Топлина Светилка Храна Потоплите Храна Потоплите Светилка Вклучена Храна Пица Ресторан Храна Екранот Ламба Топлина Светилки (Боја : Злато)

Топлина Светилка Храна Потоплите Храна Потоплите Светилка Вклучена Храна Пица Ресторан Храна Екранот Ламба

DEN 9887.28

Неодамнешно

Това е достапна

Голема топлина зачувување ефект, униформа греење, може да се користи во хотели, ресторани, кафулиња и други места.Убава форма и боја, може да се користи како декоративни светилки и фенери да се направи вашиот ресторан или дома повеќе атмосфера.На зрачењето област е за 44 cm, која може да се сретне на термичка изолација потребите на повеќето храна.Прилагодлива должина за да се задоволат потребите на различни ситуации.Високо еластична спирала жица, може да се водат околу 100000 пати, долг животен век.Храната ламба топлина е направен од висок квалитет на дебели нерѓосувачки челик.Имајте на храна и јадења потоплите, избегне чести греење.Униформа греење, добра храна изолација ефект.

Main material: High quality stainless steel metal
Basic type: E27
Voltage (V): 110-220
Maximum power per lamp (W): 250
Protection level 2: Double insulated electrical appliances
Use location: daily use of home kitchen, buffet food preservation, pizza heating
The lamp has its own switch, which can be turned off at any time, saving energy and environmental protection. :
Let the food eat at any time :
(1) To ensure safety and reliability, ensure that the electrical box in which the luminaire is installed is properly installed on the structural members of the building. :
(2) Do not turn on the power until the luminaire is fully assembled. :
(3) To reduce the risk of fire, electric shock or personal injury, be sure to turn off and unplug the lamp and allow it to cool before replacing the lamp. :
(4) When the indicator lights up, do not touch the lamp or look directly at the lamp. :

Додатоци на производот

Winco Електрични Супа Потоплите, 10.5-Четвртиот,Црна Неодамнешно Најдобра цена
Winco Електрични Супа Потоплите, 10.5-Четвртиот,Црна

ETL наведени за електрична безбедност во САД и Канада, се согласува да УЛ197 и АДС C22.2 ETL наведени за sanitization

DEN 1957.44
Alto Shaam CS-25674 Рициново, 3-1/2 со 1,5 Матични Крути Неодамнешно
Alto Shaam CS-25674 Рициново, 3-1/2 со 1,5 Матични Крути

Вистински ОЕМ замена дел.Alto Shaam делови обезбедува квалитетна опрема, вклучувајќи и готви и задржете печ

DEN 825.60
BDRPZX Прилагодливи Топлина Светилка Храна Екранот Светилка за Ресторан Кујна, Бифе База Мермер Сребро. Неодамнешно
BDRPZX Прилагодливи Топлина Светилка Храна Екранот Светилка за Ресторан Кујна, Бифе База Мермер Сребро.

1 Црево : светилка црево, појачани универзална црево, слободно да се прилагоди во сите правци 2 Греење : ун

DEN 10089.60
Храна Топлина Светилка Потоплите Вклучена Храна Потоплите Светилка 250W Комерцијални Храна Топлина Светилка Неодамнешно
Автомобил Храна Потопло, Со 12v 90w Микробранова Функција Затворени Греење Простор Погоден за Возачи на Камиони, Неодамнешно
JIAWANSHUN E Тип на Храна Потоплите Светилка Храна Топлина Светилка Потопло со Светилка 250W 190mm (Шампањ) Неодамнешно
JIAWANSHUN E Тип на Храна Потоплите Светилка Храна Топлина Светилка Потопло со Светилка 250W 190mm (Шампањ)

1 На абажур е 190mm во дијаметар.Тоа може да се сретне на топлинска потребите на повеќето храна без да се гр

DEN 3359.52
Commerical Храна Топлина Таванот Светилка Храна Потоплите Светлина Прилагодливи Греење Храна Светилки За Бафет Неодамнешно
Точно ОДГОВАРА за HATCO 02.04.610.00 Греење на Елемент - 208V/6KW - Замена на Дел од MAVRIK Неодамнешно
Точно ОДГОВАРА за HATCO 02.04.610.00 Греење на Елемент - 208V/6KW - Замена на Дел од MAVRIK

ЕКВИВАЛЕНТНО НА HATCO ДЕЛ# 02.04.610.00 ОВА Е ТОЧНО ОДГОВАРА ЗА HATCO 02.04.610.00 Mavrik ОЕМеквиваленти вашиот најдобар из

DEN 1519.20
Hatco GRSDH-52 Glo-Ray Трговски Екранот Потоплите Неодамнешно
Hatco GRSDH-52 Glo-Ray Трговски Екранот Потоплите

Оваа потоплите нуди погодност на автослужи и ефикасноста на кујнатанасерверот држи.Располагање со хор

DEN 960.00
ywewsq 6 Литарски Нерѓосувачки Челик Храна Потоплите Вклучена Храна Потоплите Сет со Гориво Контејнери, Храна Неодамнешно
Комерцијални Топлина Светилка Храна Потоплите, Виси Храна Затоплување Светилка Вклучена Храна Топлина Светилка Неодамнешно
AACXRCR Топлина Светилка Комерцијални Топлина Зачувување Светилка Еден Главата Виси Храна Греење Светилка Вклучена Неодамнешно
HeatMax 16x16x24 Мали Топла Кутија Храна Потопло со Ентериер употребливи полица простор на 13 x 15.5 инч. Countertop Неодамнешно
HeatMax 16x16x24 Мали Топла Кутија Храна Потопло со Ентериер употребливи полица простор на 13 x 15.5 инч. Countertop

Мала тежина алуминиум, се ВКЛОПУВА во ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНА ФОЛИЈА УГОСТИТЕЛСТВО ТАВИ.Направени во САД, во

DEN 11856.00
VEVOR 110V 3-Пан Комерцијални Храна Потоплите, 1200W Електрични Пареа Табела 15cm/6inch Длабоко, Професионални Неодамнешно
Комерцијални Греење Светилка за Храна, Греење Храна Потопло со 250w Греење Сијалица што се Користи за Храна Неодамнешно