Факултативна Окуларот за Микроскоп ISM-M600-U

Факултативна Окуларот за Микроскоп ISM-M600-U

DEN 2424.00

Неодамнешно

Това е достапна

пакет димензии : 5.71 " L x3.35 " W x2.56 " H. тип на Производ : ПРЕЦИЗНОСТ на МЕРЕЊЕ.земја на потекло : Кина.пакет тежина : 0.44 lbs.За Висок Зголемување набљудување, што се гледа и да се пренесува осветлување може да работи во исто време.

Додатоци на производот

Микроскоп Цел, Нула Доказ Широко Поле парична Казна Изработка Јасно Метално Тело Стандард Цел Леќа за Биолошки Неодамнешно
BoliOptics Trinocular Соединение Микроскоп Окуларот Тело Цевка, Бесконечна, Прилагодливи Eyetube Агол 0-45 Неодамнешно
BoliOptics Trinocular Соединение Микроскоп Окуларот Тело Цевка, Бесконечна, Прилагодливи Eyetube Агол 0-45

Сосема нов производ од Boli Оптички Микроскоп Продавница.Boli Optics Бренд SKU # BM11101351 100% Задоволството Гарантир

DEN 9119.76
XMSH Микроскоп Додатоци Комплет за Возрасни Микроскоп Цел Леќа 4X 10X 20X 40X 60X 100X Лабораторија за Биолошки Неодамнешно
XMSH Микроскоп Додатоци Комплет за Возрасни Микроскоп Цел Леќа 4X 10X 20X 40X 60X 100X Лабораторија за Биолошки

Точка Име : микроскоп цел леќа.Коњугат Растојание : 185 mm.Стандард achromatic Цел Леќа.Одговараат на микроскоп :

DEN 581.52
Микроскоп Окуларот, ДМ-R001 WF10X Широк агол Окуларот за Биолошки Микроскоп Неодамнешно
Микроскоп Окуларот, ДМ-R001 WF10X Широк агол Окуларот за Биолошки Микроскоп

ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ : микроскоп eyepieces се направени на оптички леќи и висок квалитет на алуминиу

DEN 302.16
MEIJI ТЕХНО АМЕРИКА MA923 План Полу Apo Епи BD5X Цел, 0.10 Н А, 40.0 mm F. L, 17.00 мм В. D Неодамнешно
MEIJI ТЕХНО АМЕРИКА MA923 План Полу Apo Епи BD5X Цел, 0.10 Н А, 40.0 mm F. L, 17.00 мм В. D

План Полу Apo Епи BD5 X цел N A 0.10, Ф Л 4 O.О, W D 17.00 Работната Далечина (В Г.) 17.0 mm.Нумерички Отвор (Н А.) 0.10 ; Фокусна

DEN 15120.00
SDLSH Smicroscope Додатоци за Возрасни Видео Микроскоп Камера, 23.2 mm 30мм 30.5 mm Адаптер Дигитални Окуларот Неодамнешно
SDLSH Smicroscope Додатоци за Возрасни Видео Микроскоп Камера, 23.2 mm 30мм 30.5 mm Адаптер Дигитални Окуларот

0.5 X зголемување за да добиете повеќе широк поглед на микроскоп.адаптер за да го поврзете камерата или ди

DEN 829.44
LIXFDJ WF 10X 16mm Микроскоп Окулар со Reticle,Микроскоп Окуларна Леќа,Широк Приказ Зголемувачот 23.2 mm/155 Неодамнешно
LIXFDJ WF 10X 16mm Микроскоп Окулар со Reticle,Микроскоп Окуларна Леќа,Широк Приказ Зголемувачот 23.2 mm/155

FMC антиодраз на облоги обезбедува вие да имаат појасна и посветла слики.Професионални WF16x 11mm биолошки ми

DEN 403.20
Vee Навистина 1400-100XBAO 100x Achromatic-Масло (Din) Објективни, со Стигнале Совет, 1.25 Нумерички Отвор, Неодамнешно
Vee Навистина 1400-100XBAO 100x Achromatic-Масло (Din) Објективни, со Стигнале Совет, 1.25 Нумерички Отвор,

100 X AchromaticМасло (DIN) со Цел стигнале совет 1.25 Нумерички Отвор 0.25 mm Работат на Далечина 160 mm Фокусна Должина.

DEN 2946.72
ZTBH Микроскоп Додатоци Комплет 2 парчиња/Set WF5X WF10X WF16X WF20X WF25X WF30X Биолошки Микроскоп Eyepieces Неодамнешно
ZTBH Микроскоп Додатоци Комплет 2 парчиња/Set WF5X WF10X WF16X WF20X WF25X WF30X Биолошки Микроскоп Eyepieces

Зголемување : WF5 X WF10 X WF16 X WF20 X WF25 X WF30 X.Поле на Гледање : 20mm 18mm 13mm 10мм 8мм 6mm.Монтажа Големина (во дијаметар) : 2

DEN 1255.20
TYZK Микроскоп за Полнење 4X 10X 20X 40X 60X Биолошки Микроскоп, 195 Achromatic План Цел Леќа Микроскоп Леќа Неодамнешно
TYZK Микроскоп за Полнење 4X 10X 20X 40X 60X Биолошки Микроскоп, 195 Achromatic План Цел Леќа Микроскоп Леќа

Материјал : Метал.Карактеристики : ПРЕНОСЛИВ.Зголемување Сооднос : 500x & Под.Меѓународен стандарден интер

DEN 1408.80
TYZK Микроскоп за Полнење Микроскоп Додаток Крстот Окуларот Микрометар за Биолошки Микроскоп со Хоризонтална Неодамнешно
КП‑20X PL20X Цел Леќа, Бесконечно Долго Работат на Далечина Цел Леќа за Металуршки Микроскоп 8.8 mm со Широк Неодамнешно
КП‑20X PL20X Цел Леќа, Бесконечно Долго Работат на Далечина Цел Леќа за Металуршки Микроскоп 8.8 mm со Широк

【Материјал】Оваа помошни цел леќа е направен од висок квалитет на алуминиум алуминиумски материјал, ко

DEN 4000.56
Професионална Камера 0.45 X Широк Агол Леќа Микро Растојание Алуминиум + Оптичко Стакло Конверзија Леќа Трајни Неодамнешно
Epson V12H004R02 (ELPLR02) Задните Широк Фрли Проектор Леќа [Камера] Неодамнешно
Epson V12H004R02 (ELPLR02) Задните Широк Фрли Проектор Леќа [Камера]

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 3551.76
AmScope A100X-INF-Б 100X Бесконечност Achromatic Микроскоп Цел со Црн Финиш Неодамнешно
AmScope A100X-INF-Б 100X Бесконечност Achromatic Микроскоп Цел со Црн Финиш

Achromatic, бесконечностпоправена DINстандард леќа.ФИРМИ тема 100 X зголемување на моќта со пролетта nosecone.NA 1.25...

DEN 4103.76
Микроскоп Цел, Нула Доказ Широко Поле парична Казна Изработка Јасно Метално Тело Стандард Цел Леќа за Биолошки Неодамнешно
ZDBH Микроскоп Адаптер 4X 10X 40X 100X Биолошки Микроскоп Achromatic Цел Леќи Поставите Микроскоп Додатоци Неодамнешно
ZDBH Микроскоп Адаптер 4X 10X 40X 100X Биолошки Микроскоп Achromatic Цел Леќи Поставите Микроскоп Додатоци

Drawtube : monocular бинокуларна trinocular.Теоретска настава : 195 achromatic цел.Зголемување Сооднос : 500 X & Под.Суштински м�

DEN 1012.80