Coolibar UPF 50+ Унисекс Агилност Спорт Капа - Сонце Заштитни

Coolibar UPF 50+ Унисекс Агилност Спорт Капа - Сонце Заштитни

DEN 1320.00

Неодамнешно

Това е достапна

Полиестер/Spandex.Се повлече На затворање.UPF 50+ - блокови 98% од UVA/UVB зраци.ТКАЕНИНИ : Packable, Полиестер/Spandex капа со отстранлив врат drape со прилепува за дополнителни покриеност, внатрешни sweatband, ласерски сече страна панели, за вентилација.КАРАКТЕРИСТИКИ : Анти-отсјај под гребенот за намалување на отсјај како одраз исклучување на околните површини и 'Нема влијание Зона' функција во законот за подолго носат; Еластична мозок и да се префрлате на назад за прилагодливост, Прибл.обемот : 22 1/2 инчи (S/M), 23 1/4 инчи (M/L), 24 инчи (L/XL); 3 инчен обод; Drape должина : 13 3/8 инчи; Место чисти; Увезени.Се ПРЕПОРАЧУВА ЗА : кога сакате да го задржите вашиот кул и да останат UPF 50+ сонцето заштитени додека подигање на темпото на отворено - вклучува фитнес кошарка, џогирање, моќ пешачење, велосипедизам, а други отворено спортски активности.НЕ се ПРЕПОРАЧУВА ЗА : пливање, не хлорот и солта отпорен на вода или водоотпорен.Како индустриски лидери за UPF 50+ облека, Coolibar е првиот облека компанија да добие Рак на Кожата Фондацијата Печат на Препорака.Тестирани повеќе од било кој друг бренд, одобрена од страна на експерти во светот и се препорачува од страна на дерматолозите—Coolibar гаранции нашите ексклузивни UPF 50+ ткаенини ќе го блокира 98% од UVA/UVB зраците од првиот ден на производот се носи до денот на вашата облека е во пензија.Coolibar тесно соработува со дерматолозите, спортисти, рак на преживеани и мисија-управувано организации за да развие иновативни, технички и високо-вршење на сонцето заштитна облека и додатоци.Ние нудиме стилови за патување, фитнес, плива, риболов повторно опфатени се повеќе сте заштитени, и повеќе ќе уживате безгрижно живот надвор.Ние никогаш нема компромис за заштита.Ние никогаш нема да skimp на квалитет.Ние секогаш ќе ја тестираме и нашата ткаенини за UPF 50+ заштита.Добредојдовте на здравје, среќа и Coolibar живот во сонцето.

Додатоци на производот

Капи за Мажи Бејзбол Капа Гроздобер Тато Шапка Прилагодливи Низок Профил, Тексас Капа за Водење на Заштита Неодамнешно
icolor Жените Сонцето Капа Finshing Капи UPF+50 Монтажни Лицето Маска, Вратот Размавта Стакло Широк Обод УВ Неодамнешно
icolor Жените Сонцето Капа Finshing Капи UPF+50 Монтажни Лицето Маска, Вратот Размавта Стакло Широк Обод УВ

100% Најлон.Snap На затворање.Суво Чистење Само.icolor Жените Широк обод Сонцето Капа Риболов Капи,Bowknot Sunblock Ка

DEN 381.36
Flexfit Левата Страна Панел, Германски Овчар Главата Сребрен Вез Полиестер Неодамнешно
Flexfit Левата Страна Панел, Германски Овчар Главата Сребрен Вез Полиестер

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Полиестер,Spandex.Еластична затворање.ПР

DEN 623.76
A-БЕЗБЕДНОСТ Здраво Viz Черепот Капа, Дневна Поврзана Ребрести Beanie и Водење на Мека Капа Крајната Термички Неодамнешно
Обичај Richardson Возач На Камион Шапка Acadiana Знаме Мапата Везови Бејзбол Капа Snapback Неодамнешно
Обичај Richardson Возач На Камион Шапка Acadiana Знаме Мапата Везови Бејзбол Капа Snapback

Предвремени затворање.Одговара и на мажите и на жените!.Сега можете да играат со вашиот омилен спорт без

DEN 705.60
Armycrew Направени во САД, Владата Издаде Волна Ребрести Стакло Beanie Капа Неодамнешно
Armycrew Направени во САД, Владата Издаде Волна Ребрести Стакло Beanie Капа

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

DEN 479.76
FURTALK Деца Beanie за Момчиња Девојчиња Бебе Деца Beanies Поврзана Зимски Капи Неодамнешно
FURTALK Деца Beanie за Момчиња Девојчиња Бебе Деца Beanies Поврзана Зимски Капи

Еластична затворање.FURTALK деца beanie шапка е направен од 100% супер меки акрил,пријатна и мека; совршено одго

DEN 359.76
REDESS Бебе Деца Зима и Топло, Капи, Бебе Дете Децата Beanie Поврзана Капа Девојчиња Момчиња Неодамнешно
REDESS Бебе Деца Зима и Топло, Капи, Бебе Дете Децата Beanie Поврзана Капа Девојчиња Момчиња

ДВОЈНА ЗАШТИТА : Бебе зимска шапка се состои од плетење предиво надвор, нашето бебе зимска шапка се случ

DEN 263.76
JANGANNSA Диносаурус Момчиња Девојчиња Капи Везови Бебе Безбол Капи Памук Младата Деца Деца Шапка Пролет Лето Неодамнешно
Деца Зима Beanie Шапка Белезници Шамија Поставите Бебето Деца Топло Поврзана Руно Наредени Earflap Капа и Ракавици Неодамнешно
Snapback Станот Бил Левата Страна Панел, Puerto Rico Островот Мапата Знаме На Везови Неодамнешно
Snapback Станот Бил Левата Страна Панел, Puerto Rico Островот Мапата Знаме На Везови

Акрилик,Памук,Волна.Предвремени затворање.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : Земете го вашиот стил и облека за да на сле

DEN 575.76
Мажите Женска Обичај Шапка Графички Мода Возач На Камион Капи Прилагодливи Бејзбол Капа. Неодамнешно
Мажите Женска Обичај Шапка Графички Мода Возач На Камион Капи Прилагодливи Бејзбол Капа.

100% Памук.Предвремени затворање.обичај возач на камион Шапка Графички Печати Дизајн,Било кој Текст,Било

DEN 132.00
BIBITIME. Елката Ѕвезда Beanie Поврзана Шапка Шарени Јазол Дедо Капа Возрасен/Дете Неодамнешно
BIBITIME. Елката Ѕвезда Beanie Поврзана Шапка Шарени Јазол Дедо Капа Возрасен/Дете

Големина : Возрасни Шапка обемот : 5660cm / 22.04"23.62" 310 Години Децата : 19"20".(Дефинирана големина е нормално, ве м

DEN 478.80
Flexfit Премиум Flatbill Капа – Опремени 6210 Неодамнешно
Flexfit Премиум Flatbill Капа – Опремени 6210

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Акрилик,Полиестер,Памук,Spandex,Волна.Оп

DEN 287.76
Waldeal Девојки Daisy Благословен Конска Опашка Шапка Деца Вера Висока Неуредна Пунџа Безбол Капи Неодамнешно Најдобра цена
Waldeal Девојки Daisy Благословен Конска Опашка Шапка Деца Вера Висока Неуредна Пунџа Безбол Капи

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

DEN 239.76
Трендовски Облека Продавница Младинска Иднина Пилот Неструктурирани Памук Бејзбол Капа Неодамнешно
Трендовски Облека Продавница Младинска Иднина Пилот Неструктурирани Памук Бејзбол Капа

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

DEN 479.76
Новороденче Зима Beanie Шапка Ракавици Сет за Бебето, Девојки и Момчиња, Бебе Дете Топло Плетени Капи, Ракавици, Неодамнешно
Forthery Везови Гроздобер Хип-хоп Бејзбол Капа Изми Потресени Мрежа Памук Прилагодливи возач на камион Шапка Неодамнешно