Рака Притиснете Удар Алатка, Рака Притиснете Машина Корисни за Домашна Употреба за Пресување во Калапи Обработка Мали Делови(JR-16 Коло Главата)

Рака Притиснете Удар Алатка, Рака Притиснете Машина Корисни за Домашна Употреба за Пресување во Калапи Обработка

DEN 1639.20

Неодамнешно

Това е достапна

Погоден за обработка мали делови, идеален за притискање, лиење, собранието, возбудлив, печатење, дупчење, сечење, виткање, облека, кеси, копчиња, играчки и многу повеќе.Лост оперативен се справи со спасува напори и да се намали рака замор, ефективно подобрување на работа ефикасност.Прецизно изработени работата на маса има рамна и мазна површина, без оштетување на работното парче.Тешки леано железо структура, цврсти и издржливи. 4-гром од преполнување база може да биде цврсто фиксирани на работа клупата, стабилен и сигурен.Лост оперативен се справи со спасува напори и да се намали рака замор, ефективно подобрување на работа ефикасност.Прецизно изработени работата на маса има рамна и мазна површина, без оштетување на работното парче. 4-гром од преполнување база може да биде цврсто фиксирани на работа клупата, стабилен и сигурен.Тешки леано железо структура, цврсти и издржливи.Погоден за обработка мали делови, идеален за притискање, лиење, собранието, возбудлив, печатење, дупчење, сечење, виткање, облека, кеси, копчиња, играчки и многу повеќе.

Model: JH-16(square head), JR-16(round head) (Optional)
Material: Cast iron
Slider travel : 57mm/2.2in
Closed height: 300mm/11.8in
Depth: 60mm/2.4in
Die shank hole diameter: 13mm/0.5in
Workbench size: 110mmx130mm/4.3x5.1in
  :
Package list:
1 x Hand Press Machine :

Додатоци на производот

Woodhead 5543 MAX-LOC Вирус Олеснување Мозок-Запечатување Зафат, ¾-инчен NPT Тема Големина, 90 степени Агол Неодамнешно
Woodhead 5543 MAX-LOC Вирус Олеснување Мозок-Запечатување Зафат, ¾-инчен NPT Тема Големина, 90 степени Агол

Pendant или Виси Кутии.Спецификации : жица влече зафат може да се работи со кабли на дијаметар спектар 0.Оваа

DEN 456.48
Grommet Комплет 5мм х 220pcs/3мм x 420pcs,Grommet Поставување Алатка Метал претходно биле вклучени со Складирање Неодамнешно
Grommet Комплет 5мм х 220pcs/3мм x 420pcs,Grommet Поставување Алатка Метал претходно биле вклучени со Складирање

【Големина доаѓаат со 220 поставува grommets или 3мм во внатрешноста дијаметар; доаѓаат со 420 поставува grommets.П

DEN 405.36
Grommet Гума Висока Еластичност Grommet Заптивка Асортиман Комплет Пламен Retardant Мазна 125 Неодамнешно
Grommet Гума Висока Еластичност Grommet Заптивка Асортиман Комплет Пламен Retardant Мазна 125

Она што го прави многу безбедно за да можете да ја користите е во пламенretardant и антистатички карактерист

DEN 333.60
Grommet Асортиман комплет, 2 парчиња 16-100mm Blanking Grommets Бела Гума Grommet Затворени Gromet Слепи Plug Неодамнешно
Grommet Асортиман комплет, 2 парчиња 16-100mm Blanking Grommets Бела Гума Grommet Затворени Gromet Слепи Plug

[Материјал] производот е направен од 100% сосема нов и висок квалитет на материјалите [Перформанси] Тоа им

DEN 1204.80
CRAFTMEMORE Завеса Grommet Од 1,5 Инчен ID Grommet Алатка за Полнење Drape Отворот за Инсталација Grommet ги Неодамнешно
CRAFTMEMORE Завеса Grommet Од 1,5 Инчен ID Grommet Алатка за Полнење Drape Отворот за Инсталација Grommet ги

За 1.5 Инчен (38 mm) Внатрешен Дијаметар Grommets Само.Комплет вклучува Grommet ги поставува стандардите, Дупка Уда

DEN 2376.00
uxcell претходно биле вклучени со Подлошки, 20 x 12 x 5.5 мм Железо Преку Дупка Шупливи Заковки Grommets Црна Неодамнешно
uxcell претходно биле вклучени со Подлошки, 20 x 12 x 5.5 мм Железо Преку Дупка Шупливи Заковки Grommets Црна

Окцето, Големина : 20 x 12 x 5.5 мм / 0.79" x 0.47" x 0.22" (Надворешниот.D*Внатрешна.D*H).Пакет Содржина : 300set x претходно б

DEN 299.76
Legrand - OnQ AC1034 Гума Grommet за Пластични Куќишта Неодамнешно
Legrand - OnQ AC1034 Гума Grommet за Пластични Куќишта

Компатибилен со Q пластични куќишта.Пет гума grommets вклучени во секој пакет.Придава на 2" нокаут дупки на в

DEN 243.36
X-DREE Двојно Страни Гумени Прстен Запечатување Grommet Жица Заптивка Бела 18mm Внатрешна Кол 100pcs(Guarnizione Неодамнешно
X-DREE Двојно Страни Гумени Прстен Запечатување Grommet Жица Заптивка Бела 18mm Внатрешна Кол 100pcs(Guarnizione

Вкупната Големина : 25 x 8.5 mm / 1" x 0.33"(Надворешниот Кол*T); Ритам Ширина : 1.5 mm / 0.06".Внатрешниот Дупка со Дија

DEN 328.08
Гума Grommet Сет, Водоотпорен 8 Тип на Електрични Големини Заптивка Прстени 295Pcs за Инсталации за Водовод Неодамнешно
Гума Grommet Сет, Водоотпорен 8 Тип на Електрични Големини Заптивка Прстени 295Pcs за Инсталации за Водовод

Со Кутија за Складирање : Сите grommets се подредени во пластични кутии за складирање лесно организација и с

DEN 940.80
MECCANIXITY Гума Grommet Планината Големина 160 x 80 mm Овална Двострано за Жица Заштита Pack of 4 Неодамнешно
MECCANIXITY Гума Grommet Планината Големина 160 x 80 mm Овална Двострано за Жица Заштита Pack of 4

Двојно Двострано, за заштита на жици, кабли, кабли и цевки далеку од нерамни површини.Широко се користи в

DEN 335.76
Тешко да се Најде Fastener 014973175597 Grommets, 1/4 x 1/2-Инчен, 10-Парче Неодамнешно
Тешко да се Најде Fastener 014973175597 Grommets, 1/4 x 1/2-Инчен, 10-Парче

Крај : Црна 저희는 가정, 농장, 비즈니스, 자동차 및 산업의 많은 응용 분야에 이상적인 다양한 패스너를 보유하고 있습니다 대부분의 패스

DEN 203.76
200pcs Гума Grommet Електрична Жица Заптивка Отворот Прстен Заптивка Firewall Дупка Приклучок за Автомобилската,Жица Неодамнешно
MECCANIXITY Гума Grommet Планината Големина 85 x 40 mm Овална Двострано за Жица за Заштита на Пакување од 10 Неодамнешно
MECCANIXITY Гума Grommet Планината Големина 85 x 40 mm Овална Двострано за Жица за Заштита на Пакување од 10

Двојно Двострано, за заштита на жици, кабли, кабли и цевки далеку од нерамни површини.Широко се користи в

DEN 323.76
X-DREE 1000 Компјутери Бела 10мм се Отвори Дупка Прстен Електрични Жици Grommet(1000 piezas, anillo де orificio Неодамнешно
X-DREE 1000 Компјутери Бела 10мм се Отвори Дупка Прстен Електрични Жици Grommet(1000 piezas, anillo де orificio

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Rubber.Net Тежина : 585g; Пакет Содржина : 1000(+ / 2%) x Жици Grommet.Главната Бо

DEN 1900.80
Удирање Алатка за Полнење, Не е Лесно да се Пробие Силен и Здрав Grommets претходно биле вклучени Стабилни Неодамнешно
Удирање Алатка за Полнење, Не е Лесно да се Пробие Силен и Здрав Grommets претходно биле вклучени Стабилни

Секоја група на метал grommet претходно биле вклучени и подлошки добро се исти, не е лесно да се скрши и ќе ј

DEN 1802.40
BG Grommet ги поставува стандардите Умираат, Повеќе Големини ***Бара рака алатка пост & база или БГ страна, Неодамнешно
BG Grommet ги поставува стандардите Умираат, Повеќе Големини ***Бара рака алатка пост & база или БГ страна,

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.ПОРИБЕНО СО BUCKLEGUY : Подготвени да брод

DEN 917.28
Flameer Биро Grommet 2.3 Инчен, Мат Метал Биро Кабелот Кабел Дупка Покрие Grommet - 2 Пакување, Бронза Неодамнешно
Flameer Биро Grommet 2.3 Инчен, Мат Метал Биро Кабелот Кабел Дупка Покрие Grommet - 2 Пакување, Бронза

Чиста цртање боја, парична казна сјај.Погоден за сите видови на компјутер / ТВ маса, маса, направи кабли и

DEN 263.76
OZXNO 1pcs 2-3/8inch(60mm) ABS Биро Grommet Десктоп Кабел Дупка Покрие Пластични Grommet за Дом/Канцеларија Неодамнешно
OZXNO 1pcs 2-3/8inch(60mm) ABS Биро Grommet Десктоп Кабел Дупка Покрие Пластични Grommet за Дом/Канцеларија

Монтажа дупка : 23 / 8 инчен / 60 mm Покрие дијаметар : 70mm Висина : 23mm.Материјал : премиум ABS, носатотпорни, и изд

DEN 1461.60
Dimple Умре Сет 3 Парчиња : 1-1/2 1-3/4- 2 Неодамнешно
Dimple Умре Сет 3 Парчиња : 1-1/2 1-3/4- 2

Тешки SAE 8620 челик со Rockwell цврстина од 80 Одличен избор на популарни големиниОвие се најдобрите продажба н

DEN 972.00
OZXNO 2 парчиња 2inch(50mm) ABS Биро Grommets Десктоп Кабел Дупка Покрие Пластични Grommet за Дом/Канцеларија Неодамнешно
OZXNO 2 парчиња 2inch(50mm) ABS Биро Grommets Десктоп Кабел Дупка Покрие Пластични Grommet за Дом/Канцеларија

ФУНКЦИЈА : Флексибилни отвори и може ГОЛЕМИНА : Монтажа Дупка Кол : 2"(50mm) Вкупно Кол : 23 / 8"(61mm) Висина : 9 / 10" (

DEN 143.76
Bettomshin 200Pcs Дупка Приклучоци OSB-13 Црна Најлон Snap Кабел во Црево Черупка Grommet Заштитник Круг Snap Неодамнешно
Bettomshin 200Pcs Дупка Приклучоци OSB-13 Црна Најлон Snap Кабел во Црево Черупка Grommet Заштитник Круг Snap

Материјал и големина изработени од PA66 пластика, издржливи; инсталација дупка со дијаметар од 13mm.Пакет с

DEN 342.96
Modket M4327-60-GRY-3 PC Компјутер Кабелот Кабел Жици Организатор Дупка Покрие 2-3/8 Сива Пластика Биро Grommet Неодамнешно
Modket M4327-60-GRY-3 PC Компјутер Кабелот Кабел Жици Организатор Дупка Покрие 2-3/8 Сива Пластика Биро Grommet

Материјал : Пластика; Боја : Сива.Се вклопуваат во дупка со 23 / 8" дијаметар.Вкупната големина : 27 / 8" x 27 / 8" x 1

DEN 1941.60
Flyshop 63/64 x 2-23/64 25 x 60mm Ударна Дупка, Синтетички Каучук Grommets Firewall Дупка Plug Жица Заштита, Неодамнешно
Flyshop 63/64 x 2-23/64 25 x 60mm Ударна Дупка, Синтетички Каучук Grommets Firewall Дупка Plug Жица Заштита,

Големина : 25 / 32" x 21 / 8" / 20 x 54mm Внатре Дијаметар, 63 / 64" x 223 / 64" / 25 x 60mm Ударна Дупка, 3 / 32" / 2.5 mm Ритам Ширина, 5

DEN 1238.40
210 КОМПЈУТЕРИ Мали Гумени Grommet Firewall Дупка Plug Поставите , 9mm、8мм、7mm、6mm、5mm Ударна Дупка,Електрична Неодамнешно
210 КОМПЈУТЕРИ Мали Гумени Grommet Firewall Дупка Plug Поставите , 9mm、8мм、7mm、6mm、5mm Ударна Дупка,Електрична

★ Спецификација : Firewall Дупка Plug Поставите 210 парчиња гума grommet во 5 заеднички големини 30 компјутери : 9mm Уд

DEN 335.76
Гума Grommets за 5/8 Панел Дупка - 3/8 ID x 7/8 OD, се Вклопува во 1/4 Panel - СДР Гума Grommet Црна Гума Grommet Неодамнешно
Гума Grommets за 5/8 Панел Дупка - 3/8 ID x 7/8 OD, се Вклопува во 1/4 Panel - СДР Гума Grommet Црна Гума Grommet

Гума Grommets за 5 / 8" Панел Дупка 3 / 8" ID x 7 / 8" OD.Се Вклопува Во 1 / 4" Панел.Овие општи апликација grommets заштита про

DEN 447.12
Гума Заштитници - 3/8 Билатерален Grommet Браници за 3/8 Дупка 1/2 OD 1/8 Висина Вклопува 1/16 Панел 16 компјутери Неодамнешно
Гума Заштитници - 3/8 Билатерален Grommet Браници за 3/8 Дупка 1/2 OD 1/8 Висина Вклопува 1/16 Панел 16 компјутери

3 / 8" Билатерален Матични PushВо Браници.Гумени Нозе.Матични Браници.Се вклопува 3 / 8" ID Дупка, 1 / 2" OD, 1 / 8" Бра

DEN 1603.20
X-DREE 16mm Внатрешна Кол Црна Гума Двојна Страна Бар Жица Grommets Прстен 300 Компјутери(16 мм де diámetro Неодамнешно
X-DREE 16mm Внатрешна Кол Црна Гума Двојна Страна Бар Жица Grommets Прстен 300 Компјутери(16 мм де diámetro

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Rubber.Net Тежина : 545g; Пакет Содржина : 300(+ / 2%) x Жица Grommet.Главната Бој

DEN 654.00