Flysoundtech Безжична Туристички Водич Систем за Туристички Водителка на Музејот Црква (4 Предаватели+60 Корисници)

Flysoundtech Безжична Туристички Водич Систем за Туристички Водителка на Музејот Црква (4 Предаватели+60 Корисници)

DEN 655.20

Неодамнешно

Това е достапна

Бесплатен превозот.Време на испорака : 6-12 дена од Кина.Generlly ние ќе брод како што е брз како е можно.Вистински дигитален сигнал на пренос на технологија со многу стабилна и многу јасно аудио квалитет.Повеќе од далечина со висока доверливост и анти-мешање.Интегрирани Литиум батерија, само 2 часа, време на полнење и 7 часа работно време.Лесен за употреба на полначот на батеријата.LCD дисплеј на предавателот за енергија од батеријата, канал, волумен, многу лесно да се работи.UHF за меѓународна лиценца за слободна фреквенција. 100-150 метри опсег од предавателот на примачите. 100 независни канали, за да изберете, до 100 групи работат истовремено на истата локација.Мала тежина и малата големина.На updatest туристички водич систем на пазарот, кој се мали дизајн.Вистински дигитален сигнал на пренос со многу стабилна и јасно аудио квалитет.Повеќе од далечина со висока доверливост и анти-мешање безжична туристички водич систем Спецификации на Безжичен аудио туристички водич систем : Тоа е подобар начин да ги обезбеди тури за вашиот турнеја групи.Безжичен аудио туристички водич систем е лесен-за-користење безжични комуникациски систем дизајниран специјално за туристички групи, фабрика тури, отворено екскурзии, вработен обука, јазик толкување, конференции и саеми.Техничка Спецификација на безжичен аудио туристички водич систем : Интегрирана Литиум батерија, само 2 часа, време на полнење и 7 часа за работното време.Лесен за употреба на полначот на батеријата LCD дисплеј на предавателот за енергија од батеријата, канал, волумен, многу лесно да се работи.UHF за меѓународна лиценца за слободна фреквенција. 100-150 метри опсег од предавателот на примачите. 100 независни канали, за да изберете, до повеќе од 100 групи работат истовремено на истата локација.Lanyard предвидени за лесно носење.Тенок дизајн и убав.Многу мали димензии Aapplications на безжичен аудио туристички водич систем : Патување VIP прифатниот : промоција на компании производи, на високо ниво, изложба, Владата на приемот на Вип посетија фабриката, индустриски туризам; Настава обука : Училишта, обука институти, конференциски сали, бината, училница предавања, семинари и други активности за учење, специјална обука за работа.Пакет на безжичен аудио туристички водич систем се вклучени : 1 x Микрофон за секој предавателот 1 x еден USB полнач за секое парче уред.

Додатоци на производот

Cuifati FM Радио, Мини AM/FM 2 Бенд Стерео Џеб Радио со Дигитален Радио Приемник w/LCD Дисплеј & Слушалка & Неодамнешно
Cuifati FM Радио, Мини AM/FM 2 Бенд Стерео Џеб Радио со Дигитален Радио Приемник w/LCD Дисплеј & Слушалка &

ABS школка, површина заврши со исклучителна изработка, издржливи и сигурни.Висока чувствителност.Вграде�

DEN 1140.00
SB7T Дух Кутија Паранормални Истражувања Уред со Дух Августин Фенерче Неодамнешно
SB7T Дух Кутија Паранормални Истражувања Уред со Дух Августин Фенерче

Рев 5 Најновата верзија е достапна лесен за употреба.ATDD Автоматско Температура Отстапување Детекција

DEN 565.44
Northpoint Компактен Транзистори Радио AM FM Батерија Управувана Преносни Џеб Радио - Најдобар Прием и Најдолго Неодамнешно Најдобра цена
DreamSky Преносни AM FM Радио со одличниот Прием, Батерија Управувана Радио AC Штекер Напојува Радија со Џек Неодамнешно
DreamSky Преносни AM FM Радио со одличниот Прием, Батерија Управувана Радио AC Штекер Напојува Радија со Џек

За деца : Постојат голем број на турнири на учениците во училиште За жени : Многу жени уживаат во кафе вре

DEN 565.44
ZHIWHIS Преносни Времето Радио, FM AM NOAA Часовник Радија со Тајмерот за Спиење и Претходно Функција, Батерија Неодамнешно
ZHIWHIS Преносни Времето Радио, FM AM NOAA Часовник Радија со Тајмерот за Спиење и Претходно Функција, Батерија

[DSP Радио] преносни радио доаѓа со квалитетот DSP чип, и со 19.7 во rotatable телескопски антена, тоа може да доби�

DEN 566.16
HDi Преносни Аудио Компактен AM/FM Радио со Вградени Звучници + Слушалки Џек Џеб Новина Радио | Батерија Управувана Неодамнешно
Sendianh Стерео Преносни LCD Дигитален FM AM Радио со Звучник, Батерија Li-ion Батерија, Поддршка на Микро Неодамнешно
Sendianh Стерео Преносни LCD Дигитален FM AM Радио со Звучник, Батерија Li-ion Батерија, Поддршка на Микро

Стерео преносни LCD Дигитален FM AM Радио со Звучник, Батерија Liion Батерија, Поддршка на Микро ТФКартичка /

DEN 1199.76
Bewinner AM FM Преносни Радио Мини Џеб Радио FM/AM/SW/LW/ТВ Звук Целосна Фреквенција Приемник Прима Радио Алармот Неодамнешно
Bewinner AM FM Преносни Радио Мини Џеб Радио FM/AM/SW/LW/ТВ Звук Целосна Фреквенција Приемник Прима Радио Алармот

【Целосна Фреквенција Приемник】преносни радио има вграденво FM / AM / SW / LW / ТВ Звук полн опсег и приемник.С

DEN 561.36
Мини FM Радио Преносни Carabiner Keychain Клип Патување Големина + Слушалки (20 Pack(Виолетова)) Неодамнешно
Мини FM Радио Преносни Carabiner Keychain Клип Патување Големина + Слушалки (20 Pack(Виолетова))

Ќе добиваат 20 пара на мини FM радиото е и Слушалки.Поддршка Аудио ЛинијаВо Со Аудио Кабел.Преносни Carabiner М

DEN 335.76
MGWYE Преносни-5.0 Дигитални Радио DAB/DAB + и FM Приемник Дом со Користење На 2,4 Инчен LCD Екран stereo output Неодамнешно
MGWYE Преносни-5.0 Дигитални Радио DAB/DAB + и FM Приемник Дом со Користење На 2,4 Инчен LCD Екран stereo output

Голем број на времето се прикаже ефекти и време во поставување на опции.Dual поставување аларм функција.Д�

DEN 10080.00
DreamSky Преносни AM FM Радио со одличниот Прием, Батерија Управувана Радио AC Штекер Напојува Радија со Џек Неодамнешно
DreamSky Преносни AM FM Радио со одличниот Прием, Батерија Управувана Радио AC Штекер Напојува Радија со Џек

Технички Спецификации : .На тој начин, тоа е од суштинско значење за да се купи деца квалитетот на радио, �

DEN 565.44
MILISTEN Дигитални Радио Висок Квалитет на Звукот Преносни Мини Стерео LCD Дисплеј Гроздобер Стил Радио за Неодамнешно
MILISTEN Дигитални Радио Висок Квалитет на Звукот Преносни Мини Стерео LCD Дисплеј Гроздобер Стил Радио за

Исклучителен изглед, фабрика стандард со armband, лесен за употреба.LCD дисплеј, со 31 на ниво на јачина на зву

DEN 628.56