97F9834 35 + 5 uf MFD 370 Volt VAC - GE Genteq Замена Круг се Кандидира Capacitor од Capcom

97F9834 35 + 5 uf MFD 370 Volt VAC - GE Genteq Замена Круг се Кандидира Capacitor од Capcom

DEN 358.80

Неодамнешно

Това е достапна

Докажано ОВЖС-456 во Согласност 60,000 Час Сигурност.На високо-Одделение Metallized Полипропилен Филм (5 до 12 microns дебела).УЛ Одобрени / ROHS Согласност.Димензии се приближната / Предмет на Промена Без претходна Најава.Замена Кондензатори за Genteq и Застарени МОБ Индустриски Кондензатори.Genteq ( порано МОБ Индустриски ) е сега CAPCOM најпопуларните линија на кондензатори, и изборот на повеќето Оем.CAPCOM создава иновативни, премија удобност и електрични компоненти; нивната докажана репутација за висок квалитет, високо сигурен производи се направи оваа преферирана capacitor бренд.CAPCOM Моторни се Кандидира Кондензатори го замени / суспендирам застарените МОБ Индустриски & Genteq кондензатори и се смета за најсигурен capacitor на располагање.CAPCOM е Најголемиот Производител на кондензатори низ Светот.Докажано ОВЖС-456 во Согласност 60,000 Час Сигурност.ЗЕМЕТЕ предвид : Големини & Димензии Се Предмет На Промена!!.

Додатоци на производот

A/C Кондензаторот - Пацифик Најдобри Inc. Одговара/За 3769 08-18 Nissan Граница,'08-12 Pathfinder, 06-15 Xterra Неодамнешно
A/C Кондензаторот - Пацифик Најдобри Inc. Одговара/За 3769 08-18 Nissan Граница,'08-12 Pathfinder, 06-15 Xterra

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема

DEN 3971.28
A/C Кондензаторот - Пацифик Најдобри Inc. Одговара/За 3995 12-17 Toyota Camry Автоматски Менувач, 13-18 Авалон Неодамнешно
A/C Кондензаторот - Пацифик Најдобри Inc. Одговара/За 3995 12-17 Toyota Camry Автоматски Менувач, 13-18 Авалон

Основни Димензија (Инчи) : 28.6 x 14.9 x 0.7 Сите ладење производи се дизајнирани да ОЕМ стандарди за fitment, извед

DEN 1542.48
За Chrysler 300 Dodge Магнум Полначот Предизвикувач A/C AC Кондензаторот Посува - BuyAutoParts 60-60316ND НОВИ Неодамнешно
За Chrysler 300 Dodge Магнум Полначот Предизвикувач A/C AC Кондензаторот Посува - BuyAutoParts 60-60316ND НОВИ

Гарантира Точна Одговара за лесна инсталација 100% СОСЕМА НОВ, премија ISO / TS 16949 квалитет тестиран да ги и

DEN 2222.16
Премиерот Линија 7-01339 Кондензаторот Неодамнешно
Премиерот Линија 7-01339 Кондензаторот

Замена за Моделот Kohler 47 147 01, 235786 Сите Премиер Линија делови се направени да ги исполнуваат или надминува

DEN 218.64
A/C Кондензаторот - Пацифик Најдобри Inc. Одговара/За 3618 07-14 Ford Експедицијата Navigator F-150 - Со Приемник Неодамнешно
A/C Кондензаторот - Пацифик Најдобри Inc. Одговара/За 3618 07-14 Ford Експедицијата Navigator F-150 - Со Приемник

Основни Димензија (Инчи) : 31.1 x 17.1 x 0.7 Сите ладење производи се дизајнирани да ОЕМ стандарди за fitment, извед

DEN 187.44
Capacitor, Работи Capacitor,CD60 Почнувајќи Capacitor, 250V 300uf Capacitor, за Моторни Започнете со Мотор Неодамнешно
Capacitor, Работи Capacitor,CD60 Почнувајќи Capacitor, 250V 300uf Capacitor, за Моторни Започнете со Мотор

CD60 почнувајќи capacitor◀◀ голем капацитет 300uf почнувајќи capacitor (неоперативни capacitor), а capacitor за AC стартување

DEN 998.40
uxcell Тавански Вентилатор Capacitor CBB61 3.5/4/2.5 uF 350V AC 4 Жици Metallized Полипропилен Филм Capacitor Неодамнешно
uxcell Тавански Вентилатор Capacitor CBB61 3.5/4/2.5 uF 350V AC 4 Жици Metallized Полипропилен Филм Capacitor

[Материјал] Направени од metallized полипропилен филм лим со пластични школка [Спецификација] Номинална Кап

DEN 419.76
100pcs/многу Сина висок Притисок Керамика кондензатори 47PF 6KV 6000V Неодамнешно
100pcs/многу Сина висок Притисок Керамика кондензатори 47PF 6KV 6000V

Ние сме професионални дистрибутер на електронски производи.Само барате клучни зборови во нашата прода

DEN 600.00
SCITOO A/C Кондензаторот Компатибилен со 2004 2005 2006 2007 2008 за Акура TL 3.2 L CU3089 Неодамнешно
SCITOO A/C Кондензаторот Компатибилен со 2004 2005 2006 2007 2008 за Акура TL 3.2 L CU3089

????КОМПАТИБИЛНОСТ На кондензаторот се вклопува 2004 2005 2006 2007 2008 за Акура TL 3.2 Л.????КАРАКТЕРИСТИКИ Изграден

DEN 2164.32
uxcell Тавански Вентилатор Capacitor CBB61 35uF 250V AC 2 Жици Metallized Полипропилен Филм Capacitor 58x45x26mm Неодамнешно
uxcell Тавански Вентилатор Capacitor CBB61 35uF 250V AC 2 Жици Metallized Полипропилен Филм Capacitor 58x45x26mm

[Материјал] Направени од metallized полипропилен филм лим со пластични школка [Спецификација] Номинална Кап

DEN 455.76
WRENFRG Алуминиум Electrolytic Capacitor, 63v 3300uf 22x35mm Висока Фреквенција Ниска ESR Низок Отпор (Големина Неодамнешно
WRENFRG Алуминиум Electrolytic Capacitor, 63v 3300uf 22x35mm Висока Фреквенција Ниска ESR Низок Отпор (Големина

Примена : Медицинска опрема, апарати за домаќинство, PC моќ инвертер, електрично заварување машина, ПРЕДВ

DEN 1744.80
Спектри A/C Кондензаторот 7-3360 Неодамнешно
Спектри A/C Кондензаторот 7-3360

Единици се истекување азоттестирани за да се обезбеди течењеслободни и штетаслободен кондензаторот.Ви

DEN 588.00
Супериорен Електрични CMC7002 10MFD +/-5% 50Hz/60Hz AC 450V Цилиндричен Мотор Работи Capacitor (CBB60) Неодамнешно
Супериорен Електрични CMC7002 10MFD +/-5% 50Hz/60Hz AC 450V Цилиндричен Мотор Работи Capacitor (CBB60)

Capacitance : 10 MFD ±5%.Номинална Напон : AC 450 V Номинална Фрекфенција : 50 / 60 Hz.Облик / Случај : Тркалезна / Фенолни.Ам

DEN 255.60
KFidFran Филм Capacitor 100V DC 12.0 uF MKPA-E Круг Axial Полипропилен Кондензатори за Аудио Divider Жолта Неодамнешно
KFidFran Филм Capacitor 100V DC 12.0 uF MKPA-E Круг Axial Полипропилен Кондензатори за Аудио Divider Жолта

Материјал : Полипропилен Филм; Номинална Напон : 100 V ВАШИНГТОН.Номинална Капацитет : 12.0 u F; Толеранција : ±

DEN 1924.80
TYC 3995 Замена на Кондензаторот за Toyota Camry Неодамнешно
TYC 3995 Замена на Кондензаторот за Toyota Camry

OE споредливи подигнат (не pigtail конектор) за кавгабесплатно инсталација.OE споредливи монтажа одредби се

DEN 1542.48
6 компјутери Nichicon FG Кондензатори 10V 1000uf Аудио Одделение Неодамнешно
6 компјутери Nichicon FG Кондензатори 10V 1000uf Аудио Одделение

Nichicon FG МУЗАТА Серија.Аудио одделение capacitor повисоко одделение од ПРЕПРАТЕНА серија.Богат звук во бас се

DEN 263.76
Uxcell a14112700ux0324 20 Парче 25V 1000uF 105C Радијална Плоча Electrolytic Capacitor, 10 mm x 20 mm Неодамнешно
Uxcell a14112700ux0324 20 Парче 25V 1000uF 105C Радијална Плоча Electrolytic Capacitor, 10 mm x 20 mm

Име на производ : electrolytic capacitor; Тип : радијална.Температурата опсег : 40 до+105c; Напон : 25 V.Capacitance : 1000u F; Големи

DEN 185.28
WEG BCWTD450V53E4-N BCW Серија Моќ Корекција Capacitor, 3-Фаза, Не Спои, 45 kVAr Реактивна Моќност, 480 V Неодамнешно
WEG BCWTD450V53E4-N BCW Серија Моќ Корекција Capacitor, 3-Фаза, Не Спои, 45 kVAr Реактивна Моќност, 480 V

Номинална струја во 54.13 A WEG UCWT Кондензатори се собрани со високи перформанси и ниска загуба, авто исцелу

DEN 21837.60
Моторни Машина Работи Capacitor, 20uF 450V CBB60 се Кандидира Capacitor Моторни Започнете Capacitor за Воздушниот Неодамнешно
Моторни Машина Работи Capacitor, 20uF 450V CBB60 се Кандидира Capacitor Моторни Започнете Capacitor за Воздушниот

Широк Спектар на Апликации : Овој мотор започнете capacitor е широко се користи за почеток на еднофазен мото

DEN 866.40
NTE Електроника NEH33M50CB Серија NEH Алуминиум Electrolytic Capacitor, 20% Capacitance Толеранција, Axial Неодамнешно
NTE Електроника NEH33M50CB Серија NEH Алуминиум Electrolytic Capacitor, 20% Capacitance Толеранција, Axial

±20% capacitance толеранција.Axial води 50 V напон.Земја на потекло : Кина.Алуминиум electrolytic кондензатори се особено

DEN 131.76