Мат Лак (Црна)

Мат Лак (Црна)

DEN 132.24

Неодамнешно

Това е достапна

Мат Црн Лак, Мат Е Убиство - (Lefty Етикета Уметност).НА ПОЧЕТОКОТ НА MANGLAZE МАТ ЛАК.Некогаш сте биле на GWAR шоу?Работите може да се добие kinda неуредна.Тие имаат различни crotch топови и отсечена torsos дека spew асортиман на телесни течности целиот својата публика.Така, вистинска приказна — бевме пијани, како possilbe по GWAR концерт една ноќ и одлучи itd се навистина смешно да започнете линија на неполиран мат лак и го нарекуваат Man Glaze.Не беше ништо друго како тоа во времето, но ние јавуваа на мат финиш навистина ќе поднесе жалба на момци и навистина badass жените.Сите во шоуто беше прилично многу во GWARs човек-глазура, па зошто да не се наши?.НАШИОТ МНОГУ СИЛЕН И HUNGOVER ЛАНСИРА и Покрај страдаат од епска hangover (да, пијан повторно) и со само половина час спиење по долгиот лет од Чикаго во Токио, ние започна нашата индустрија пркосејќи им бренд на еднообразен мат лак 2 јуни, 2007 година во Магма, на Световите Најтешко Хардкор Панк Фестивал во Yokohama, Japan.Дванаесет часа на световите најтешко и најтешкиот, со удар главоболка и болки во грлото од лулка на еден караоке бар додека 6 AM тоа утро, се чини како соодветен начин да се донесе Man Glaze Убиени Од лак во светот.Мислам своите фитинг бидејќи бевме прилично одбележана кога ние излезе со името е премногу.СКОРО 10 ГОДИНИ ПОДОЦНА.Отидовме сите на нешто што на сите ни кажа никој не сакаше (без кредит од банка, молејќи на Kickstarter или продажба на нашите души, на Ајкула Резервоарот) само оти тоа беше смешна идеја.Мислев дека сре само да се направи црна и сива боја, кои се уште нашите најпопуларните бои.Но, со текот на годините, нашите фанови и мразители се охрабрува да ја направиме нашата лоша идеја полошо.Нашата линија е проширен до 12 мат ноктите полирање, на мат металик-носталгичната glittery лаванда нешто што се нарекува Mink Mitten, јасен сјај мат горниот слој (Топла Хаос) и нашата страшна, целосно непредвидлив јасно мат понекогаш-пукам врвот грб, Matteastrophe.Во текот на 10 години се чини дека нашата база на клиенти израсна од супер foxy lady помине блогери кои откриени нас и coddled ни се во тренд — до сега вклучуваат многу пичове кои треба конечно да се преземат за да се носи sh*t.Толку добро се задржи chugging заедно и да видиме што следните 10 години ги носи.За секој кој има некогаш slathered себе во мојот Man Glaze, јас искрено се надевам дека тоа е како добро за вас како што тоа е за мене & благодарам!.Љубов на Man Glaze,. -EZ.

Додатоци на производот

ZOYA Zoya лак 0 5 Fl Мл 5 Неодамнешно
ZOYA Zoya лак 0 5 Fl Мл 5

Zoya Е Поздрав боја на Модата.Zoya е еден од најдобрите избор на бремените жени и здравје свесен жени во свет

DEN 240.00
Дизни Принцеза - Townley Девојка Не-Токсични Кора-Исклучување на база на Вода Природни Безбеден, Брз Сува лак| Неодамнешно
Арте Clavo 15ml Лак Впие Исклучување УВ Led Помине Гел лак на Ноктите ликовен Салон Поставите 23 од 4 Бои Неодамнешно
Арте Clavo 15ml Лак Впие Исклучување УВ Led Помине Гел лак на Ноктите ликовен Салон Поставите 23 од 4 Бои

Количина : 4 x 15ml Боја Гел лак.Здраво : Безопасни Смола, НЕТОКСИЧНИ, Еколошки, Високо ниво на Квалитет, Ниск

DEN 311.76
Гел за Нокти Полу Постојан Лакови Нокти лак на Ноктите База на Врвот Палто за Гел лак 8.5 ML Неодамнешно
Гел за Нокти Полу Постојан Лакови Нокти лак на Ноктите База на Врвот Палто за Гел лак 8.5 ML

Производи вклучуваат : 1 x Гел за Нокти Semi Caution : 1.Произведено во САД или Увезуваат / / Кликнете на продавни

DEN 58.08
Долготраен Сјај На Ноктите Гел Солидна Боја Нокти 3 Бои Помине Гел Лак Тробојка Лак Нокти Фототерапија Гел Неодамнешно
Дебора Lippmann Гел Lab Pro лак | Третман Збогатен за Здравство, се Носат, и Сјај | Не Тестирање врз Животни, Неодамнешно
Дебора Lippmann Гел Lab Pro лак | Третман Збогатен за Здравство, се Носат, и Сјај | Не Тестирање врз Животни,

Нанесете ТЕНОК слој на база на грб.Капа на врвот на ноктите.Нека полски суво за 2 минути.Нанесете ТЕНОК с�

DEN 480.00
JXH Мачка Очи Гел лак за Полнење, Впие Исклучување Гел лак за Полнење, 6 Бои Магнетни 3D Гел лак Сет Со 1Pcs Неодамнешно
JXH Мачка Очи Гел лак за Полнење, Впие Исклучување Гел лак за Полнење, 6 Бои Магнетни 3D Гел лак Сет Со 1Pcs

ЦЕЛОСНО БЕЗБЕДНИ И ЗДРАВИ : се Применува и носат со доверба на знаејќи дека JXH гел ноктите е 100% безбедни и

DEN 239.76
DIY Аурора Килибар Гел лак, Auroras Мачка Очи Сјај Гел лак Гел Ноктите Уметност на Нокти за Полнење (на Зајдисонце Неодамнешно
Тројно Витамин натопи течност (0.6 оз. /секој) (Сет од 6: Сите 6 шишиња) Неодамнешно
Тројно Витамин натопи течност (0.6 оз. /секој) (Сет од 6: Сите 6 шишиња)

Чекор 1 Keratin Врска : Здравје Природна Нега.Чекор 2 База на грб : Солза Бесплатно, Не Изгори Формула.Чекор 3

DEN 1512.00
Искра & Ко. Натопи во Прав – дп.11 Petal Розова Неодамнешно
Искра & Ко. Натопи во Прав – дп.11 Petal Розова

Боја : дп.11 Нетранспарентно Girly Розова.Полски Во Прав!Толку Забавно и Лесно да се Натопи Вашите Нокти Во П

DEN 480.00
Големи Dijit Сјајот Гел лак Поставите 9 КОМПЈУТЕРИ 7.3 ML Трепет Метален Гел лак за Полнење Пурпурна Сребро Неодамнешно
Големи Dijit Сјајот Гел лак Поставите 9 КОМПЈУТЕРИ 7.3 ML Трепет Метален Гел лак за Полнење Пурпурна Сребро

Сите Натпревар Класичен Бои : Виолетова сребро злато портокал сјајот искра ефект гел ноктите ќе облека �

DEN 167.76
PASSET Благодат Гел лак 4 бои Сет (10ml x4 ) Сјајна Завршница Долготрајни Елегантен и софистициран Бои Неодамнешно
PASSET Благодат Гел лак 4 бои Сет (10ml x4 ) Сјајна Завршница Долготрајни Елегантен и софистициран Бои

Производ Пакет ; PASSET Благодат Гел лак 4 Бои Гел Ноктите Поставите 10myx4pcs.PASSET F / W Благодат Серија објавен!.В�

DEN 960.00
Ноќта на вештерките Шминка - лак Еко-Пријателски Лесно Кора Исклучување & Брз Сува Вода Базирани лак 12ml, Неодамнешно
Ноќта на вештерките Шминка - лак Еко-Пријателски Лесно Кора Исклучување & Брз Сува Вода Базирани лак 12ml,

Долготрајни тајна : Измијте и исчистете ги рацете темелно и потоа се применува 2 слоеви на полски просле�

DEN 170.88
TWILA ВИСТИНСКИ Траен Сјај Trendsetting Нијанси 5 Слободни Помине Лак во Ризик Приемател (15 mL) Неодамнешно
TWILA ВИСТИНСКИ Траен Сјај Trendsetting Нијанси 5 Слободни Помине Лак во Ризик Приемател (15 mL)

5слободен формула 60чип отпорни нијанси.До 7 дена без chipping.Крива hugging четка.Утврдувањето на основата грб /

DEN 71.76
Гел за Нокти Полу Постојан Лакови Нокти лак на Ноктите База на Врвот Палто за Гел лак 8.5 ML Неодамнешно
Гел за Нокти Полу Постојан Лакови Нокти лак на Ноктите База на Врвот Палто за Гел лак 8.5 ML

Лек : 30 секунди на LED светилка, или 2 минути на ув ламба.Произведено во САД или Увезуваат / / Кликнете на пр�

DEN 58.08
Гел лак Боја се Менува, Сјајот Температура Менување на Зајдисонце Море Колекција, Долготрајни Помине Уметност Неодамнешно
Оваа Сезона е Бои | Сјај Sequin лак Ленти врз основа на Модата Извештаи w/ Обновливи Кристално Стакло Датотека Неодамнешно
Sliver Сјајот Гел лак со 15ML Црно Бела Гел лак, Сјајна Гел Ноктите Уметност Впие Исклучување УВ LED Гел Лак Неодамнешно
Sliver Сјајот Гел лак со 15ML Црно Бела Гел лак, Сјајна Гел Ноктите Уметност Впие Исклучување УВ LED Гел Лак

СЈАЈОТ ГЕЛ ЛАК : едноставност и класичната подарок кутија полна со 1 Пакет 0.25 floz сјајот гел лак со искра с

DEN 191.76
Лак Брзо-Сува Вегетаријанска Долготрајни Помине Уметност Мини Сјајни Трендовски Солидна Сјајот на Бојата Дома Неодамнешно
Нетранспарентно, Бисер, Металик Акварел Полски Колекција Неодамнешно
Нетранспарентно, Бисер, Металик Акварел Полски Колекција

She Modern е уметничка бренд кој привлече и инспириран страсни уметници во светот да се создаде убава минија

DEN 1079.76
LECHAT се Осмелуваат Да Носат Помине Лак, Матирано Дијаманти, 0.5 Унца Неодамнешно
LECHAT се Осмелуваат Да Носат Помине Лак, Матирано Дијаманти, 0.5 Унца

Бои за сите сезони.Висок квалитет.Долготрајни.Во согласност бои.Високо квалитетен и долготраен лак на н

DEN 228.00
ILNP Pucker До - Жив Розова Трепет лак Неодамнешно
ILNP Pucker До - Жив Розова Трепет лак

Висок квалитет, бутик лак на ноктите.Долготрајни & брзо сушење.Без Суровост / Вегетаријанци.Разноврсна

DEN 240.00
EELHOE Гел лак Сет, 6pcs Голи Серија,Помине Уметност Декорација DIY Дома Помине Гел Поставите Гел лак Впие Неодамнешно
EELHOE Гел лак Сет, 6pcs Голи Серија,Помине Уметност Декорација DIY Дома Помине Гел Поставите Гел лак Впие

Лак : Тоа е еден чекор лепак лак ,не треба да се користи со врвот грб.Широка Примена : Овој лак лепак не се �

DEN 383.76
ButterFox Голем лак Организатор Чување, Одговара на Ноктите Фен и 40-50 лак Шишиња (0.5 fl мл - 0.3 fl мл), Неодамнешно
ButterFox Голем лак Организатор Чување, Одговара на Ноктите Фен и 40-50 лак Шишиња (0.5 fl мл - 0.3 fl мл),

Објавен во ОКТОМВРИ 2021 : Големи двојно прегради лак и ув светлина организаторот за носење.Складирање за

DEN 1079.76
Orna Убавина Гел лак 8 Бои Голи Бои Класичен Природни Тонот на Кожата Гел лак Трендовски Пигментирани Секојдневно Неодамнешно