YG-1 D2148 High Speed Челик со Завртки Машина Вежба Малку, Соголени Заврши, Директно месо тело, Бавно Спирала, 135 Степен, #17 Големина, 11/64 со Дијаметар од 2-3 x/16 Должина (Пакување

YG-1 D2148 High Speed Челик со Завртки Машина Вежба Малку, Соголени Заврши, Директно месо тело, Бавно Спирала,

DEN 113.28

Неодамнешно

Това е достапна

Изработени од high speed челик.Применливи за дупчење во челик, фрлија челик, легирани и не-легирани, сиво леано железо, графит, malleable леано железо.Завртка машина вежба со пошироката флејта.Изработени од high speed челик.Применливи за дупчење во челик, фрлија челик, легирани и не-легирани, сиво леано железо, графит, malleable леано железо.

Додатоци на производот

Нерѓосувачки Челик Вежба Мерачи за 1/16 Инчен да 1/2 Инчи Големина Битови, 17/64-1/2 0.062-0.250 Болт и Жица Неодамнешно
Нерѓосувачки Челик Вежба Мерачи за 1/16 Инчен да 1/2 Инчи Големина Битови, 17/64-1/2 0.062-0.250 Болт и Жица

29 Дупки мерење : 29дупка големини остане константна, обезбедување на прецизност и точност; На вежба голем

DEN 302.16
Шампион Алатка за Сечење Брутална Platinum XL5-1/8 Тешки Jobber Вежба Битови (12 по пакет): произведено Во Неодамнешно
Шампион Алатка за Сечење Брутална Platinum XL5-1/8 Тешки Jobber Вежба Битови (12 по пакет): произведено Во

Вежба 3x Повеќе од конкурентите вежби!Вежба 2x Побрз од кобалт!Вежба Точни поради 135* сплит точка и конусни

DEN 473.04
zenglingliang Вежба Малку ХСС 4241 High Speed Челик Пресврт Вежба Малку Црна 1/2 Директно месо тело 13.5/14/14.5/15/15.5/16/16.5 Неодамнешно
zenglingliang Вежба Малку ХСС 4241 High Speed Челик Пресврт Вежба Малку Црна 1/2 Директно месо тело 13.5/14/14.5/15/15.5/16/16.5

Идеален за дупчење на железо, бакар, алуминиум, дрво, челик, керамика, тули, пластика, итн.Исто така се пог

DEN 774.24
XYXXBB Монолитна Вежба за CNC Струг Машина Металугрија Вежба 1pc TiCN Обложени Карбид Вежба Малку 1.0-12mm Неодамнешно
XYXXBB Монолитна Вежба за CNC Струг Машина Металугрија Вежба 1pc TiCN Обложени Карбид Вежба Малку 1.0-12mm

1:Облик на Работ,Сечење Мазна withour burrs 2:Нано Слој , Анти ' рѓа и носатотпорни 3:Волфрам Карбид , Издржлив

DEN 1195.20
YG-1 D2146 High Speed Челик со Завртки Машина Вежба Малку, Соголени Заврши, Директно месо тело, Бавно Спирала, Неодамнешно
YG-1 D2146 High Speed Челик со Завртки Машина Вежба Малку, Соголени Заврши, Директно месо тело, Бавно Спирала,

Завртка машина вежба.Десната рака спирала, пошироката флејта 135 Степен точка агол.Направени на кобалт ч

DEN 97.92
Вежба Америка - D/A29J-КО-PC 29 Парче M42 Кобалт Вежба Малку Поставени во Круг Случај (1/16 - 1/2 X 64ths), Неодамнешно
Вежба Америка - D/A29J-КО-PC 29 Парче M42 Кобалт Вежба Малку Поставени во Круг Случај (1/16 - 1/2 X 64ths),

Сет содржи 29 m42 Кобалт Вежба Битови големини 1 / 16" 1 / 2" x 1 / 64" на зумот.Кобалт Вежби се ефикасни во дупчење

DEN 3300.48
COMOWARE Кобалт Вежба Малку Сет - 15Pcs M35 High Speed Челик Пресврт Jobber Должина за Најтврдокорните Метал, Неодамнешно
COMOWARE Кобалт Вежба Малку Сет - 15Pcs M35 High Speed Челик Пресврт Jobber Должина за Најтврдокорните Метал,

ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ : 5% Кобалт High Speed Челик M35 обезбедување продолжен алатка живот во споредба с

DEN 287.76
Benliu Пресврт Вежба месо тело Вежба Малку 15mm High Speed Челик ХСС 9341 Црна Оксид со 1/2 Инчи Директно месо Неодамнешно
Benliu Пресврт Вежба месо тело Вежба Малку 15mm High Speed Челик ХСС 9341 Црна Оксид со 1/2 Инчи Директно месо

Материјал : Висок квалитет на 9341 високобрзински челик, шефот на борбата против термичка обработка, со ви

DEN 1320.00
Norseman од страна на Викинг Вежба и Алатка 26113 Вител Точка 11/16 во. 130-VT Неодамнешно
Norseman од страна на Викинг Вежба и Алатка 26113 Вител Точка 11/16 во. 130-VT

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 783.12
werktough Титаниум Вежба Малку Сет - 21-Парче M35 Ко 5% High Speed Челик ХСС за Челик, Алуминиум и Други Тешко Неодамнешно
werktough Титаниум Вежба Малку Сет - 21-Парче M35 Ко 5% High Speed Челик ХСС за Челик, Алуминиум и Други Тешко

Постојат неколку квалитетни фази на ХСС материјал,4241,4341,9341,М2,M35, меѓу нив M35 Ко 5% кобалт е најдобро ниво.П

DEN 527.76
БОШ BL2158 31/64 Во. x 5-7/8 Во. Фракционо Jobber Црна Оксид Вежба Малку Неодамнешно
БОШ BL2158 31/64 Во. x 5-7/8 Во. Фракционо Jobber Црна Оксид Вежба Малку

Брзина хеликс дизајн за три пати побрзо дупчење од стандардните рамки.Последните 50 проценти повеќе од в

DEN 275.76
Шампион Алатка за Сечење BlackGold XG12-39/64 Сребро & Deming 1/2 месо тело Вежба: произведено ВО САД Неодамнешно
Шампион Алатка за Сечење BlackGold XG12-39/64 Сребро & Deming 1/2 месо тело Вежба: произведено ВО САД

Тешки Black Gold Сребро & Deming вежби имаат супериорна сила и издржливост од стандардните S&D Вежби.Black Gold површи

DEN 479.76
MAXTOOL Буква С 5pcs Идентични Jobber Должина Вежби Кол 0.257 ХСС М2 Пресврт Вежба Битови Целосно Земјата Црно-Бронза Неодамнешно Најдобра цена
Вистинската Позиција Tools - АМО-5MMSC - 5мм Сплит Прстен Запре Јака со Ален Клуч Неодамнешно
Вистинската Позиција Tools - АМО-5MMSC - 5мм Сплит Прстен Запре Јака со Ален Клуч

Постојано вежба дупки во посакуваната длабочина.Affixes да 5mm вежба малку.СплитПрстен дизајн обезбедува су

DEN 237.36
J. W. Winco DIN172A0120 DIN172 Вежба Черупка, Челик, Б5 x 8 mm Неодамнешно
J. W. Winco DIN172A0120 DIN172 Вежба Черупка, Челик, Б5 x 8 mm

За апликации кои вклучуваат позиционирање, ние препорачуваме користење на овие вежба bushings со GN 771 лоцир

DEN 206.16
Cle-Линија C18109 Тешки Jobber Должина Вежба, High Speed Челик, Црна и Златна Заврши, Директно месо тело, 135 Неодамнешно
Cle-Линија C18109 Тешки Jobber Должина Вежба, High Speed Челик, Црна и Златна Заврши, Директно месо тело, 135

ХСС супстрат со тешки геометрија.Црна и златна заврши за подобрување на работењето и долго вежба живот.

DEN 368.64
Hymnorq 4.2 mm Метрички M35 Кобалт Челик Исклучително Отпорни на Топлина Пресврт Вежба Малку Сет на 10pcs со Неодамнешно
Hymnorq 4.2 mm Метрички M35 Кобалт Челик Исклучително Отпорни на Топлина Пресврт Вежба Малку Сет на 10pcs со

10 PC МЕТРИЧКИ ДЕЛОВИ комплет вклучува 10pcs од 4,2 mm M35 кобалт челик пресврт вежба битови.Кобалт битови се по

DEN 287.76
Пресврт Вежба Малку, ХСС Точни Широка Употреба 23mm Сечилото Дијаметар 1/2 во Прав месо тело Дупчење Битови Неодамнешно
Пресврт Вежба Малку, ХСС Точни Широка Употреба 23mm Сечилото Дијаметар 1/2 во Прав месо тело Дупчење Битови

Брза Работа : Спирала flute им овозможува полесно чип отстранување, што го олеснува процесот на дупчење и д

DEN 1552.80
Ирвин 49908 1/2 X 7-1/2 Двојна Дупчалка Со Спирална Бургија Дрво Здодевни Битови Неодамнешно
Ирвин 49908 1/2 X 7-1/2 Двојна Дупчалка Со Спирална Бургија Дрво Здодевни Битови

Солидна центар дизајн обезбедува дополнителна цврстина, додека досадно.Широк земјиште се задржи малку

DEN 287.76
Hanson 60612 Двојно Крајот High Speed Челик Фракционо Вежба Малку Неодамнешно
Hanson 60612 Двојно Крајот High Speed Челик Фракционо Вежба Малку

Тип На Производ : Вежба Битови.Објектот Пакет Димензии : 2.3 " L X0.2 " W X0.2 " H Точка Пакет Количина : 1 За Општа У

DEN 211.44
1/4 Jobber Вежба Карбид Падна 118° Standard Точка, САД Направиле (0.25) (Писмо E), 50401 Неодамнешно
1/4 Jobber Вежба Карбид Падна 118° Standard Точка, САД Направиле (0.25) (Писмо E), 50401

0.25" дијаметар карбид падна jobber должина вежба 118° standard точка 2 3 / 4" должина на flute 4" целокупната должина.Пис

DEN 392.40
Екстра Долг Малку Вежба, Вежба Малку Големина 11.50 мм, Вежба Малку Точка Агол 140°, Авто-Центрирање Точка Неодамнешно
Екстра Долг Малку Вежба, Вежба Малку Големина 11.50 мм, Вежба Малку Точка Агол 140°, Авто-Центрирање Точка

Вежба Малку Групирање : Екстра Долг Вежба Малку.Предмет : Екстра Долг Вежба Малку.Вежба Малку Димензија

DEN 1927.20
Вежба Америка - DWDA/CX63/32 3/32 x 6 High Speed Челик Авиони Продолжување Вежба Малку, DWDA/C Серија Неодамнешно
Вежба Америка - DWDA/CX63/32 3/32 x 6 High Speed Челик Авиони Продолжување Вежба Малку, DWDA/C Серија

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

DEN 29.76