Andover Здравствена заштита 3200NG-200 Coflex Не-Плетени Сплотена Само-Adherent Заврши, 15' Должина, 2 Ширина, Неонски Зелена, Латекс најголемиот Дел (Пакување од 200)

Andover Здравствена заштита 3200NG-200 Coflex Не-Плетени Сплотена Само-Adherent Заврши, 15' Должина, 2 Ширина,

DEN 6088.80

Неодамнешно

Това е достапна

15' должина. 2 инчи.Материјал : латекс.Не-плетени.Пакување од 200. Економски себе-почитување завој која обезбедува одлични порозност во лесен удобно завој.Контролирани компресија – ќе не стегаат - 14 кг.затегнувачка цврстина.Обезбедува заштита супериорен лепливоста уште е лесно да се отстрани.Пот и отпорен на вода со не се лизга поддршка.

Додатоци на производот

HiBell слободен стил Libre Лепило Закрпи, 25 КОМПЈУТЕРИ Водоотпорен Сензор Опфаќа за Enlite, Старател, (Без Неодамнешно
HiBell слободен стил Libre Лепило Закрпи, 25 КОМПЈУТЕРИ Водоотпорен Сензор Опфаќа за Enlite, Старател, (Без

ПРОФЕСИОНАЛНИ ДОЛГОТРАЕН КВАЛИТЕТ : Нашата транспарентна лепило закрпи за слободен стил Libre се дизајни�

DEN 350.40
KISEER 15 Pack 2 x 5 Метри Само Леплив Фластер Дише Сплотена Завој Заврши Ролни Еластична Само-Adherent Лента Неодамнешно
KISEER 15 Pack 2 x 5 Метри Само Леплив Фластер Дише Сплотена Завој Заврши Ролни Еластична Само-Adherent Лента

Материјал : Направен од poroткаенина, има ленти сланина, која е мека и безбеден за кожата со функција на ве�

DEN 358.80
Colilove Транспарентен Лента, Водоотпорен Водат селотејп,Тетоважа Aftercare Водоотпорен Фластер се Тркалаат,Транспарентен Неодамнешно
DOITOOL 50pcs Заштита Опфаќа Професионални Дамки по Кожата Филм Завои Неодамнешно
DOITOOL 50pcs Заштита Опфаќа Професионални Дамки по Кожата Филм Завои

СТП филм.Направени од високо квалитетен материјал, здрав, сигурен, практичен и издржливи.Овие филм прел�

DEN 861.36
Yuelong Само Леплив Фластер Лента 24Pack 2 x 5 Метри Авто-Adherent Сплотена Лента Тетоважа Зафат Заврши Покрие Неодамнешно
Yuelong Само Леплив Фластер Лента 24Pack 2 x 5 Метри Авто-Adherent Сплотена Лента Тетоважа Зафат Заврши Покрие

ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ На смирување завој заврши е изработен од специјален еластична ткаенина.Poro

DEN 446.40
Qewmsg 2.5 cm*5m Еластичен Завој Памук селотејп Спортски Повреди на Мускулите Вирус Заштита Ленти Неодамнешно
Qewmsg 2.5 cm*5m Еластичен Завој Памук селотејп Спортски Повреди на Мускулите Вирус Заштита Ленти

Подобрување на телото природен процес на зараснување помагајќи да се зголеми протокот на крв низ муску�

DEN 239.76
FriCARE Nonwoven самолепливи Завој, Само-Adherent Сплотена Прва Помош Медицински Заврши, Еластична Атлетик/Ветеринар Неодамнешно
Sanfire Завој Заврши 8 Pack 2inch x 5 Метри Само Лепило Дише Сплотена Ролни Атлетик Еластична Adherent за Спортски Неодамнешно
Sanfire Завој Заврши 8 Pack 2inch x 5 Метри Само Лепило Дише Сплотена Ролни Атлетик Еластична Adherent за Спортски

Материјал : Овој фластер заврши е многу лесен и направен од висок квалитет на poroткаенина со сланина лент

DEN 286.56
Сите Здравствени Сите Здравствени Напредни Брзо Оздравување Hydrocolloid Гел Завои, Голема Рана Облекување, Неодамнешно
Сите Здравствени Сите Здравствени Напредни Брзо Оздравување Hydrocolloid Гел Завои, Голема Рана Облекување,

Smartлекува Технологија промовира до 2x побрз од страна на обезбедување на влажна рана средина за да се оле

DEN 1128.00
Смит и Внук/BSN Покрие-Roll Водат - 2 x 10 Јарди - Противалергиски Пакување од 2 (SG_B01F9JFBBY_US) Неодамнешно
Смит и Внук/BSN Покрие-Roll Водат - 2 x 10 Јарди - Противалергиски Пакување од 2 (SG_B01F9JFBBY_US)

Поклопецот се Тркалаат Водат Nonwoven Компресија Завој карактеристики мека, растеглив, неплетени полиесте�

DEN 275.28
Healifty 2 Листови Итни Рана Затворање Бенд Голема Рана Налепница Големи Лепливи Завои По Caesarean Раѓање Неодамнешно
Healifty 2 Листови Итни Рана Затворање Бенд Голема Рана Налепница Големи Лепливи Завои По Caesarean Раѓање

Голема Рана Налепница Лесно да се држи и да не се оштетени, и флексибилни рана грижа лента за бремени же�

DEN 242.16
BSN Медицински 00340000 Coverlet Закрпи, Латекс-Бесплатно, 2 x 3 Големина (Пакување од 12) Неодамнешно
BSN Медицински 00340000 Coverlet Закрпи, Латекс-Бесплатно, 2 x 3 Големина (Пакување од 12)

Тип На Производ : Професионална Здравствена Заштита.Објектот Пакет Количина : 1 Објектот Пакет Тежина : 1.

DEN 3368.16
Curad Ткаени Сина Пронајде Завој, 100-Count (Пакување од 2) Неодамнешно
Curad Ткаени Сина Пронајде Завој, 100-Count (Пакување од 2)

Метал пронајде bandgae.Забележливо метал скриени зад nonadherent рана подлога лесно предизвикувачи метал детек�

DEN 143.52
Бендот-Помош Бренд Еластична Ткаенина Лепливи Завои за Удобно Флексибилни Заштита & Рана Грижа на Ситни Парчиња Неодамнешно
EverOne Hydrocolloid Блистер Завои, Побрз Лепило Блистер Превенција & за Наплата на, Пакет од 10 Неодамнешно
EverOne Hydrocolloid Блистер Завои, Побрз Лепило Блистер Превенција & за Наплата на, Пакет од 10

ОПТИМАЛНО ЛЕКУВАЊЕ на животната СРЕДИНА – Hydrocolloid стил блистер завои се дизајнирани за да се обезбеди н�

DEN 141.12
Nexcare Водоотпорен Cushioned Завои, Nexcare, 20 Count (Пакување од 1) Неодамнешно
Nexcare Водоотпорен Cushioned Завои, Nexcare, 20 Count (Пакување од 1)

Напредни водоотпорен лепило стапови да се влажни или испотени кожата.Водоотпорен дизајн останува на ко

DEN 1893.60
CoFlex LF2 Латекс-Слободен Пена Завој, Избрани Colorpack, 2 x 5 yds, Случај на 36 Неодамнешно
CoFlex LF2 Латекс-Слободен Пена Завој, Избрани Colorpack, 2 x 5 yds, Случај на 36

Силна 20 кг.затегнувачка цврстина.Брзо се држи отворен мобилен пена држи до себе.Останува во место и нема

DEN 2700.00
БЕНДОТ ПОМОШ Бренд Toy Story Избрани 20CT Неодамнешно Најдобра цена
БЕНДОТ ПОМОШ Бренд Toy Story Избрани 20CT

20 смета кутија декоративни Дизни / Pixar Toy Story 4 БендПомош Бренд Лепливи Завои да се покријат и заштита на с�

DEN 78.48
Газа Завои, 1-1/2 L x 7/8 W, PK50 Неодамнешно
Газа Завои, 1-1/2 L x 7/8 W, PK50

Цена За : Секој 'Газа Завои, Завој Беж Боја, Материјал За Завој Пластика, Должина 11 / 2 In., Ширина Во 7 / 8., Мет�

DEN 186.00
Pac-Комплет од Прва Помош Само 1-120M Пеперутка Лепило Рана Затворање, Медиум, 1-13/16 Должина x 3/8 Width Неодамнешно
Pac-Комплет од Прва Помош Само 1-120M Пеперутка Лепило Рана Затворање, Медиум, 1-13/16 Должина x 3/8 Width

Пеперутка затворачи стерилни и поединечно завиткани.Лепило обезбедува безбедна затворање.Мерки 113 / 16и�

DEN 191.76
ARTIBETTER 40pcs Еластична Ткаенина Завои, Flex Ткаенина Лепливи Завои Прст - Совет Завои за Прст за Нега и Неодамнешно
ARTIBETTER 40pcs Еластична Ткаенина Завои, Flex Ткаенина Лепливи Завои Прст - Совет Завои за Прст за Нега и

Curad зглоб завој е совршен за прстите.Curad лепливи завои функција не adherent рампа во близина на раната и надв

DEN 302.16
Tubigrip, Беж, Големина G, 4.5 инчен Дијаметар Неодамнешно
Tubigrip, Беж, Големина G, 4.5 инчен Дијаметар

100% памук, покриени еластична теми форма континуирана спирала 100% памук, покриени еластична теми форма ко

DEN 3774.00
Johnson & Johnson Бенд-Помош Лепливи Завои Зглоб & Fingertip 20-каратно Неодамнешно
Johnson & Johnson Бенд-Помош Лепливи Завои Зглоб & Fingertip 20-каратно

Quiltvent(TM) технологија.Создава воздух канали за супериорен breathability.Фитили далеку крвта за да се задржи ран�

DEN 76.56
Andover Здравствена заштита 9600NP-064 Coflex LF2 Само-Adherent Заврши, 15' Должина, 6 Ширина, Неонски Розова, Неодамнешно
Andover Здравствена заштита 9600NP-064 Coflex LF2 Само-Adherent Заврши, 15' Должина, 6 Ширина, Неонски Розова,

15' должина 6 инчи.Латекс слободни.Пакет од 64 Брзстап ЛатексСлободен пена завој кој што ја врши, како и лат

DEN 5803.20
Andover Здравствена заштита 5200PU-200 Coflex NL Само-Adherent Заврши, 15' Должина, 2 Ширина, Рака Солза, Виолетова, Неодамнешно
Andover Здравствена заштита 5200PU-200 Coflex NL Само-Adherent Заврши, 15' Должина, 2 Ширина, Рака Солза, Виолетова,

15' должина 2 инчи.Рака солза.Пакување од 200 На латексслободен сплотена завој со лесно солза патентирана т

DEN 8433.60