Juno Осветлување ICPL618RE 6-Инчен IC Оценет 18W Три Вертикални CFL Реконструирам Домување, 120V HPF Баласт

Juno Осветлување ICPL618RE 6-Инчен IC Оценет 18W Три Вертикални CFL Реконструирам Домување, 120V HPF Баласт

DEN 3489.60

Неодамнешно

Това е достапна

IC-рејтинг им овозможува на домувањето да биде целосно покриена со изолација.За апликации каде задната страна на таванот не е достапен.Кога се користи со Воздух-Loc заптивка (ALG6 R, се продава одделно), се прекинува движењето на воздухот, во или надвор, намалување на греење и ладење трошоци.Сенка-бесплатно, нож-на работ трим дизајн мешавини без проблеми во таванот и овозможува архитектонски континуитет со широк спектар на скратува.УЛ Наведени, C-УЛ/АДС уверение за влажни и влажни локации.Од Производителот На ICPL618 RE 6-Инчен 18 W Три Вертикални CFL Домување е IC оценет Воздух-Loc; Енергија Ѕвезда квалификувани вертикална CFL домување за апликации каде задната страна на таванот не е достапен.Карактеристики на 120 V HPF брзиот почеток електронски FCC Класа Б баласт со крајот на животот светилка заштита.На баласт е монтиран на долната страна на раскрсницата кутија за да се минимизира контакт со изолација.Штекерот доаѓа снабдува со пролетта да се приспособат на одредени трим инсталации или може да биде прикачен на врвот на домување за одредени скратува; и двете апликации ги користат еден 18 W тројно цевка (4 pin) CFL сијалица.Инсталирање на ICPL618 RE е направен лесно со обезбедување на фабрички инсталирана реконструирам извори кои што се сместат до 1-1⁄8-Инчен таванот дебелина.Се снабдува со пред-жичен делница кутија со (5) 1/2-Инчен knockouts со pryout слотови, (4) неметални sheathed кабел конектори, и заштитно јаже.Сенка-бесплатно, нож-на работ трим дизајн мешавини без проблеми во таванот и овозможува архитектонски континуитет со Aculux скратува (се продава одделно).УЛ Наведени, C-УЛ/АДС уверение за преку-гранка жици, со максимум (8) 12-AWG проводници.Влажни локација наведени за покриена таванот кога користите апликации 239, 240, 241, 243, 271, 2330, 6101or 9900 уреденост.Сите го скратува се продава одделно и доаѓаат во широк спектар на стилови и бои за да се прилагодите на вашите потреби, вклучувајќи го 28, 29, 232, 233 или 261 скратува.Ги исполнува Државата Вашингтон IECC и ОИК енергија кодови како тестиран според ASTM-E283 и се согласува на Градот Чикаго IP барања.Изградба на над 30 години лидерство во вдлабнати осветлување, Juno Надолу-Lites се познати по нивните флексибилност, ефикасност и економија.Дали неговите општи downlighting, ѕидот за перење, или акцент осветлување, Juno вдлабнати тела ќе ви помогне да направите вашата визија во реалност.Juno Осветлување Група е период на гаранција за општо осветлување производи е две години од датумот на купување.

Додатоци на производот

Suptig Водоотпорен Случај Подводни Водоотпорен Заштитен Домување за Yi 4K Акција Xiaomi 4K Xiaoyi 4K Yi 4K+ Неодамнешно
Suptig Водоотпорен Случај Подводни Водоотпорен Заштитен Домување за Yi 4K Акција Xiaomi 4K Xiaoyi 4K Yi 4K+

Водоотпорен длабочина : Користете го овој водоотпорен сместување можете да се земе вашата Yi Лајт Акција

DEN 407.76
ARTIBETTER 4pcs Телефон Полнење Кабел Saver Метал USB Кабелот Saver Лаптоп Заштитник за Кабелот за Полнење Неодамнешно
ARTIBETTER 4pcs Телефон Полнење Кабел Saver Метал USB Кабелот Saver Лаптоп Заштитник за Кабелот за Полнење

Со заштитник за кабелот се вклопува цврсто околу жица за да се обезбеди целосна заштита за 24 часа; Компа�

DEN 2157.60
NICOR Осветлување 4 инчен Реконструирам Домување, Линија напон, Не-IC (19001AR) , Бела Неодамнешно Најдобра цена
NICOR Осветлување 4 инчен Реконструирам Домување, Линија напон, Не-IC (19001AR) , Бела

Интегрирани термички заштитник чувари против несоодветна lamping и злоупотреба на материјали за изолациј�

DEN 575.76
GoPro Скелет Домување (Hero3/Hero3+ Само) Една Боја, На Еден Големина Неодамнешно
GoPro Скелет Домување (Hero3/Hero3+ Само) Една Боја, На Еден Големина

Shield вашиот Go Pro камера со висок квалитет на заштитна Рамка за Домување На отворени страни им овозможи ал�

DEN 823.20
Ewa-Морски ЕМ У-BF Подводни Домување за dslr фото Апарати (Јасно) Неодамнешно
Ewa-Морски ЕМ У-BF Подводни Домување за dslr фото Апарати (Јасно)

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 11256.00
Ronyme 60M Водоотпорен Домување Случај Школка,Нуркање Домување Брзо Ослободување, со Калено Леќа Планината,Подводни Неодамнешно
HAPO 60M Длабоко Нуркање Домување Случај Водоотпорен Случај за DJI OSMO Џеб Додатоци, 60M Подводни Нуркање Неодамнешно
HAPO 60M Длабоко Нуркање Домување Случај Водоотпорен Случај за DJI OSMO Џеб Додатоци, 60M Подводни Нуркање

Ова е Транспарентен Водоотпорен Домување Случај, кој е специјално дизајниран Компатибилен за DJI Osmo Џеб �

DEN 571.20
Labuduo Подводни Пишување Чеша, Компактен Нуркање Wordpad за Пливање за Комуникација Неодамнешно
Labuduo Подводни Пишување Чеша, Компактен Нуркање Wordpad за Пливање за Комуникација

Принципот на Употреба : Кога се користи подводни, пенкало в рака ќе биде запрен во вода и не ќе падне, што

DEN 402.96
ARCADORA Трајни Водоотпорен Домување Заштитни Случај Покрие Подводни Нуркање Фузија тежок Случај за GoPro Неодамнешно
ARCADORA Трајни Водоотпорен Домување Заштитни Случај Покрие Подводни Нуркање Фузија тежок Случај за GoPro

Овозможува за Gopro Фузија 360степен Камера снимање подводни надолу до 45 метри за да се откријат светот на п

DEN 1079.76
WAC Осветлување МТ-4410L-930-WTWT Силос LED Повеќе Четири Нови Градежни IC-Номинална Херметички Домување со Неодамнешно
WAC Осветлување МТ-4410L-930-WTWT Силос LED Повеќе Четири Нови Градежни IC-Номинална Херметички Домување со

Достапни во еден, два, три и четири светлина верзии.Домување може да се нарача со невидливи намали или ст

DEN 23844.00
DAUERHAFT Купола Порта, Професионални Купола Порта Водоотпорен Случај Домување за GoPro Херој 5/6/7 Камера Неодамнешно
DAUERHAFT Купола Порта, Професионални Купола Порта Водоотпорен Случај Домување за GoPro Херој 5/6/7 Камера

Направен од висок квалитет на КОМПЈУТЕР ПММА материјал, овој производ е цврсти и издржливи.Сферични ста

DEN 1247.76
Polaroid Подводни Домување за Точка и Пука со Леќа Неодамнешно
Polaroid Подводни Домување за Точка и Пука со Леќа

Солиден Домување се Обезбедува Целосен Пристап До Речиси сите Камера Контроли И Карактеристики.Дименз�

DEN 119.76
Модерната Вдлабнати Осветлување 4W/12W/18W LED Downlights Ултра-тенок 1cm Внатрешна LED Таванот Светла Компанија Неодамнешно
Модерната Вдлабнати Осветлување 4W/12W/18W LED Downlights Ултра-тенок 1cm Внатрешна LED Таванот Светла Компанија

☆[Идеален таванот светлина] Материјал : висок квалитет на алуминиум, издржливи, rustproof, висока топлина ди

DEN 622.56
AICase Универзална Водоотпорен Подводна Фотографија Куќишта со Bluetooth Камера Shutter Далечински Управувач Неодамнешно
AICase Универзална Водоотпорен Подводна Фотографија Куќишта со Bluetooth Камера Shutter Далечински Управувач

【СО BLUETOOTH ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ за КАМЕРА SHUTTER】Нема потреба да се некогаш да се допре вашиот телефон пов

DEN 959.76
Synology 4 bay NAS DiskStation DS418 (Diskless) Неодамнешно
Synology 4 bay NAS DiskStation DS418 (Diskless)

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 8879.76
Hozee Подводни Ѕвончето Sounder, ' Рѓа Доказ мала Тежина Универзална Сигнал Sounder Лесен, Компактен за Активности Неодамнешно
Hozee Подводни Ѕвончето Sounder, ' Рѓа Доказ мала Тежина Универзална Сигнал Sounder Лесен, Компактен за Активности

Лесен за Користење : Мали во големина и лесен во тежина, и двете се направи на ѕвончето лесно да се носат �

DEN 2083.20
NETGEAR ReadyNAS Ултра 2 Плус (Diskless) Network Attached Storage RNDP200U Неодамнешно
NETGEAR ReadyNAS Ултра 2 Плус (Diskless) Network Attached Storage RNDP200U

Едноставно распоред на вашиот континуирана или reoccurring копија работни места, и Ултра 2 Плус ќе обезбеди д�

DEN 7199.76