BELART - Hydrometer-ASTM 117Hfc 1.300/1.350, EA1

BELART - Hydrometer-ASTM 117Hfc 1.300/1.350, EA1

DEN 13324.32

Неодамнешно

Това е достапна

BELART - Hydrometer-Astm 117 Hfc 1.300/1.350 , EA1. H-Б Инструменти Специфична Тежина ASTM Калибриран Hydrometer Калибриран да NIST стандарди на одредена температура поени.Се снабдува со детален Калибрација Извештајот се наведува корекции на една десетина од најмалите поделба.Hydrometers функција метал баласт и се поединечно серијали и спакувани во рециклираат делукс складирање кутија.Hydrometers функција 330mm (13") должина и 0.0005 поделби.Тестирани и калибрирани во нашите ексклузивни тројно акредитирани/регистриран ISO/IEC 17025 : 2005, A2 LA акредитирана лабораторија против опрема чија калибрација е следена до NIST и DAkk S.Температура на Стандардизација 60°F/60°F. По производство на секоја hydrometer е страна прегледано од страна на нашите U. S. квалитетот тим.

Додатоци на производот

Labconco 5244800 Рачен Дигитални Hygrometer Неодамнешно
Labconco 5244800 Рачен Дигитални Hygrometer

Опис : Дигитални Hygrometer, Рачен, 0100% , Со Температура На Екранот.W x H x D : .REDISHIP : Нема.Испорака Тежина : .Добавув

DEN 17000.88
Chefast Hydrometer и Тест Тегла за Вино, Пиво, Медовина и Kombucha - Комбо за Полнење на Тројно-Скала Hydrometer, Неодамнешно
Chefast Hydrometer и Тест Тегла за Вино, Пиво, Медовина и Kombucha - Комбо за Полнење на Тројно-Скала Hydrometer,

СОВРШЕН HYDROMETER ТЕСТ ТЕГЛА ПОСТАВИ : Дали вашиот форте е пиво, вино, медовина или kombucha, бидете сигурни дека

DEN 167.76
Дигитални Транспарентен Екран er Hydrometer Затворен Отворено Станица Неодамнешно
Дигитални Транспарентен Екран er Hydrometer Затворен Отворено Станица

Светлото : Допрете на мала сијалица на предната за да го вклучите светлото во позадина, и тоа автоматски

DEN 364.08
ASTM 9H Hydrometer 79/91 API, 0.1 Div. 330mm lgth. Се снабдува со NIST Следат, ISO/IEC 17025 акредитирани Извештај Неодамнешно
ASTM 9H Hydrometer 79/91 API, 0.1 Div. 330mm lgth. Се снабдува со NIST Следат, ISO/IEC 17025 акредитирани Извештај

ASTM API Гравитацијата Обична Форма Hydrometers.Се снабдува со NIST следат, ISO / IEC 170252017 Акредитирани (A2 LA) извештај н

DEN 6120.00
Специфична Тежина Прецизност Hydrometer Неодамнешно
Специфична Тежина Прецизност Hydrometer

Hydrometer Решение Темп : 60 Степени F / 15 Степени C, Темп.Опсег : 60 Степени до 60 Степени F, Стандарди : NIST.Hydrometer, Ска

DEN 667.20
Scicalife Hydrometer Стакло Densitometer Стакло Плови Метар, Pram Метар Pram Метар Светлина Метар (2 парчиња Неодамнешно
Scicalife Hydrometer Стакло Densitometer Стакло Плови Метар, Pram Метар Pram Метар Светлина Метар (2 парчиња

[Материјал] Стакло Densitometer е направен од високо квалитет стакло материјал, кој може да биде директно во к

DEN 2260.80
Chuiouy Шеќер Метар Тестер RSG-100ATC 0-32% Brix & Пиво Вино Жолт Рефрактометар Тестер Неодамнешно
Chuiouy Шеќер Метар Тестер RSG-100ATC 0-32% Brix & Пиво Вино Жолт Рефрактометар Тестер

1 ★ Ова рефрактометар е специјално создадени за подготовка на ПИВО, но тоа исто така може да биде голема

DEN 2030.40
Dynalon 103215-0000, Полипропилен Високи Hydrometer Rack (Пакување од 3 еез) Неодамнешно
Dynalon 103215-0000, Полипропилен Високи Hydrometer Rack (Пакување од 3 еез)

Цена за Пакет од 3 компјутери.Полипропилен Високи Hydrometer Рек Овие 18 место полипропилен полици се специја

DEN 528.00
Hemobllo Скала Hydrometer - Повеќенаменски Три - Опсег Hydrometer Тројно Скала Hydrometer, Специфична Гравитација, Неодамнешно
Hemobllo Скала Hydrometer - Повеќенаменски Три - Опсег Hydrometer Тројно Скала Hydrometer, Специфична Гравитација,

СИГУРЕН КВАЛИТЕТ Скала hydrometer е направен од премиум материјали и е на сигурен квалитет.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБ

DEN 948.00
Американската-Направени Алкохол Hydrometer Тестер 0-200 Доказ & Tralle Про Серија Следат - Дестилирани Moonshine Неодамнешно Најдобра цена
Американската-Направени Алкохол Hydrometer Тестер 0-200 Доказ & Tralle Про Серија Следат - Дестилирани Moonshine

ВИСОК КВАЛИТЕТ ДОКАЗ & TRALLE ТЕСТЕР : Американски направени, NIST Следат 0200 Доказ & Tralles Hydrometer за алкохол (Напр

DEN 623.76
СП Бел-Уметност, H-Б DURAC ASTM 89H Прецизност, Поединечно Калибриран 1.000/1.050 Специфична Тежина Hydrometer Неодамнешно
СП Бел-Уметност, H-Б DURAC ASTM 89H Прецизност, Поединечно Калибриран 1.000/1.050 Специфична Тежина Hydrometer

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 89 H.Калибриран може да се следат за да се NIST стандард

DEN 11202.00
Дигитални Влага Метар Дрво Влажност Тестер Pin-Тип на Подот Дрва Влага Детектор за Firewood Хартија Портокал,Мерење Неодамнешно
Томас Durac Baume Обична Форма Hydrometer од 0 до 70 Опсег, 300мм Должина (Случајот со 12) Неодамнешно
Томас Durac Baume Обична Форма Hydrometer од 0 до 70 Опсег, 300мм Должина (Случајот со 12)

Hydrometers се поединечно серијали.Hydrometers вклучува мултијазици.Изјава за точност покажува точноста може да с

DEN 398.16
SOONHUA Море Saltwater Hydrometer Аквариум Salinimeter Солена Вода Salinity Метар Вода Salinity Специфична Неодамнешно
SOONHUA Море Saltwater Hydrometer Аквариум Salinimeter Солена Вода Salinity Метар Вода Salinity Специфична

Одговара за brackish и морски аквариуми.Совршен за тестирање и salinity и специфична гравитација на вашиот brackish

DEN 388.80
Кол-Parmer ASTM 84H Прецизност, Поединечно Калибриран 0.750/0.800 Специфична Тежина Hydrometer Неодамнешно
Кол-Parmer ASTM 84H Прецизност, Поединечно Калибриран 0.750/0.800 Специфична Тежина Hydrometer

Точност : ±0.0005 ASTM број : 84 H.Поделба : 0.0005 Hydrometer Форма : Обична.Опис : ASTM 84 H Прецизност, Поединечно Калибрира

DEN 2383.20
ЗОШТО-YUE Течна Густина Метар Економски Електронска Густина Метар Солидна Густина Висока Прецизност Рамнотежа Неодамнешно
Scicalife Стакло Hydrometer Практични Трајни Погодно Светлина Метар Pram Метар Стакло Плови Метар Стакло Densitometer Неодамнешно
Scicalife Стакло Hydrometer Практични Трајни Погодно Светлина Метар Pram Метар Стакло Плови Метар Стакло Densitometer

[Материјал] Стакло Densitometer е направен од високо квалитет стакло материјал, кој може да биде директно во к

DEN 1423.20