MEIHE-Делови zhouqiqigege NKI32/20 Игли Валчести Имајќи 32x47x20mm (5 PC) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта со Внатрешен Прстен NKI 32/20

MEIHE-Делови zhouqiqigege NKI32/20 Игли Валчести Имајќи 32x47x20mm (5 PC) Солидна Јака Игли Валчести Лежишта

DEN 1962.96

Неодамнешно

Това е достапна

Модел : NKI32/20; Тип : Игли Валчести Лежишта Со Внатрешен Прстен.Внатрешен Дијаметар : 32 mm; Надворешниот Дијаметар : 47 mm; Дебелина : 20 mm.Количина : 1 Објект = 5 КОМПЈУТЕРИ; Вртежи Капацитет : 32*47*20mm.Материјал : ЧЕЛИК; Премази : Анти- ' рѓа, Масло.Структура : Игли Валчести; Површина Грубост : Ra 0.05. Структура & introduction Solid Јака игли валчести bearing The солидна јака игли валчести имајќи има компактна структура, мал радијална големина и големи оптоварување капацитет на носивост.Тоа е погоден за деловите од кои радијалната вкупната големина е ограничен.Тоа е исто така широко се применува во ситуација каде што вратило или домување има занишан движење.Во принцип, игли валчести имајќи само withstands радијалната оптоварување, не axial оптоварување.Кога се вратило има axial оптоварување, тоа може да се користи во комбинација со други лежишта.Сепак, тоа не се ограничи axial промена на окно или домување.На ограничување на ротациона брзина на игли валчести имајќи е помал.Во високата ротациона брзина на главната машина, на игли валчести со имајќи кафезот ќе бидат избрани колку што е можно.Во сочувство со други типови на игли валчести лежишта, според ситуацијата на истиот радијална големината, игли валчести имајќи има големи оптоварување капацитет на носивост и висока цврстина, но има висок триење вртежен момент.Овој вид на лого има многу серија, со различна структура и големина.Тоа е побарано цврстина, обработка на точноста и површина грубост на вратило весник површината и возен површината на надворешниот домување се исти како оние на јаката на лого.Како и за игли валчести со G2 класа, дијаметарот се движи во рамките на 2µm во група.Освен целосна дополнуваат игли валчести лежишта, тие имаат цврсти кафези, кои може да се правилно водење на паралелни оска линија на игли валчести.

Додатоци на производот

DANZIHAOO DDDdan NKX60Z NAX6040Z во Комбинација Лежишта 60x72x85x40mm (1 парче) Игли Валчести Удар Топката Неодамнешно
DANZIHAOO DDDdan NKX60Z NAX6040Z во Комбинација Лежишта 60x72x85x40mm (1 парче) Игли Валчести Удар Топката

Број на модел : NKX60 Z; Тип : Игли валчести / удар топката лежишта.Големина : 60x72x85x40 mm.Количина : 1 Компјутер; �

DEN 2449.44
BBCCSHW XB-јас 5Pcs TC1828 NTA 1828 Лежишта NTA1828 + ТРА-Инчен Удар Игли Валчести со Ознака со Две TRA1828 Неодамнешно
BBCCSHW XB-јас 5Pcs TC1828 NTA 1828 Лежишта NTA1828 + ТРА-Инчен Удар Игли Валчести со Ознака со Две TRA1828

Број на модел : NTA 1828 Имајќи NTA1828 Со ТРА.Вртежен момент Капацитет : 28.58*44.5*1.9837 мм.Структура : Игли Валчести.П

DEN 830.40
Запечатени Топката Имајќи 1PCS AXK0619~AXK7095+2AS Удар Игла Рамен Валчести Лежишта Со две Подлошки (Надворешниот Неодамнешно
Запечатени Топката Имајќи 1PCS AXK0619~AXK7095+2AS Удар Игла Рамен Валчести Лежишта Со две Подлошки (Надворешниот

Игли Валчести Удар Имајќи го заврши еден кафез со две КАКО подлошки.Тип : Удар Игла Рамен Валчести Лежиш�

DEN 410.64
uxcell B1012 Игли Валчести Лежишта, Полн Дополнуваат Подготвени Куп, Отворен, 5/8 инчи I. D. 13/16-инчен OD Неодамнешно
uxcell B1012 Игли Валчести Лежишта, Полн Дополнуваат Подготвени Куп, Отворен, 5/8 инчи I. D. 13/16-инчен OD

Модел : B1012 (I D (Препратена)=5 / 8", К Г (D)=13 / 16", Ширина (C)=3 / 4").ST14 челик подготвени куп, GCr15 игла ролки целосна до

DEN 155.76
Koyo FNT-3552 Удар Игла Лого и Ролери, Отворен, Челичен Кафез, Метрички, 35mm ID, 52mm OD, 2mm Ширина, 21.6 Неодамнешно
Koyo FNT-3552 Удар Игла Лого и Ролери, Отворен, Челичен Кафез, Метрички, 35mm ID, 52mm OD, 2mm Ширина, 21.6

Челичен кафез водичи и рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Преку прекалени,

DEN 1612.80
VXB Бренд NKI70/35 Игли Валчести Лого со Внатрешен Прстен 70x95x35mm Тип: Игли Валчести Имајќи Димензии: 70mm Неодамнешно
VXB Бренд NKI70/35 Игли Валчести Лого со Внатрешен Прстен 70x95x35mm Тип: Игли Валчести Имајќи Димензии: 70mm

Предмет : NKI70 / 35 Имајќи.Тип : Игли Валчести Имајќи.Димензии : 70mm x 95mm x 35mm / Метрички.Количина : Едно Лого.VXB Б�

DEN 583.20
Bettomshin 1Pcs NKI15/16 Игли Валчести Лежишта,15mm Понесе 27mm OD 16mm Ширина, Отворен Крај,12853N Static Неодамнешно
Bettomshin 1Pcs NKI15/16 Игли Валчести Лежишта,15mm Понесе 27mm OD 16mm Ширина, Отворен Крај,12853N Static

Димензии : Понесе Кол : 15mm / 0.59"; Надворешниот Кол : 27mm / 1.06"; Дебелина : 16mm / 0.63".Динамичко Оптоварување (Cr) : 8.84

DEN 424.32
PESARO 36x56.30x20 Ролери Цилиндрични Лого (ИНА 93666.2, ZF 0735455117, John Deere AL39377) Неодамнешно
PESARO 36x56.30x20 Ролери Цилиндрични Лого (ИНА 93666.2, ZF 0735455117, John Deere AL39377)

Го заменува дел броеви : AGCO 1491228, AGCO 3176341 M1, ИНА F93666.2, JOHN DEERE AL39377, JOHN DEERE JD10250, ZF 0735455117 Преку прекалени, високо

DEN 418.80
Запечатени Топката Имајќи Игли Валчести Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm - 15 * 21 Неодамнешно
Запечатени Топката Имајќи Игли Валчести Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm - 15 * 21

Материјал : имајќи челик.Количина : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 10 PCS.Забелешки : Ако имате посебни потреби, ве молиме конта�

DEN 423.84
Замена Прецизност Топката Игли Валчести Лежишта Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm - Неодамнешно
Замена Прецизност Топката Игли Валчести Лежишта Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm -

Материјал : имајќи челик.Количина : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 10 PCS.Забелешки : Ако имате посебни потреби, ве молиме конта�

DEN 433.92
Издржливи CF12-1 Cam Следбеник Игли Валчести Имајќи Гром Комплет Имајќи Ролери Игли Валчести Имајќи Гром Надворешниот Неодамнешно
Othmro Игли Валчести Лежишта Имајќи Челик P0 7/16х5/8x1/2 2 парчиња Камион Преноси, Земјоделска и Градежна Неодамнешно
Othmro Игли Валчести Лежишта Имајќи Челик P0 7/16х5/8x1/2 2 парчиња Камион Преноси, Земјоделска и Градежна

Име на производ : Игли валчести лого, код за идентификација име : B78, извор MOQ : 10, големина : 7 / 16"х5 / 8"x1 / 2".Ма�

DEN 290.40
ИНА NK24/20 Игли Валчести Лого, Надворешниот Прстен и Ролери, Челичен Кафез, Отворен Крај, Масло Дупка, Метрички, Неодамнешно
VXB Бренд NKI65/35 Игли Валчести Лого со Внатрешен Прстен 65x90x35 Тип: Игли Валчести Имајќи Димензии: 65mm Неодамнешно
VXB Бренд NKI65/35 Игли Валчести Лого со Внатрешен Прстен 65x90x35 Тип: Игли Валчести Имајќи Димензии: 65mm

Предмет : NKI65 / 35 Имајќи.Тип : Игли Валчести Имајќи.Димензии : 65mm x 90mm x 35mm / Метрички.Количина : Едно Лого.VXB Б�

DEN 2638.80
MEIHE-Делови zhouqiqigege NAST35 Ролери Следбеници Лого (1 парче) NAST 35 Р Separable Тип на Лежишта Separable Неодамнешно
MEIHE-Делови zhouqiqigege NAST35 Ролери Следбеници Лого (1 парче) NAST 35 Р Separable Тип на Лежишта Separable

Модел : NAST35; Тип : Separable Ролери Следбеници.Големина : 35x72x20mm; Количина : 1 Компјутер.Материјал : 52100 Хром Чели�

DEN 2071.92
Замена Прецизност Топката Игли Валчести Лежишта Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm - Неодамнешно
Замена Прецизност Топката Игли Валчести Лежишта Имајќи 4 * 8 * 8мм 5 * 9 * 9mm 6 * 10 * 8мм 7 * 11 * 9mm -

Материјал : имајќи челик.Количина : 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 10 PCS.Забелешки : Ако имате посебни потреби, ве молиме конта�

DEN 400.08
Замена Лого, (1 парче) RNA6911 Игли Валчести Имајќи 63x80x45mm Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен Неодамнешно
Замена Лого, (1 парче) RNA6911 Игли Валчести Имајќи 63x80x45mm Солидна Јака Игли Валчести Лежишта, Без Внатрешен

Висок квалитет , Заменете го вашиот скршени или нефункционален еден.Снабдување квалитет гаранција со п�

DEN 1450.32
BBCCSHW NAST17 Ролери Следбеници Имајќи 17x40x16mm (1 парче) Separable Тип на Лежишта NAST 17 R ЛИУ-NRB Неодамнешно
BBCCSHW NAST17 Ролери Следбеници Имајќи 17x40x16mm (1 парче) Separable Тип на Лежишта NAST 17 R ЛИУ-NRB

Модел : NAST17; Тип : Separable Ролери Следбеници.Големина : 17x40x16mm; Количина : 1 Компјутер.Материјал : 52100 Хром Чели�

DEN 840.00