Бидете Мирни & Do Yoga Винил Лист (Ре-Позиција-можност)

Бидете Мирни & Do Yoga Винил Лист (Ре-Позиција-можност)

DEN 2160.00

Неодамнешно

Това е достапна

Совршен за DIY crafters!.Не-постојани лепило (repositionable).Се создаде decals или намали испис со вашите лични хоби машина машина.Нема да ја напушти леплива остатоци по отстранување.Ве молиме Имајте во предвид : Бои може да се разликува малку од она што вашиот монитор прикажува.Нашите Лепило Листови се совршени за DIY crafters кои сакаат да џез до нивните здодевни површини со не трајна лепило!!Може да се направи decals или кожи за вашите ѕидови, автомобили, лаптопи, телефони, и повеќе!!Постојат речиси неограничени можности на она што можете да го креирате.Може да се намали од вашето име, лопез и од неодамна, или било кој дизајн со хоби машина на овие листови и потоа се примени на било тешко површината како што се стакло, огледало, дрво, метал, пластика, хартија, и ѕидови.Тези Лепило Листови се различни од Винил Листови, бидејќи тие се полу-постојани, пренослив и ре-позицијата во можност, и нема да го оштети или остави леплива остатоци по сте отстранети од површини.Не знаете како да се применуваат винил налепница?Гледате овие видеа се објаснува 4 чекори : * Чекор 1 : Подготовка на Вашиот Површина * Чекор 2 : Подготовка и Позиција * Чекор 3 : Зглоб Примена на Метод * Чекор 4 : Отстранување на Трансфер Лента Дизајн Прикажани : бидете Мирни & Дали Јога (#53864)Карактеристики : ==================================== * Совршен за DIY crafters! * Не-постојани лепило (repositionable) * Создаде decals или намали испис со вашите лични хоби машина машина * нема да ја напушти леплива остатоци по отстранување.

Додатоци на производот

Призмата Abalone Широк Школка Обложени Лепило Дрво Лист Неодамнешно
Призмата Abalone Широк Школка Обложени Лепило Дрво Лист

Направени со 100% природни школка.Ве молиме да обрнете внимание за да дебелина : 0.008 инчи (0.20 mm).Големина : 9.4

DEN 775.20
Cricut Smart Винил Отстранлив | 1 Лист | 33cm x 0.9 m | Црвена, (3ft) Неодамнешно
Cricut Smart Винил Отстранлив | 1 Лист | 33cm x 0.9 m | Црвена, (3ft)

1 тркалаат 33cm x 0.9 m (13in x 3ft).Работи без сечење мат, само оптоварување & go!.Издржлив, но сепак се отстрануваат

DEN 237.36
ЏХ Најдобрите Занаети Лепило Магнетни Листови | Флексибилен Магнет со Лепило Поддршка | 8 x 10 Инчен Магнети Неодамнешно
Cricut Smart Винил Отстранлив | 1 Лист | 33cm x 0.9 m | Трева, (3ft) Неодамнешно
Cricut Smart Винил Отстранлив | 1 Лист | 33cm x 0.9 m | Трева, (3ft)

1 тркалаат 33cm x 0.9 m (13in x 3ft).Работи без сечење мат, само оптоварување & go!.Издржлив, но сепак се отстрануваат

DEN 237.36
MeCamping A4 Сјајот ЕВА Сунѓерот Хартија Пена Лист Faux Винил Leatherette Ткаенина Листови 10-Пакет за Деца Неодамнешно
MeCamping A4 Сјајот ЕВА Сунѓерот Хартија Пена Лист Faux Винил Leatherette Ткаенина Листови 10-Пакет за Деца

Материјал : ЕВА, Така среќни да си го најде сјајот пена листови без лепило на грбот.Со нетрпение очекувам

DEN 263.76
68 Пакет 12 X 12 Премиум Постојано Само Лепило Винил Листови-Избрани Бои (32 Боја) Неодамнешно
68 Пакет 12 X 12 Премиум Постојано Само Лепило Винил Листови-Избрани Бои (32 Боја)

12" X 12" винил 68 листови во неверојатни 32 различни бои, 3 мили дебелина .( 3 метални бои , 2 Мет бои, црна и бела

DEN 407.76
60 Пакет самолепливи Плута Плоштади 4x4 Мини Поддршка Плута Плочки Листови Одбор Душеци за Coasters и DIY Цртање Неодамнешно