LED Сијалица Candelabra Светилки Еквивалент Тавански Вентилатор Светилки, , ПРЕДВОДЕНА Лустерот Светилки, Dimmable 4 Пакет. (E11 Топло Бела 3000K)

LED Сијалица Candelabra Светилки Еквивалент Тавански Вентилатор Светилки, , ПРЕДВОДЕНА Лустерот Светилки, Dimmable

DEN 455.76

Неодамнешно

Това е достапна

Dimmable e11 led сијалица : led e11 затемнување сијалица со 0-100% затемнување перформанси може да биде вклучено или исклучено со LED појавување dimmer да произведуваат различни ефект сцени.Тоа исто така може да се користи во не dimmable светилки.Енергија конзервација : 8 W e11 лер е еднаков на 75 W 100 W традиционалните E11 Светилки.Боја Рендерирање Индекс (CRI) >80, Топло Бела 3000 K.Висока осветленост и долг животен век : Omni-насочен 360 степени осветлување, 8 W e11 led светилка обезбедува 850 lumens на дневна светлина бела светлина.Со живот до 30.000 часа, не треба многу повеќе одржување.Лесен за инсталација : e11 led светилки со завртка теми база , лесно се монтира во разни E11 база осветлување тела.За Употреба во таванот фанови, линија напон привезоци, лустери, portables, и песна осветлување, табела/биро/подни светилки, вдлабнати светла, покажуваат светлата, кабинет осветлување, плакарот светла, pendant светла, ѕид sconces, enlargers, моделирање светилки, photoflood тела,студио осветлување.Боја : E118w топло бела Тип на Производ : Топло Бела 3000 К E11 Мини Свеќа База LED Сијалица answer : ___________________________ Note : Ова е E11 база, не е e12 база, ве молиме бидете сигурни да го светлината нагоре.Тела библиотеката пред да купите.спецификација : Состојба : Нова Светилки носителот : E11 Прилагодлива температура на Бојата : топло бела 3000 К Прозрачна : 850 килограми (75 W-100 W халоген сијалица еквивалент) Материјал : авијација алуминиум база керамички тело pc маска Влезен напон : 110 V-130 V Светлосен извор : нова 102 компјутери висока осветленост 2835 SMD LED како извор на светлина CRI>80 Ra функција : 1. Лесно да се инсталира, погоден за E11 мали конзервирана светилки. 2. Штедење енергија, во споредба со тоа, во голема мера се спаси трошоци за енергија Блескаво светилка/халоген светилка. 3. Керамички база за брзо дисипација на топлина 4. Инстант да полна осветленост. 5. Нема повеќе за одржување, подолг сервисен живот.Примена : Погоден за сите E11 завртка приклучоци, како што таванот фан светла, ѕидни светилки, бањи итн.Суета осветлување, табела светилки, лустери, светла сала, итн.Мерки на претпазливост : Инсталира директно на свеќа носителот на постојните E11 база (врати на JD E11).Основни крушка, не e12 тип).Не допирајте ја сијалицата а тоа е работа.Не го изложувајте на дождлив или влажни средини.околина.Прашање 1 : Зошто сијалица трепери кога ќе инсталирате сијалица?Одговор : Обично, имате потемна или висока/ниска поставува во вашите тела, и На сијалицата не е компатибилен со dimmer, па ве молиме да се отстрани dimmer или Промена на друг LED dimmer.Прашање 2 : На сијалица не може да биде исклучен целосно, она што за оваа ситуација?Одговор : Тоа е затоа што таму е индуцирана струја во вашиот коло, па Ако на индуцирана струја може да генерира 60v или Повеќе.Па затоа е најдобро да ги споделите со стручен електричар провери коло, Кога ќе го исклучите светлото, осигурајте се дека кабелот за напојување е целосно отсечени.Пакетот вклучува : 4x8 W E11 LED сијалица.

Condition: New Lamp holder

Додатоци на производот

Dimmable Под-Кабинет 8W LED GX53 LED Сијалица, CFL Замена LED GX53 Диск Сијалица за Под Кујната Кабинет, Плакар, Неодамнешно
Dimmable Под-Кабинет 8W LED GX53 LED Сијалица, CFL Замена LED GX53 Диск Сијалица за Под Кујната Кабинет, Плакар,

Идеална замена за CFL GX53 Светилка.Еквивалент 60w светлина излезна Моќност.Потрошувачка на енергија само 9w,

DEN 671.76
Диоди Dynamics74 SMD1 LED Светилки (Пар), Килибар Неодамнешно
Диоди Dynamics74 SMD1 LED Светилки (Пар), Килибар

Директна замена за вашата фабрика 74 големина сијалица.Изграден со постојанотековната circuitry.Plug and play, без

DEN 467.76
6PCS 3W E27 AC/DC 12-24V 6LEDs 5730SMD LED Сијалица N/A (Боја : Ладна Бела) Неодамнешно
6PCS 3W E27 AC/DC 12-24V 6LEDs 5730SMD LED Сијалица N/A (Боја : Ладна Бела)

Lambent флукс:200300(lm).LED светилки се изработени од еколошки значителни.Напон:AC / DC 1224 V LED глобалната лесно си

DEN 1771.20
24w AR111 GU10 Led светлото на рефлекторите ги Пратите Одредување на Рефлектор Светилки Сијалица, 24°Зрак Топло Неодамнешно
DiCUNO G8 LED Сијалица, 4W бел ден 6000k Белата, Под Кабинет Контра Светло, 40W Еквивалент Халоген Замена, Неодамнешно Најдобра цена
DiCUNO G8 LED Сијалица, 4W бел ден 6000k Белата, Под Кабинет Контра Светло, 40W Еквивалент Халоген Замена,

☀ Ве МОЛИМЕ МОРА да 【ПРОВЕРЕТЕ ја ГОЛЕМИНАТА】 ПРЕД КУПУВАЊЕ (ВИДИ СЛИКА 2 И 3) : ОВАА G8 ПРЕДВОДЕНА од тоа

DEN 383.76
GEZEE 15W LED Пченка Светлина, Крушка,120 Вати Противвредност,E26 LED Светилка 1500 Lumens 6000K Јосифоски-Бела,Не-Dimmable,за Неодамнешно
Feit Електрични Водоотпорна PAR38 Рефлектор Место LED Сијалица, Зелена, (PAR38/G/10KLED/BX) Неодамнешно
Feit Електрични Водоотпорна PAR38 Рефлектор Место LED Сијалица, Зелена, (PAR38/G/10KLED/BX)

LED ТЕХНОЛОГИЈА најновата енергетски ефикасни LED технологија користи само 7 W, додека доставување додека

DEN 398.40
EcoSmart 75-Вати Еквивалент BR30 Dimmable LED Сијалица дневна светлина (4-Pack) Неодамнешно
EcoSmart 75-Вати Еквивалент BR30 Dimmable LED Сијалица дневна светлина (4-Pack)

5000 K бел ден боја температура обезбедува стимулирање, кул светлина.Целосно dimmable со сенкаслободен искуст

DEN 1151.76
8 Pack Тавански Вентилатор Светилки 60 Вати Еквивалент - Honesorn E12 Candelabra LED Светилки Топло Бела 2700K Неодамнешно
8 Pack Тавански Вентилатор Светилки 60 Вати Еквивалент - Honesorn E12 Candelabra LED Светилки Топло Бела 2700K

НЕ ТРЕПЕРЕЊЕ ТАВАНСКИ ВЕНТИЛАТОР СИЈАЛИЦА : Донесување на антимешање технологија,оваа led сијалица може

DEN 407.76
78mm Dimmable R7S LED Сијалица 5W AC110V, 60W - Халоген Еквивалент Топло Бела 3000K, 2-Пакет Неодамнешно
78mm Dimmable R7S LED Сијалица 5W AC110V, 60W - Халоген Еквивалент Топло Бела 3000K, 2-Пакет

Dimmabl, 10 W, 1000 LM, Работен Напон : AC110 V, 3000 K Топло Бела ★ЗАБЕЛЕШКА★Оваа светлина е вграден во возач, тоа мора

DEN 479.76
20W LED Орален Светлина Индукција Светилка со Двојна Боја со 6pcs LED Кат Стои Помошни Осветлување Неодамнешно
20W LED Орален Светлина Индукција Светилка со Двојна Боја со 6pcs LED Кат Стои Помошни Осветлување

Исклучиво се добие 3len imaging техника со пациентот светлина.Illuminance во рамките на светло место е просечна, св

DEN 16799.76
Feit Електрични T48/850/LEDG2/4 14W 32W/40W Еквивалент Не-Dimmable 4FT Директна Замена Plug and Play LED T8/T12 Неодамнешно
Feit Електрични T48/850/LEDG2/4 14W 32W/40W Еквивалент Не-Dimmable 4FT Директна Замена Plug and Play LED T8/T12

Ги конвертирате вашите постоечки флуоресцентни тела да LED технологија со Feit Електрични T848 / 850 / LEDG2 / 2 plugan

DEN 1977.60
24w AR111 GU10 Led светлото на рефлекторите ги Пратите Одредување на Рефлектор Светилки Сијалица, 24°Зрак 6000k Неодамнешно
24w AR111 GU10 Led светлото на рефлекторите ги Пратите Одредување на Рефлектор Светилки Сијалица, 24°Зрак 6000k

Големина : D4.3"x 2.6"(D11cmx6.7cm ),GU10 топла светлина 24w Ar111 место светла,Не Dimmable,Дневна Светлина 6000k 24°Зрак светлин

DEN 528.00
12V Lumiled Сијалица 6W E26 12V LED Сијалица 3000K 60W Противвредност, AC/DC 12V 24V Низок Напон LED Сијалица Неодамнешно Најдобра цена
12V Lumiled Сијалица 6W E26 12V LED Сијалица 3000K 60W Противвредност, AC/DC 12V 24V Низок Напон LED Сијалица

12 V 24 V 36 V DC / AC сијалица.Не ги замени со AC 110 V сијалица.Замена за 40w / 60w халоген сијалица во отворено 12volt сис

DEN 695.76
Toika【25 Пакет】Led Боја Интегрирани Цевка 9W 2FT Неонски Внатрешна Светлина , 600mm T5 Интегрирани LED Боја Неодамнешно
Toika【25 Пакет】Led Боја Интегрирани Цевка 9W 2FT Неонски Внатрешна Светлина , 600mm T5 Интегрирани LED Боја

✔️Fed EX Превозот , Обично 7~10 дена ќе биде испорачана.Гаранција од 1 години.(Можете да изберете различни бо

DEN 179.76
Westinghouse Осветлување 5317500 6.5 Вати (60 Вати Еквивалент) G40 Dimmable Јасно Филамент LED Сијалица, Средни Неодамнешно
Westinghouse Осветлување 5317500 6.5 Вати (60 Вати Еквивалент) G40 Dimmable Јасно Филамент LED Сијалица, Средни

Филамент дизајн LED свет сијалица дава изглед на блескаво светилки, идеален за употреба во голем приврзо

DEN 227.76
LOHAS A15 Сини LED Светилки, 5W Обоени Сијалица со E26 Медиум База, 40 Вати Противвредност, Сино Светло за Неодамнешно Најдобра цена
LOHAS A15 Сини LED Светилки, 5W Обоени Сијалица со E26 Медиум База, 40 Вати Противвредност, Сино Светло за

【УМЕТНИЧКО ОСВЕТЛУВАЊЕ】мистериозен сино сијалица додава малку уметничка убавина на животната средин

DEN 323.76
Lunasea Осветлување Lunasea BA15D Силикони Куќишта LED Сијалица - Топло Бела Неодамнешно
Lunasea Осветлување Lunasea BA15D Силикони Куќишта LED Сијалица - Топло Бела

BA15 D Силикони Куќишта LED Сијалица Топло Бела.Lunasea Осветлување е BA15 D LED замена на сијалица.Вода тесни Сили

DEN 418.80
Bulbrite 774235 9 Вати LED A19 Медиум (E26) База, 3000K Сијалица, или дедо Мраз Неодамнешно
Bulbrite 774235 9 Вати LED A19 Медиум (E26) База, 3000K Сијалица, или дедо Мраз

Dimmable.Енергија Ѕвезда Оценет.Просечно време на Живот : 15000 3000 K на Мека Бела Светлина.УЛ наведени за влажни

DEN 186.48
Батерија за Итни случаи Сијалица JackonLux УЛ Наведени Батерија Управувана Сијалица Моќ Прекинување Кампување Неодамнешно
Пареа Доказ (Водоотпорен), ПРЕДВОДЕНА Инспекција Светлина/Страна Светилка/Капка Светло - Обоени LED Сијалица Неодамнешно
Sunlite 85430-ДИН LED PLV Вертикална Приклучок во Сијалица, 7 Watts (13W Еквивалент), GX23 База, 700 Lumens, Неодамнешно
Sunlite 85430-ДИН LED PLV Вертикална Приклучок во Сијалица, 7 Watts (13W Еквивалент), GX23 База, 700 Lumens,

НАДГРАДБА НА LED Надградба на вашиот GX23 база флуоресцентни светилки со најновата LED технологија.Овие бал

DEN 335.76
Чудо LED 9W Речиси Слободна Енергија LED Прекрасна Сјај Грешка Светло - Жолта Спектар E26 A19 Медиум Отворено Неодамнешно
Чудо LED 9W Речиси Слободна Енергија LED Прекрасна Сјај Грешка Светло - Жолта Спектар E26 A19 Медиум Отворено

Докажано Килибар Жолт Светлосен Спектар Невидлив за повеќето Летечки Инсекти и Угодни на Луѓето.Истото

DEN 503.76