MECCANIXITY Електронски Топлина Дисипација Кулер Алуминиум Heatsink 20x16x10mm за ПРОЦЕСОРОТ Сребрен Тон Пакет од 10

MECCANIXITY Електронски Топлина Дисипација Кулер Алуминиум Heatsink 20x16x10mm за ПРОЦЕСОРОТ Сребрен Тон Пакет

DEN 203.76

Неодамнешно

Това е достапна

На heatsink е метална заптивка, кој е дизајниран да се зголемат областите за контакт со воздухот, тоа може да го намали прегревање на електронските компоненти.Широко се користи за ладење графичкиот процесор, IC Чип, stepper моторни возачот модул, ДОВЕДЕ до тоа и други електроника.Вкупната големина на : 20 x 16 x 10 mm / 0.79 x 0.63 x 0.39 инчен (L*W*H); Со паралелно ладење слотови; Боја : Сребро Тон; Во пакет од : 10 х Heatsink.Тоа е направено од алуминиум.Овој материјал го прави светлина во тежина и во добра топлинска спроводливост.На отпорност на абење и трајност на алуминиум легура може да го направи животот на објектот долго.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; а Потоа даде некои лепак на површината; и на Крај, се држи до компоненти.Оваа heatsink дојде без било термички лента или селотејп, ние препорачуваме користење на некои лепак (тука не е вклучена) да се држиме.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.Потоа им даде на некои лепак на површината;.И на крај, се држи до компоненти.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.Излупете исклучување на заштитни филмови;.И на крај, се држи до компоненти.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво;.Користење на некои завртки за да се поправи на heatsink на вашата компонента.Тоа е универзален heatsink.Паралелно со слот, или хоризонтална и вертикална слот, или криви слот.Тоа е направено од алуминиум.Овој материјал го прави светлина во тежина и во добра топлинска спроводливост.Главно се користи за компјутер или лаптоп топлина дисипација, за ладење на плоча, SSD, GPU, на чипсет, на transistors, 3 D принтер, итн.Чекори на инсталација за различен тип : .ТИП : Без Монтажа Дупка И Без Лепило.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; а Потоа даде некои лепак на површината; и на Крај, се држи до компоненти.Б ТИП : Без Монтажа Дупка И Со Лепило.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; Кора исклучување на заштитни филмови; и на Крај, се држи до компоненти.C ТИП : Со Монтажа Дупка И Без Лепило.Осигурајте ја локацијата каде на heatsink е потребно прво; Користење на некои завртки за да се поправи на heatsink на вашата компонента.

Додатоци на производот

uxcell 8 Компјутери Бакар Меморија IC Чипсет Ладење Heatsink 22mm х 8мм х 5mm за НПД RAM меморија VGA Неодамнешно
uxcell 8 Компјутери Бакар Меморија IC Чипсет Ладење Heatsink 22mm х 8мм х 5mm за НПД RAM меморија VGA

Име На Производ : Меморија Heatsink;Материјал : Бакар.Боја : Бакар На Ѕвонење.Вкупната Големина : 22 x 8 x 5mm / 0.9" x

DEN 279.84
Wathai 36pcs 15x15x1.5mm Високи Перформанси Термички Проводници Силикони Подлога за Ладење на Heatsink за ПРОЦЕСОРОТ Неодамнешно Најдобра цена
SENMOD 11 x 11 x 5mm Mini Алуминиумски Heatsink Кулер Коло Ладење Перка за Коло, Главниот Одбор и MOS Цевка, Неодамнешно
SENMOD 11 x 11 x 5mm Mini Алуминиумски Heatsink Кулер Коло Ладење Перка за Коло, Главниот Одбор и MOS Цевка,

Може да се примени за пасивно ладење на Stepper Диск, MOSFET, VRM, Vram, IC Чипови и слично.Добар изглед, лесно да го и

DEN 887.76
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 (Пакување од 20) (ATS-17D-38-Ц2-R0) Неодамнешно
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 (Пакување од 20) (ATS-17D-38-Ц2-R0)

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

DEN 12934.08
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412, (Пакување од 100) Неодамнешно
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412, (Пакување од 100)

Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија : push PIN.Пакет : Големо.Дел Статус : Активен.Тип : Врвот На Планин

DEN 2265.60
WinnerEco 10 компјутери 15mmx15mm 0.3 mm до 2mm Heatsink Бакар Shim Термички Влошки за Лаптоп IC Чипсет графичкиот Неодамнешно
WinnerEco 10 компјутери 15mmx15mm 0.3 mm до 2mm Heatsink Бакар Shim Термички Влошки за Лаптоп IC Чипсет графичкиот

Материјал : Чист бакар.Термички Проводници коефициент : 400 W / (м.К).Со овој бакар подлога во голема мера да

DEN 151.68
(5 Компјутери) м.2 Термички подлога, 70x20x1mm за Pcie М. 2 2280 SSD NVMe Heatsinks Лаптоп Ладење Неодамнешно
(5 Компјутери) м.2 Термички подлога, 70x20x1mm за Pcie М. 2 2280 SSD NVMe Heatsinks Лаптоп Ладење

(5 Компјутери) 70x20x1mm м.2 термички подлога одговара за М 2 2280 SSD (22 x 80mm) Heatsinks.м.2 термички подлога Направена од

DEN 143.76
MECCANIXITY Електронски Топлина Дисипација Кулер Алуминиум Heatsink 20x9x12mm за ПРОЦЕСОРОТ Сребрен Тон Пакет Неодамнешно
MECCANIXITY Електронски Топлина Дисипација Кулер Алуминиум Heatsink 20x9x12mm за ПРОЦЕСОРОТ Сребрен Тон Пакет

На heatsink е метална заптивка, кој е дизајниран да се зголемат областите за контакт со воздухот, тоа може да

DEN 191.76
Woogim TEC1-12704 Phlx Ладење Таблети Heatsink 12V 4А-36W Thermoelectric Кулер за Ладење Peltier Плоча Модул Неодамнешно
Woogim TEC1-12704 Phlx Ладење Таблети Heatsink 12V 4А-36W Thermoelectric Кулер за Ладење Peltier Плоча Модул

【Модел】TEC112704 【Модел】TEC112704 【Големина】30мм x 30мм x 3.2 mm 【Работат на струјата】 Оценет напон DC12 V Imax : 4А 【Т

DEN 239.76
Чист Бакар Вода за Ладење Блок 40x40mm за Течна Вода Кулер Топлина Мијалник Систем Сребро за ПРОЦЕСОРОТ Графика Неодамнешно
Heatsink Алуминиум Ладење Топлина Тоне Кулер Радијатор Додаток 1.57 * 1.54 * 1.42 во Применливо Завртка Дупка Неодамнешно
Heatsink Алуминиум Ладење Топлина Тоне Кулер Радијатор Додаток 1.57 * 1.54 * 1.42 во Применливо Завртка Дупка

СООДВЕТНА ПРИМЕНА : Овозможува широка примена, оваа топлина мијалник одговара совршено за 4.5‑8.5 cm заврт

DEN 273.36
EuisdanAA Паралелна Линија Рецка Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Сребро 140 x 60 x 25 mm(Disipador Неодамнешно
EuisdanAA Паралелна Линија Рецка Heatsink за MOS графичкиот процесор IC Чип Сребро 140 x 60 x 25 mm(Disipador

[ПАРАМЕТАР] Вкупната Големина : 140 x 60 x 25 mm / 5.51 x 2.36 x 0.98 инчен (L*W*H); Боја:Сребрен Тон [ПРИМЕНА] Одлична за л

DEN 292.56
ДА-268 ТОПЛИНА МИЈАЛНИК ANODZD РОЛНА (Пакување од 250) Неодамнешно
ДА-268 ТОПЛИНА МИЈАЛНИК ANODZD РОЛНА (Пакување од 250)

Серија : 219 Висина Исклучување База (Висина на Fin) : 0.460" (11.68 mm).Моќ Дисипација @ Температура се Зголеми : 7.0 W @

DEN 1982.40
Термички Подлога, Термички Соединение за Ладилници PS4 ПРОЦЕСОРОТ графичкиот процесор Heatsink IC Чипсет Northbridge, Неодамнешно
LICHIFIT 10pcs Пролет Завртки графичкиот процесор Графичка Картичка Назад Плоча Heatsink Завртки Неодамнешно
LICHIFIT 10pcs Пролет Завртки графичкиот процесор Графичка Картичка Назад Плоча Heatsink Завртки

Заштита на животната средина, отпорност на корозија, висока цврстина, не е лесно да ' рѓа.Избрани високок

DEN 1819.20
Thermoelectric Кулер, DIY Лесни TEC1-12706 Топлина Мијалник за Електронски Ентузијасти Неодамнешно
Thermoelectric Кулер, DIY Лесни TEC1-12706 Топлина Мијалник за Електронски Ентузијасти

Со повисок степен на сигурност и подобри работни перформанси.Одлична DIY комплет за електронски ентузиј

DEN 2392.80
Нови Чист Алуминиум Ладење Heatsink Термички Подлога за N80 NVME М. 2 NGFF 2280 PCI-E SSD Неодамнешно
Нови Чист Алуминиум Ладење Heatsink Термички Подлога за N80 NVME М. 2 NGFF 2280 PCI-E SSD

Термички подлоги може да се користи за да се пополни господар чип и flash мемориски чипови висина и зголем

DEN 636.00
uxcell Алуминиум Heatsink Кулер Коло Ладење Перка Сребрен Тон 20mmx20mmx16mm 5Pcs за Led Phlx Интегрирано Коло Неодамнешно
uxcell Алуминиум Heatsink Кулер Коло Ладење Перка Сребрен Тон 20mmx20mmx16mm 5Pcs за Led Phlx Интегрирано Коло

Изработен од Алуминиум, добри коефициент на топлинска спроводливост.Намалување на ризикот од хардвер н

DEN 179.76
schicj133mm RAM DDR3 Меморија Ладење Heatsink Топлина Дисипација Радијатор Кулер за ram DDR3 Меморија Кулер Неодамнешно
schicj133mm RAM DDR3 Меморија Ладење Heatsink Топлина Дисипација Радијатор Кулер за ram DDR3 Меморија Кулер

Ладење функција : чист алуминиум материјал, апсорбираат топлината на меморија, и подобрување на син екр

DEN 274.32
Senmod Алуминиум Ладење Кулер Топлина Мијалник, Златен Тон Heatsink 45x45x10mm, Пакување од 10 Неодамнешно
Senmod Алуминиум Ладење Кулер Топлина Мијалник, Златен Тон Heatsink 45x45x10mm, Пакување од 10

Алуминиум Топлина Мијалник.Направен од висок квалитет на Алуминиум, добри коефициент на топлинска спро

DEN 311.76
uxcell Рамен IC Чипсет Термички Бакар Heatsink за ПРОЦЕСОРОТ графичкиот процесор 15 x 15 x 1.8 mm 10pcs Неодамнешно
uxcell Рамен IC Чипсет Термички Бакар Heatsink за ПРОЦЕСОРОТ графичкиот процесор 15 x 15 x 1.8 mm 10pcs

【ПАРАМЕТАР】Големина : 15 x 15 mm / 0.59 x 0.59 инчен (L*W); Дебелина : 1.8 mm 【АПЛИКАЦИЈА】Одлична за ладење чипови, ram

DEN 369.60
Dynatron B4A 1U Штекер 3647 Пасивни Тесен МПМ CPU Ладилник Неодамнешно
Dynatron B4A 1U Штекер 3647 Пасивни Тесен МПМ CPU Ладилник

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

DEN 1198.80
Heatsink Кулер, Топлина Мијалник 8Pcs Широка Употреба за Моќ Засилувач Одбор(Без лепило) Неодамнешно
Heatsink Кулер, Топлина Мијалник 8Pcs Широка Употреба за Моќ Засилувач Одбор(Без лепило)

Отвори Дизајн : Отворена жлебови дизајн им овозможува на голем воздухот контакт област и добри топлина

DEN 2205.60
Фан Систем Heatsink Комплет Кулер, клима уред, Мини Фрижидер Разладниот Систем за Ладење Брзо Ладење Голема Неодамнешно
Фан Систем Heatsink Комплет Кулер, клима уред, Мини Фрижидер Разладниот Систем за Ладење Брзо Ладење Голема

Оваа thermoelectric кулер користи phlx за добар ефект на ладење.Лесно да се жица, тоа ќе се излади брзо по вклучен.

DEN 1449.60
Лаптоп Heatsink за CLEVO 6-31-NH503-103 Нови Неодамнешно
Лаптоп Heatsink за CLEVO 6-31-NH503-103 Нови

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

DEN 1992.00
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 45X45X30MM L-ТАБОТ T766 (Пакување од 20) (ATS-02F-71-Ц2-R0) Неодамнешно
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 45X45X30MM L-ТАБОТ T766 (Пакување од 20) (ATS-02F-71-Ц2-R0)

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

DEN 10925.28
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 40X40X6MM XCUT, (Пакување од 100) (ATS-08F-193-С1-R0) Неодамнешно
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 40X40X6MM XCUT, (Пакување од 100) (ATS-08F-193-С1-R0)

Тип : Врвот На Планината.Пакет Ладење : Избрани (BGA, LGA, ПРОЦЕСОРОТ, ASIC..).Прилог Метод : Притисни Го Pin От.Об

DEN 1332.00
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 (Пакување од 20) (ATS-10B-32-Ц2-R0) Неодамнешно
Напредни Термички Решенија Inc. HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 (Пакување од 20) (ATS-10B-32-Ц2-R0)

Категорија : Фанови, Термичка Управување, Термо Топлина Тоне.Mfr : Напредно Термички Решенија Inc.Серија :

DEN 12234.24
5pcs Топлина Мијалник 35 x 35 x 10 mm / 1.38 x1.38 x 0.39 инчни Алуминиумски Мали Heatsink со Топлинска Проводници Неодамнешно
5pcs Топлина Мијалник 35 x 35 x 10 mm / 1.38 x1.38 x 0.39 инчни Алуминиумски Мали Heatsink со Топлинска Проводници

Материјал : Алуминиум; Боја : Црна; 10g / pc.Со Термички Проводници Двојно Двострано Лента вклучени.Коефици

DEN 383.76