CorelCAD 2021 Образование Издание | CAD Софтвер | Изработка на 2D, 3D Дизајн и 3D Печатење [PC Преземете]

CorelCAD 2021 Образование Издание | CAD Софтвер | Изработка на 2D, 3D Дизајн и 3D Печатење [PC Преземете]

DEN 4799.76

Неодамнешно

Това е достапна

Академски Квалификации : акредитирани училишта, факултети, со полно или со скратено работно време на студентите, непрофитна добротворни и верски организации; не е за комерцијална употреба.Види целосната листа под Опис на Производот.Постигнат извонредни резултати со прифатлива збирка моќни алатки, наменски изградена за градежништво, инженеринг, градежништво (АЕК), и производство на професионалци.Обезбедува контрола и прецизност со професионална изработка на 2 D алатки за креирање, уредување и annotating технички дизајни.Трансформира вашиот проект скици за 3 D печатење и други излез во ниеден момент, со интуитивен за 3 D моделирање и алатки за уредување.Се прилагоди на било која работна средина и да соработуваат лесно, со целосна Auto CAD .DWG формат на датотека компатибилност.Искуство напредни перформанси и ефикасност, со силата на еден софистициран CAD мотор придвижуван од ARES.Платформа за : PC Download | Издание : Образование 1. Каде може да добијам повеќе информации и поддршка?За повеќе информации, ве молиме да се види ЧПП документ во Детали за Производот дел.Можете исто така да проверете го нашиот You Tube канал, корисник на форумот или во производ им Помогне на датотеки.Ве молиме контактирајте Corel Поддршка на Корисниците ако ви треба помош. 2. Е Интернет конекција потребна за користење Corel CAD 2021? Потребна е активна Интернет конекција за продуктната активација и пристап до plug-in store.Тоа не е потребно да се кандидира на софтверот. 3. Е ова е постојана дозвола или претплата?Купување Corel CAD 2021 ќе ви обезбеди една постојана лиценца за тековната верзија и може да се користи како долг како оперативен систем, уреди и технологии продолжи да ја поддржува тоа. 4. Не Corel CAD 2021 целосна поддршка за Auto CAD .DWG датотеки?Да, Corel CAD 2021 чита и пишува .DWG датотеките вообичаено, што значи дека не постои датотека конверзија (увоз/извоз) потребни.Исто така, постои нова поддршка која им овозможува на корисниците да ги уредувате динамични блокови се чуваат во Auto CAD .DWG датотеки во Corel CAD 2021. 5. Она што други формати на датотеки се поддржани?Corel CAD 2021 поддржува увоз и извоз на Corel DRAW (.CDR) и Corel ДИЗАЈНЕР (.DES), и на Windows*.Corel CAD 2021, исто така, поддржува водечките формати, вклучувајќи .PDF, .SVG, .EPS, .DWF, .STL, .SAT, .SHP, и .DWS. * CDR и DES увоз/извоз се само поддржани во Corel CAD за Windows.

Додатоци на производот

Лицето Боја Креда Лице Сликарство Комплет за Деца,16 Боја Велигденски Лице и Тело Боички Мие Лицето Боја ноќта Неодамнешно
ДДП 6 Компјутери Топката Кука Crimping Plier Нерѓосувачки Челик Ортодонтски Забни Клешти Неодамнешно
ДДП 6 Компјутери Топката Кука Crimping Plier Нерѓосувачки Челик Ортодонтски Забни Клешти

6 Компјутери Топката Кука Crimping Plier Нерѓосувачки Челик Ортодонтски Забни Клешти.Направени Во Не ' Рѓосува

DEN 647.76
Човечки Допир Ново XT 2 Масажа Стол w/Белата Ракавица Испорака (Црвено) Неодамнешно
Човечки Допир Ново XT 2 Масажа Стол w/Белата Ракавица Испорака (Црвено)

Човечки Допир Ново XT2 The Човечки Допир Ново XT2 Масажа стол обезбедува терапевтска масажа скроени да се вк

DEN 832.80
Жолто Куче Дизајн Стандард Чекор-во Темперамент, Модерна Колекција Неодамнешно
Жолто Куче Дизајн Стандард Чекор-во Темперамент, Модерна Колекција

НАПРАВЕНИ ЗА АКТИВНИ КУЧИЊА 100% мазна & трајни полиестер, овие јаки се изградени за удобност и акција.Одл

DEN 530.64
Cardone 13-2921 Нови Кочница Господар Цилиндар Неодамнешно
Cardone 13-2921 Нови Кочница Господар Цилиндар

Само O Дквалитет фоки и чаши се користи за да се обезбеди E O перформанси и сигурност.Сите гумени компонен

DEN 2174.40
Вокер Производи 200-1237 Гас Позиција Сензор Неодамнешно Најдобра цена
Вокер Производи 200-1237 Гас Позиција Сензор

Возилото Fitment : 19972006 Тојота Celica, Тојота е корола, Тојота Ехо, Тојота Матрица, Тојота MR2 Spyder, Тојота Paseo, Chevrole

DEN 936.24
SKEMIX Чување на Кутии, Свитлива Бои Складирање Бин Плакарот Играчка Кутија Сад Организатор Ткаенина Кошница Неодамнешно
KIZZYEA Вода Лавра Мат, Децата Големи Аква Боја Мат, Хаос Слободни Цртање Мат со Неонски Бои, Образовни Играчка Неодамнешно
Преку ШАЛТЕР Алатки 7219 Притисок на Маслото Адаптер Неодамнешно Најдобра цена
Преку ШАЛТЕР Алатки 7219 Притисок на Маслото Адаптер

Им овозможува на моторното масло притисок да се измери.Инсталира во местото на масло филтер за обезбеду

DEN 1441.20
Погоден за носене Прочистувач на Воздух,Лични Ѓердан Воздух Два, Мини Преносни Воздух Freshner Ionizer/120 Неодамнешно
Погоден за носене Прочистувач на Воздух,Лични Ѓердан Воздух Два, Мини Преносни Воздух Freshner Ionizer/120

Супер Ефикасно Пречистување : Овој јон прочистувач на воздух ослободува повеќе од 120 милиони негативни

DEN 935.76
APDTY 24978 Кочница Поддршка Плоча - 1992-78 Модели W/ 9-1/2In. Барабан Сопирачки. Неодамнешно
APDTY 24978 Кочница Поддршка Плоча - 1992-78 Модели W/ 9-1/2In. Барабан Сопирачки.

Ги исполнува Или го Надминува ОЕМ Спецификации.Фабриката ОЕМ Фит Форма И Функција.APDTY 24978 Кочница Поддрш

DEN 1230.72
LGECON Хидропоника Расте Систем, 10 Парчиња Внатрешна Расте Комплет со LED Расте Светла, Автоматски Тајмер, Неодамнешно
LGECON Хидропоника Расте Систем, 10 Парчиња Внатрешна Расте Комплет со LED Расте Светла, Автоматски Тајмер,

ВисинаПрилагодлив : висината на осветлување дел од hydroponic расте систем може да се прилагоди за зеленчук

DEN 1511.76
240W НЛО LED Висок Залив Светлина 6500K LED Склад Светлина, 240 вати НЛО LED Светло Тела Неодамнешно
240W НЛО LED Висок Залив Светлина 6500K LED Склад Светлина, 240 вати НЛО LED Светло Тела

6500 K ,Кул Бело висок залив led светло,Не приклучокот на кабелот.Дизајн : 50 000 часот Долг животен век нло led в

DEN 2375.76
Децата Стапчиња За Јадење Бебе Стапчиња За Јадење Бебе Стапчиња За Јадење Бебе Садови Обука Стапчиња За Јадење Неодамнешно
Плоча Поправка на Носителот, Поправка Тела Плоча, PCB Плоча Професионални Тела за Телефонот Дома Поправка Неодамнешно
Вокер Производи 200-91103 Гас Позиција Сензор Неодамнешно
Вокер Производи 200-91103 Гас Позиција Сензор

Пригушување Позицијата на Сензорот ( TPS ) Целосна Услуга за Полнење сензор, splices, и парење конектор вклуч

DEN 640.56