 Моделирање Алатки (15 Парчиња) Неодамнешно
Полимер Глина Притиснете со Дебелина 9 Опции, Стега, 12 Моделирање Алатки (15 Парчиња)

Глина Ролери Машина : Ова сребротон ролери истенчува и flattens глина во дури, мазна листови; постојат 9 разл�

DEN 527.76
Бели се Исуши Глина Тесто (400g/14oz) Неодамнешно
Бели се Исуши Глина Тесто (400g/14oz)

Тесто за моделирање DYI занает проекти.Тоа е голема полимер глина алтернатива, од многу причини : Подготв�

DEN 252.00
Креативноста компанија - 6 садови де Pâte à моделиер пена Глина - Couleurs Scintillantes Неодамнешно
Креативноста компанија - 6 садови де Pâte à моделиер пена Глина - Couleurs Scintillantes

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

DEN 602.64
36 КОМПЈУТЕРИ се Исуши Глина,Шарени Деца Моделирање Мека Глина со Алатки,Креативна Уметност DIY Занаети,Совршен Неодамнешно Најдобра цена
Claydium Моделирање Материјал 500g Бела Неодамнешно
Claydium Моделирање Материјал 500g Бела

Најлон зајакнат.Нетоксични.Воздухстврднување.Може да се омекнат со вода.Пожари и во 1080 целзиусови степ�

DEN 599.52
Аурора Керамика - Whiteware Глина (Lo-Оган) - ЕМ-342 - Керамика Глина Пожари Бело - Мазна Текстура (25 Фунти) Неодамнешно
Аурора Керамика - Whiteware Глина (Lo-Оган) - ЕМ-342 - Керамика Глина Пожари Бело - Мазна Текстура (25 Фунти)

Керамички керамика глина за керамика тркала, sculpting, моделирање и обликување.Овој низок оган керамичка г�

DEN 1555.20
SHUKELE NIANTU109 1kg 98mm Симулација Желе Коцка Полимер Глина Cabochons Лигите Кал Додатоци DIY Scrapbooking Неодамнешно
SHUKELE NIANTU109 1kg 98mm Симулација Желе Коцка Полимер Глина Cabochons Лигите Кал Додатоци DIY Scrapbooking

Материјал : Глина.Големина : 9*8мм.Пакување : 1kg / многу.Се користи за DIY декорација,како што се помине уметн�

DEN 1692.00
Креативни Paperclay 8 Унци Бела (2-Pack) Неодамнешно
Креативни Paperclay 8 Унци Бела (2-Pack)

Димензии : 3 во.H x 7.W x 1 во.Г.Тежина : .54 унци.Направен во Јапонија.КРЕАТИВНИ PAPERCLAYКреативни Paperclay Моделирање

DEN 401.76
BOSAIYA QR 100g Зелена Шапка Долги Цилиндрични Полимер Топла Мека Глина Посипете Шарени за DIY Занаети Мала Неодамнешно
BOSAIYA QR 100g Зелена Шапка Долги Цилиндрични Полимер Топла Мека Глина Посипете Шарени за DIY Занаети Мала

Материјал : Глина.Големина : За 510мм.Пакување : 100g / многу.Широк Апликации : Овие симпатична 3 D парчиња овош

DEN 1843.20
50 Шарени Полимер Глина - Моделирање Печка се Пече Глина, Безбедно и Nontoxic Печка се Пече Глина DIY Боја Неодамнешно
50 Шарени Полимер Глина - Моделирање Печка се Пече Глина, Безбедно и Nontoxic Печка се Пече Глина DIY Боја

【Идеален DIY Подарок за Деца】50 бои полимер глина за полнење, мазна, добра цврстина, нестап, умерен ритам,

DEN 623.76
Padico Срдечна Супер мала Тежина Моделирање Глина 200g Бела Боја (Јапонија Увоз) Неодамнешно
Padico Срдечна Супер мала Тежина Моделирање Глина 200g Бела Боја (Јапонија Увоз)

Бела, 200g (7 мл.).Супер лесни бела глина, мазна, не стап да прсти, и лесно да се работи со.Сува до мат, кадифен

DEN 265.68
BOSAIYA QR 50g 5mm Полимер Топла Глина Божиќ Парчиња Sprinkles за Crafs DIY Правење на Ноктите Уметност Дома Неодамнешно
BOSAIYA QR 50g 5mm Полимер Топла Глина Божиќ Парчиња Sprinkles за Crafs DIY Правење на Ноктите Уметност Дома

Материјал : Глина.Големина : 5mm.Пакување : 50g / многу.Широк Апликации : Овие симпатична 3 D парчиња овошје не

DEN 1156.80
Diydeg Избрани Парчиња, Мека Глина Светлина Одличен Подарок за DIY Производство Неодамнешно
Diydeg Избрани Парчиња, Мека Глина Светлина Одличен Подарок за DIY Производство

Одличен подарок, можете да ги пратите овој помине уметност додатоци на вашите пријатели или членови од �

DEN 201.36