Класа 10.9 Челик Хексадецимален Болт, Цинк Сино-Chromate Позлатен Заврши, Метрички, Метрички Крупни Теми, ги Исполнува DIN 931/ISO 898 Спецификации, М12-1.75 Тема Големина, Должина

Класа 10.9 Челик Хексадецимален Болт, Цинк Сино-Chromate Позлатен Заврши, Метрички, Метрички Крупни Теми, ги

DEN 281.52

Неодамнешно

Това е достапна

Хексадецимален Завртки функција chamfered точка.Цинк Позлатен Челик сврзувачки елементи се погодни каде сила и отпорност на корозија се основните правила.Хексадецимален главата за лесно возење.Должина се мери од под главата.Крупни теми се подобри за кршливи материјали, и ќе се соберат и расклопување побрзо од фини нишки.Хексадецимален завртки имаат chamfered точка за да им помогне на вметнување во прислушувани дупка или орев.Должина се мери од под head.Class 10.9 сврзувачки елементи се обично направени на медиум-јаглерод, од легиран челик што е угасне и зацврстен, со 830 MPa доказ оптоварување и 1040 MPa затегнувачка цврстина.Тоа е супериорна цврстина за употреба во апликации каде сила е примарна грижа.Челици се назначени од страна 4 број SAE Челик одделение.На првите две цифри укажуваат на основни материјали кои се користат да се формира челик.Последните 2 цифри се идентификуваат процент на јаглерод за легура (во hundredths).На челик се користи во овие сврзувачки елементи има затегнувачка цврстина кои се движат од 100,000 до 150,000 psi (килограми по квадратен инч).Цинк Позлата помага да се спречи корозија.Хексадецимален главата сврзувачки елементи може да се води со едноставни клучеви, и бара минимално царинење над fastener бидејќи тие можат да бидат принудени или да се олабави од страна.На навој fastener големина името вклучува информации за голем надворешен дијаметар (во милиметри), по што следи нишката на теренот (милиметри по тема), што укажува ако тоа е груб или парична казна.Крупни теми се подобри кога се работи со кршливи материјали; тие се посилна и се полесно да се променуваат и unthread во споредба со парична казна.Крупни провира, исто така, им овозможува на подебели облоги и обложувањата.

Додатоци на производот

CrafTreat Mandala Stencils за Сликарство на Дрво, Платно, Хартија, Платно, Подот, Ѕидот и Плочи - Mandala 3 Неодамнешно
CrafTreat Mandala Stencils за Сликарство на Дрво, Платно, Хартија, Платно, Подот, Ѕидот и Плочи - Mandala 3

Заштеда на ВРЕМЕ И ПАРИ Зошто поминуваат долги часови и $$$ на различни Дома Декор работи?Нашите Обновли�

DEN 239.52
Јаже светла LED Кошарка Обрачот Светлина, Далечински Управувач Водоотпорен Кошарка Rim Светла со 17 Бои 7 Осветлување Неодамнешно Најдобра цена
Bruni Екран Заштитник Компатибилен со AGPTek H3 Заштитник Филм, Кристално Јасно Заштитна Фолија (2X) Неодамнешно
Bruni Екран Заштитник Компатибилен со AGPTek H3 Заштитник Филм, Кристално Јасно Заштитна Фолија (2X)

Точно, специјално развиен и компатибилен со AGPTek H3 Направени од отпорно на гребење, високо транспарентен

DEN 179.76
Rizzy Дома BSLF05 Кревет Здолниште, 39X76, Розова Неодамнешно
Rizzy Дома BSLF05 Кревет Здолниште, 39X76, Розова

100% Микрофибер Полиестер.Увезени.Со рачно изработени на глобално ниво инспириран дизајни кои ги двете в�

DEN 573.60
EasyLunchboxes® - Бенто Снек Кутии - Обновливи 4-за Замрзнување Храна Садови за на Училиште, на Работа и Патување, Неодамнешно Најдобра цена
EasyLunchboxes® - Бенто Снек Кутии - Обновливи 4-за Замрзнување Храна Садови за на Училиште, на Работа и Патување,

ОРИГИНАЛИТЕ : Easy Lunchboxes се често имитиран, никогаш нема да се удвои.Оригиналниот пластовидно, преносни, е�

DEN 311.76
21-от Век Модел 160 Fiberglass Kerosene Грејач Фитил Неодамнешно
21-от Век Модел 160 Fiberglass Kerosene Грејач Фитил

Висок квалитет на памук.Графит обложен fiberglass.Повеќе поставите линии.Пакет Димензија : 11.0" L x 6.0" W x 0.25" Х 21о

DEN 241.44
KFidFran Магнетна Врата Затка од не ' Рѓосувачки Челик Doorstop се Фати за Носител со Завртки Бронза на Ѕвонење Неодамнешно
KFidFran Магнетна Врата Затка од не ' Рѓосувачки Челик Doorstop се Фати за Носител со Завртки Бронза на Ѕвонење

【Материјал】Направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик со добра ' рѓа отпор за трајни употреба..

DEN 244.80
CrafTreat Цвет Stencils за Сликарство на Дрво, Платно, Хартија, Платно, Подот, Ѕидот и Плочи - Роуз Венец - Неодамнешно
CrafTreat Цвет Stencils за Сликарство на Дрво, Платно, Хартија, Платно, Подот, Ѕидот и Плочи - Роуз Венец -

Заштеда на ВРЕМЕ И ПАРИ Зошто поминуваат долги часови и $$$ на различни Дома Декор работи?Нашите Обновли�

DEN 239.52
Hotbodies Трки Y04R1-SIG-SMK Чад Леќа Флеш Планината Пак Сигнал Неодамнешно Најдобра цена
Hotbodies Трки Y04R1-SIG-SMK Чад Леќа Флеш Планината Пак Сигнал

Пакет Димензии : 19.05 cms (L) x 9.144 cms (W) x 4.064 cms (H).Пакет Количина : 1 Земја на Потекло : Кина.Тип на производ : POWERSPOR

DEN 759.60
WAOUY паметен Телефон Sim Слободни Отклучен, Андроид 10 Мобилен Телефон 3G, 6.7Full HD Екран Видиме Тројно Неодамнешно
WAOUY паметен Телефон Sim Слободни Отклучен, Андроид 10 Мобилен Телефон 3G, 6.7Full HD Екран Видиме Тројно

【HD Камери】 : 32 MP Пред Camera Clear и Стилски Selfies,50 MP предна камера со интелигентни убавината на владата, ви ов�

DEN 2851.92
Стерео во автомобил Приемникот GPS Навигација за Hyundai Santa Fe 2 на рм 2006-2012 година Андроид 10 Автомобил Неодамнешно
Стерео во автомобил Приемникот GPS Навигација за Hyundai Santa Fe 2 на рм 2006-2012 година Андроид 10 Автомобил

✾【ПРИМЕНЛИВИ】 Автомобил стерео за Hyundai Santa Fe 2 20062012,на екранот на Допир, автомобил стерео лесно да се и�

DEN 4151.52
Cortizone 10 Интензивно Лекување Егзема Лосион, Мирис Слободни, 3.5 Унца Неодамнешно Најдобра цена
Cortizone 10 Интензивно Лекување Егзема Лосион, Мирис Слободни, 3.5 Унца

СОДРЖИ : 1 (Еден) 3.5оз.цевка на Cortizone 10 Максимална Сила Интензивно Лекување Лосион за Егзема.БРЗО, ТРАЈНА О�

DEN 189.12
Галакси Аудио Црна Боја Лесен Omnidirectional Неодамнешно
Галакси Аудио Црна Боја Лесен Omnidirectional

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 2096.64
ROSENICE Тетоважа Снабдување со Тетоважа Матрицата Трансфер на Хартија Следење на Хартија 30 Компјутери Неодамнешно
ROSENICE Тетоважа Снабдување со Тетоважа Матрицата Трансфер на Хартија Следење на Хартија 30 Компјутери

МАТЕРИЈАЛ : Fadeless и обновливи, добар трансфер ефект.Погоден за carbon copy уметници, може да се користи со топл�

DEN 126.96
Donepart 694ZZ Лежишта 4mm Понесе ID, 11mm OD, 4mm Ширина C3 Голема Брзина Двојно Заштитените Минијатурни Топката Неодамнешно
Donepart 694ZZ Лежишта 4mm Понесе ID, 11mm OD, 4mm Ширина C3 Голема Брзина Двојно Заштитените Минијатурни Топката

Длабоко ритам геометрија за високи брзини.Еден ред за поддршка на радијална товари.Челичен кафез рамно�

DEN 263.52
KUFUNG Расклопна Силикони Храна Контејнер за Складирање Пластовидно - Простор за Заштеда на енергија | Microwaveable Неодамнешно Најдобра цена
Tervis 24 мл. Јасно Шише За Вода Неодамнешно
Tervis 24 мл. Јасно Шише За Вода

Чува топли пијалаци топли и ладни пијалоци ладно.Кополиестер BPA и Меламнин слободни изградба.Микробран�

DEN 471.36