3-Начин Помилување Уживање Крсте со Чудесен & Свети Бенедикт Медали - Големина 2-1/8

3-Начин Помилување Уживање Крсте со Чудесен & Свети Бенедикт Медали - Големина 2-1/8

DEN 126.00

Неодамнешно

Това е достапна

Произведено во Италија - Големи 2-1/8. Еден од еден Вид, 3-начин Тројно Закана Помилување Крсте.3 Најмоќните Sacramentals на Црквата Спакувани во Едно!.Уживање Доделена од страна на Папата St Пие X секој пат кога ќе го бакнуваат на оваа Крсте.Умре Екипа за Исклучителни Детали - Скок прстен Вклучени.Она што е точно е Помилување Крсте?Тоа е трн во Сатаната страна, удри таму од страна на Папата Св. Пие X. Оваа исклучителна Помилување Крсте се умре-фрлија во Италија со убава среброто оксидира заврши која дава богато детални, 3-димензионални завршувањето на допир како само Италијанците имаат совршенство.Ако вие или некој од вашите најблиски, се борат во кое било својство, овој крсте носи уживање во секое време, тоа е бакна reverently.Ние го барав на целиот свет, и ние и ветуваме на вас - вие нема да најдете подобар квалитет на италијански Помилување Крсте за цената.Слика себе си бакнување оваа крсте reverently, и ужива на уживање доделена од страна на Папата Св. Пие X. зборот уживање значи простување на данок или долг.Во овој пример, еден уживање е дадено да рамките на временска казна за гревот, која е простено. 1. Секој кој го носи на својот лице на Помилување Крсте, може со тоа да се здобијат со уживање. 2. За devoutly бакнувањето Крсте, на уживање е стекнато. 3. Кој вели дека еден од следниве invocations пред оваа крсте може да се добие секој пат кога некој прошка : "Оче Наш, кој уметност на небесата, прости ни ги нашите гревови како што ние се прости на оние кои злосторство против нас." "Јас се молам на Блажена Дева Марија, да се моли на Господ, нашиот Бог за мене." 4. Кој, habitually благочестива на овој Крсте, ќе ги исполни потребните услови за Исповед и Света Причест, може да се добие Пленарна седница Уживање во следниве празници : За празници на Пет Рани на нашиот Господ, Пронаоѓањето на Светиот Крст, Егзалтација на Светиот Крст, на Безгрешното Зачнување, и на Седум Болки (Dolors) на Блажена Девица Марија. 5. Кој, во моментот на смртта, збогатена со Обреди на Црквата, или покајнички на срцето, во претпоставката за да се биде во можност да ги добијат, ќе се бакнуваат оваа Крсте и побара помилување од Бога за своите гревови, и помилување со неговиот сосед, ќе добие Пленарна седница Уживање.

Додатоци на производот

Молејќи Се Малку Девојка Розова 6 Инчен Метал Ѕид Виси На Крст Неодамнешно
Молејќи Се Малку Девојка Розова 6 Инчен Метал Ѕид Виси На Крст

Мерки на околу 6 инчи долго.Направен од метал со сини пломба.Доаѓа подготвен да се откажам.Слатка моли ма

DEN 646.80
ЕДИНСТВЕН!!! Католичката Страна Резбани Дрвени Ѕид Крстот Крсте со *ИСУС ХРИСТОС*, 15-3 Неодамнешно
ЕДИНСТВЕН!!! Католичката Страна Резбани Дрвени Ѕид Крстот Крсте со *ИСУС ХРИСТОС*, 15-3

Автор е Крстови се рачно изработени.Христијански крст предмет на обожавање во повеќето Христијански д�

DEN 719.76
P. Греам Dunn Тој ја Обновува Мојата Душа Зеленило Варосуваме 8.5 x 12 Солидна Борови Дрва Ѕид Виси на Крст Неодамнешно
P. Греам Dunn Тој ја Обновува Мојата Душа Зеленило Варосуваме 8.5 x 12 Солидна Борови Дрва Ѕид Виси на Крст

Карактеристики библијата стих 23 Псалм : 3 помина со intricately детален дизајн.Изработени од МЕДИЈАПАН Средн�

DEN 431.76
2022 Резбани Дрвени Крстот Испреплетени Срца за Спална или во Дневна Соба Виси, Ѕид Виси Рака Врежан Дрво Крст, Неодамнешно
Едноставна Farmhouse Селски Декоративни 14 Ѕид Крст - Faux Бреза Извртени Twig Духовна Исус Уметност Неодамнешно
Едноставна Farmhouse Селски Декоративни 14 Ѕид Крст - Faux Бреза Извртени Twig Духовна Исус Уметност

МЕРКИ 14" високи x 9" широк декоративни бреза гранка ѕид крст.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА видовзаб метал закачалка

DEN 551.76
Мојата Дневна Стилови Дрвени Hamsa Благослов Дома - Среќа Ерусалим Ѕид Оркестарот Симулирани Gemstones со Крстот Неодамнешно
TopNotch Штекер Верски Крст - Виси Ѕид Плоча - Покажете ја Вашата Вера со Нашите Whimsical Crackled Црвено Неодамнешно
TopNotch Штекер Верски Крст - Виси Ѕид Плоча - Покажете ја Вашата Вера со Нашите Whimsical Crackled Црвено

☑️ Облагородување вашиот дом со убава, единствена декорација како нашите Whimsical Crackled Црвено Срце Метал �

DEN 310.80
DistinctInk Свадба Прстени Крстот Исус - Декоративни Вистинско Дрво Ѕид Уметност - Faux Палета Погледнете Неодамнешно
DistinctInk Свадба Прстени Крстот Исус - Декоративни Вистинско Дрво Ѕид Уметност - Faux Палета Погледнете

СВАДБА ПРСТЕНИ КРСТОТ НА ИСУС.Големина : 10 x 10 Инчен Дома Декор Подготвен Да се Откажам!.Сопствени направ

DEN 2030.40
Zuluf Заверена Маслиново Дрво Крстови | 25 Витлеем Подарок Пакет Исцелување Молитва Дрвени Крстови | 25 Кеси Неодамнешно
Stupell Индустрии Ловец Живот Знак Селски Шуми Крстот Elk Мечка, Дизајниран од страна на Ким Ален Сива Врамени Неодамнешно
Исус Метал Крстот Ѕид Уметност, Верски Ѕид Оркестарот, Крстот Ѕид Оркестарот, Верски Подароци, Кристијан Подароци, Неодамнешно
youngs Inc Вера Дрво/Едб Ѕид Крст, Мулти Неодамнешно
youngs Inc Вера Дрво/Едб Ѕид Крст, Мулти

Мерки 12 25"x0 5"x16".Изработени од дрво & калај.Висок квалитет на објектот.Голема домашна décor акцент парче.Се �

DEN 719.76
Remenna Метал Крстот Ѕид Оркестарот-Виси на Крст Ѕид Оркестарот Верски Ѕид Уметност за Оркестарот во Дневна Неодамнешно
декоративни ѕид крст,TX longhorn сино стакло, рачно изработени, Тексас, дрвени, Неодамнешно
декоративни ѕид крст,TX longhorn сино стакло, рачно изработени, Тексас, дрвени,

Оваа убава оригинални декоративни крстот е 13" x 20 ѕ".Крстот е отсечени од дрво со џебови се намали во тоа в

DEN 1392.00
Светиот Земја на Пазарот на Божествената Милост Бог нека го Благослови Нашиот Дом Дрвени Ѕид Плоча со Светиот Неодамнешно
LOSAYM Figurine Животинско Статуа Украси 11 Инчи Смола Крсте Католичката Смола Исус Христос Крстот Ѕид Крсте Неодамнешно
LOSAYM Figurine Животинско Статуа Украси 11 Инчи Смола Крсте Католичката Смола Исус Христос Крстот Ѕид Крсте

Материјал : Смола.Производ Димензија : 11*9*0.7 инч.Висок квалитет раканаѓ статуи Убава декоративна скулпту

DEN 1435.20
ACHIBANG Ѕид Крст, Католичката Дрвени Виси Крстови за Ѕид Оркестарот, 10 Инчен Неодамнешно
ACHIBANG Ѕид Крст, Католичката Дрвени Виси Крстови за Ѕид Оркестарот, 10 Инчен

Оваа ACHIBANG ѕид, крстот е направен од страна на светиот дрво и премиум Метал, целата површина е полиран да �

DEN 407.76
Кристијан Дрвен Крст Ѕид Декорација Рака Одржа Молитва Крстови Дланка Големина Христијански Подарок 4.7 Инчен, Неодамнешно
Ѕидот Крстот Три Бар руската Православна На Јаже IC XC Исус Христос 3 1/4 Инчи Неодамнешно
Ѕидот Крстот Три Бар руската Православна На Јаже IC XC Исус Христос 3 1/4 Инчи

Православни Три Бар Икона Крст Skul Ника Ic Xc Meanning Исус Христос Доаѓа со кабелот за бесење.Крстот мерки 3 1

DEN 503.76
Unknown1 Дрво Ѕид Крст На Животот на Исус' Браун Модерна Современа Заврши рачно изработени Неодамнешно
Unknown1 Дрво Ѕид Крст На Животот на Исус' Браун Модерна Современа Заврши рачно изработени

Дрво Ѕид Крст "На Животот На Исус' Браун Модерна Современа Заврши Рачно Изработени.Brown Brown.Suar wood Pinewood.Дрво

DEN 652.80
Верски Воскреснатиот Христос Акрилик Ѕид Крст, 4 1/2 Инч, Пакет на 12 Неодамнешно
Верски Воскреснатиот Христос Акрилик Ѕид Крст, 4 1/2 Инч, Пакет на 12

Материјал Акрил и Епоксидни.Големина 3 Инчи (W) x 4 1 / 2 Инчи (H).Се одликува со Мали Метални Закачалка на Зад

DEN 789.12
Збирки и Сл Селски Божиќ Кабината Оркестарот Кардинали на Бреза Ѕид Крстот Празник Декорација Неодамнешно
Збирки и Сл Селски Божиќ Кабината Оркестарот Кардинали на Бреза Ѕид Крстот Празник Декорација

Овој уникатен ѕид уметност карактеристики многу рустикален стил и сложена детали.На бреза дрвотостили�

DEN 599.52
Исус Прикован На Крстот Смола Исус Крстот Статуа Католичката Виси На Ѕидот Оркестарот, 8.3 Високи (Исус На Неодамнешно
Шарени ЉУБОВ КРСТОТ 5.25 x 7 Стенд Вклучени За Полица исто Така, Може да Се Закачи На Ѕид Неодамнешно
Шарени ЉУБОВ КРСТОТ 5.25 x 7 Стенд Вклучени За Полица исто Така, Може да Се Закачи На Ѕид

Вашиот Крстот е направен од дрво и мерки околу 5.25" x 7".Таа има различни бои со големи детали.Може да биде п

DEN 358.80
Павилјон Подарок Компанија Едноставна Духови 41022 Само-Стои Крст, 5-Инчен, Мајка Неодамнешно
Павилјон Подарок Компанија Едноставна Духови 41022 Само-Стои Крст, 5-Инчен, Мајка

Велејќи "Мајки се благослов".Автостои крст, не може да се закачи на ѕид.Доаѓа убаво спакуван во здрав под�

DEN 407.52