Метро Исполнување Куќа Кјото Керамички Готвач Нож, 8 Инчен

Метро Исполнување Куќа Кјото Керамички Готвач Нож, 8 Инчен

DEN 2234.40

Неодамнешно

Това е достапна

Ултра-остар 8-инчен керамички готвач е нож со црното блејд, наменета за сечкање, mincing и dicing.Керамички нож земјата да микроскопски прецизност со дијамант тркала за рок-како работ со одлична острината на задржување.Целосно отпорна на киселини, сокови, масло, соли или други елементи; никогаш нема да рѓа.Лесни, крајно избалансирано во рака; ергономски се справи го намалува заморот во текот на повторувачки сечење.Рака мие само.Кјото Серија нови напредни керамички со подлабоко ножот и ергономски рачка за прецизна контрола.Високиот полски, заоблени-совет ножеви направени надвор од оваа керамика се (и престој) супер остри и за многу долго време.На мека на допир рачка е направен од влакна засилен синтетички материјал и нуди многу удобно, сигурна потпора и ергономски облик.

Додатоци на производот

Vg10 Јапонски Yanagiba Готвач Нож Со Маки-e Уметност Obi 270mm Од TTKing Неодамнешно
Vg10 Јапонски Yanagiba Готвач Нож Со Маки-e Уметност Obi 270mm Од TTKing

Нож Тип : Yanagiba.Материјал : VG10 Должина на ножот : 270mm.Ова што го дава својот ножеви дека симпатична нарачана

DEN 959.76
ARCOS Филе, Нож, 8-Инчен, Црна Неодамнешно
ARCOS Филе, Нож, 8-Инчен, Црна

Сечилото : Кован во една NITRUM фалсификувани нерѓосувачки челик парче за обезбедување на професионална н�

DEN 1270.80
Babish Германски Челик Прибор За Јадење, 8 Готвач Нож, Сребро. Неодамнешно
Babish Германски Челик Прибор За Јадење, 8 Готвач Нож, Сребро.

Кован од едно парче на високојаглерод 1.4116 германски челик.Калено, косиземјата, и полиран за гранично ни�

DEN 464.16
Инокс Hikari Лакирани Yanagiba Јапонски Готвач Нож Со Saya 300мм Од TTKing Неодамнешно
Инокс Hikari Лакирани Yanagiba Јапонски Готвач Нож Со Saya 300мм Од TTKing

Нож Тип : Yanagiba Нож.Челик Тип : шведски Дамкаотпорни челик.Сечилото Тип : Еден Остро Нож (за право раце ).Рак

DEN 21528.00
Coltellerie Berti Compendio Ножеви | Портокал Lucite Блок - Сет на 7 Неодамнешно
Coltellerie Berti Compendio Ножеви | Портокал Lucite Блок - Сет на 7

Coltellerie Berti Compendio Ножеви Портокал Lucite Блок Сет на 7 На Compendio ножеви се направени со користење на мешавина о�

DEN 924.00
Јапонски Готвач е Нож ARITSUGU Sakimaru Takobiki Сина Челик Sashimi 330mm 12.99 Неодамнешно
Јапонски Готвач е Нож ARITSUGU Sakimaru Takobiki Сина Челик Sashimi 330mm 12.99

Сина Челик.Можете да ја парче риба и да се направи суши, sashimi лесно.Вашиот готвење ќе поминат низ драмати�

DEN 15808.80
Кујнски Нож 1 - 10Pcs Поставите Готвач 7CR17 440C Професионални Нерѓосувачки Челик Gyuto Месо Секира Slicer Неодамнешно
Кујнски Нож 1 - 10Pcs Поставите Готвач 7CR17 440C Професионални Нерѓосувачки Челик Gyuto Месо Секира Slicer

Сечилото карактеристики : високојаглерод, од не ' рѓосувачки челик, рачно кован, остар и издржливи, еденп

DEN 619.20
Nesmuk Exklusiv C150 Готвач е Нож - Еукалиптус Burl Неодамнешно
Nesmuk Exklusiv C150 Готвач е Нож - Еукалиптус Burl

Nesmuk Exklusiv C150 Готвач е Нож Еукалиптус Burl.Полиран работ за најдобрите Нерѓосувачки челик сечење, парична к

DEN 15360.00
10pce Кујнски Нож го Поставите Професионални Јапонија Висока Јаглерод Нерѓосувачки Челик Пурпурна Ергономија Неодамнешно
Кујнски Нож Готвач Нож Керамички Нож Сет 3 4 5 6 Инчен Поставите Овошје Зеленчук Комунални Сечење Циркониум Неодамнешно
Кујнски Нож Готвач Нож Керамички Нож Сет 3 4 5 6 Инчен Поставите Овошје Зеленчук Комунални Сечење Циркониум

Направени од циркониум, бактерии, fouling, и да не се применува.Безбеден и еколошки.Обезбедување на семејст�

DEN 1795.20
EcoJeannie CK0001 6 Инчен Напредни Кафе Боја Керамички Нож Професионален Готвач е Нож со Пластични Заштитни Неодамнешно
EcoJeannie CK0001 6 Инчен Напредни Кафе Боја Керамички Нож Професионален Готвач е Нож со Пластични Заштитни

Напредна Технологија Кафе Боја Сечилото УлтраОстри 6 Инчен Готвач е Керамички Нож s керамички нож е прои

DEN 1586.40
Ји Nakiri Нож Остар Жилет Месо Секира 7-Инчен Кујнски Нож Со High-Carbon Нерѓосувачки Челик Професионални кујнски Неодамнешно
Кинеската Традиционална Нерѓосувачки Челик Готвач Нож рачно изработени Кујнски Ножеви Режење Остар Нож за Домаќинство Неодамнешно
Miyabi Kaizen 5.25 Првично Нож Неодамнешно Најдобра цена
Miyabi Kaizen 5.25 Првично Нож

VG10 супер челик.Автентични тенка Јапонски сечилото профил.Ракаусовршуваа користење на тричекор Honbazuke пр

DEN 3358.80
ENOKING српски Готвач Нож за Месо Секира&8-Парче Кујнски Нож Блок Поставите Фалсификувани Месар Нож со Целосна Неодамнешно
Разноврсна српски Готвач Нож Пакет со Месо, Риба Filleting Boning Нож Отворено Готвење СКАРА Кампување Лов Неодамнешно
Разноврсна српски Готвач Нож Пакет со Месо, Риба Filleting Boning Нож Отворено Готвење СКАРА Кампување Лов

【Премиум Цврстина и Трајност】Пакет вклучува еден српски Готвач Нож и една Риба Filleting Секира.Раката фал

DEN 1319.76
Дамаск Челик Готвач/Кујнски Ножеви Сет Неодамнешно
Дамаск Челик Готвач/Кујнски Ножеви Сет

Високо Квалитетен Материјал 7 Компјутери Дамаск Челик Готвач / Кујнски Ножеви Сет со Кожа Warped Кутија.Бој

DEN 4320.00
Дамаск Чекан Челик Професионални 5 Дел,рачно изработени Дамаск Челик Готвач Нож во Собата со Хеликоптер/Секира Неодамнешно
Молибден Челик Огледува Soba Нож Јапонски Готвач Нож 330mm Со Пад се Справи Со TTKing Неодамнешно
Молибден Челик Огледува Soba Нож Јапонски Готвач Нож 330mm Со Пад се Справи Со TTKing

Нож Тип : Soba Нож.Челик Тип : Молибден Челик Огледува.Должина на ножот : 270mm.Сечилото Висина : 128mm.Тежина : 771g.

DEN 959.76