3K Карбонски Влакна Листови Чист Јаглерод Панел Одбор на Карбонски Влакна Модел Материјал DIY Летало Рамка Итн,60cmx25cmx3.5mm

3K Карбонски Влакна Листови Чист Јаглерод Панел Одбор на Карбонски Влакна Модел Материјал DIY Летало Рамка

DEN 1392.00

Неодамнешно

Това е достапна

★Површината е 3 K Twill мат без било стаклени влакна содржина.Тоа е специјално се однесува за multicopter, хеликоптер и рк авиони. ★Големина : (Должина х Ширина) 60cm/23.6inchx25cm/9.84 инчен, Различни дебелини за вас да се избере за да се задоволат вашите потреби : (дебелина) 0.2 мм, 0.5 mm, 1mm, 1.5 мм, 2mm, 2,5 mm, 3мм, 3.5 мм, 4mm, 4.5 мм, 5mm, 6mm, 8mm, 10мм, 20mm. ★Висока затегнувачка цврстина : силата на јаглерод влакна е 6-12 пати како челик, тоа може да издржи повеќе од 3000 mpa.Мала густина и лесна : густина е само помалку од една четвртина од челик. ★Карактеристики : Силна Сила и мала Тежина.Висока цврстина чист јаглерод влакна панели се одлично решение кога сила и тежина се најважни фактори. ★Овие листови може да се користи за да се изгради силна структури, се создаде поддржува, или за fabricating свој делови!.Материјал : 100% Чист Јаглерод Влакна увезени од Јапонија ,без било стаклени влакна contents Color : Black Material : Јаглерод Fiber Surface Третман : 3 K Twill matte Various дебелини за вас да се избере за да се задоволат вашите потреби : (дебелина) 0.2 мм, 0.5 mm, 1mm, 1.5 мм, 2mm, 2,5 mm, 3мм, 3.5 мм, 4mm, 4.5 мм, 5mm, 6mm, 8mm, 10мм, 20mm。Големина на : (Должина х Ширина) 60cm/23.6inchx25cm/9.84 инчен。Карактеристики : ● Отпорност на ултравиолетова светлина.● Светлината во тежина, издржливи во употреба.● Висока јачина и добра флексибилност.● Анти-стареењето и отпорност на корозија.● Се применуваат и за медицинските инструменти, автомобили материјал, спортски стока, градежништво, Хеликоптер и РК авиони,РК модел , multicopter, FPV,UAV,спортска опрема,декорирање делови и така on Package се Вклучени : 1 x Карбонски Влакна Sheet Notice : ве Молиме проверете дебелината и големина детали внимателно пред да ги купите.Ве молиме овозможи ±2mm големина на толеранција и ±0.15 mm дебелина толеранција.

Додатоци на производот

TINGCHAO Zn Цинк Плоча за информатика Лабораторија широко со Проводен Цинк Плоча Метал Тест Погоден за голем Неодамнешно
TINGCHAO Zn Цинк Плоча за информатика Лабораторија широко со Проводен Цинк Плоча Метал Тест Погоден за голем

Остварување на висока чистота цинк материјали, цврсти и трајни, не рѓа.Погоден за : избор на експеримент�

DEN 254.40
Премиум Опремени Поврзана Креветчето на Состојба/Деца Лист Mara од Бакар Бисер Неодамнешно
Премиум Опремени Поврзана Креветчето на Состојба/Деца Лист Mara од Бакар Бисер

Сплетам Ткаенина.ПРЕМИЈАТА ПОВРЗАНА ТКАЕНИНА Нашите креветчето листови се направени од премијата пов�

DEN 958.80
HORZE Freja Трајни Мрежа Комбо Летаат Лист со Стомакот Стража и Монтажни Вратот Маска | UPF 50+ UV Заштита Неодамнешно
HORZE Freja Трајни Мрежа Комбо Летаат Лист со Стомакот Стража и Монтажни Вратот Маска | UPF 50+ UV Заштита

✅ Целосна Заштита Летаат Лист На Freya летаат лист доаѓа со долга опашка размавта и монтажни вратот и стом

DEN 3119.76
BECCYYLY Бакарна Плоча Чист Бакар Метален Лист Фолија Плоча 0.8 X 100 X 200 Mm Намали Бакар Метална Плоча Чист Неодамнешно
BECCYYLY Бакарна Плоча Чист Бакар Метален Лист Фолија Плоча 0.8 X 100 X 200 Mm Намали Бакар Метална Плоча Чист

Добар во електрична спроводливост, термичка спроводливост, отпорност на корозија и други обработка кар

DEN 640.80
BabyDoll Постелнина Лулка Душек & Лист Комбо, Бела, 18 W x 36 L Неодамнешно
BabyDoll Постелнина Лулка Душек & Лист Комбо, Бела, 18 W x 36 L

Поли Памук.Направен во САД.Водоотпорен винил капак.Вклучува : bassinet душек и лист.Душек големина : 18" x 36" x 2".

DEN 803.76
AFuex 1Pcs 3K Карбонски Влакна Лист 200x400mm Twill Ткаат,Сјајна Површина за DIY Летало Рамка Итн,200x400mm,20mm Неодамнешно
AFuex 1Pcs 3K Карбонски Влакна Лист 200x400mm Twill Ткаат,Сјајна Површина за DIY Летало Рамка Итн,200x400mm,20mm

✔Материјал : 100% чист јаглерод влакна со ниеден друг спојници / композитни слоеви ✔Панел големина : 200 X400m

DEN 664.80
Дневните/ предучилишна Cot Лист, Децата Naptime Cot Лист, Жалфија Дише Мека 23 X 51 инчен Пакување од 2 - Памук Неодамнешно
Дневните/ предучилишна Cot Лист, Децата Naptime Cot Лист, Жалфија Дише Мека 23 X 51 инчен Пакување од 2 - Памук

УДОБНОСТ Додадете екстра слој на удобност да било дневните cot со cot лист од Sprogs.Опремени Дневните cot лист

DEN 815.76
Mellanni Деца Опремени Лист На Светлина Куќа Одговара На Бебето Креветчето Премногу - Супер Меки Детска Постелнина Неодамнешно
Најлон 6/6 Лист, Нетранспарентно Off-Бела, Стандард Толеранција, УЛ 94V2, 1/4 Дебелина, 6 Ширина, 6 Должина Неодамнешно
Најлон 6/6 Лист, Нетранспарентно Off-Бела, Стандард Толеранција, УЛ 94V2, 1/4 Дебелина, 6 Ширина, 6 Должина

Најлон 6 / 6 нуди одлични абење и отпорност на триење и има нискатриење површина.Најлон 6 / 6, овозможува по�

DEN 478.80
ЛЕ Garolite Лист - 1-1/4 Дебела x 12 Широк x 12 Долго Неодамнешно
ЛЕ Garolite Лист - 1-1/4 Дебела x 12 Широк x 12 Долго

Материјал : Garolite ЛЕ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 11 / 4"; Толеранција Н

DEN 4342.08
Трактор Не Се Пополни Маскирани Лист Неодамнешно
Трактор Не Се Пополни Маскирани Лист

Црвено Трактор Лист од Ѕвезда Точка Horsemanship.Тешка должност, отпорен на вода 1200 denier материјал.Тоа не е цел�

DEN 2136.00
Cozysilk Свила Bassinet Листови за Бебето, Mulberry Свила Опремени Лист, Одлична за Бебе Косата Мека Свилен Неодамнешно
Cozysilk Свила Bassinet Листови за Бебето, Mulberry Свила Опремени Лист, Одлична за Бебе Косата Мека Свилен

Направени од највисока оценка 6 A mulberry свила, 19 Momme.На еластична бенд околу работ обезбедува безбедна & си�

DEN 863.76
XX Garolite Лист - 1/8 Дебела x 12 Широк x 24 Долго Неодамнешно
XX Garolite Лист - 1/8 Дебела x 12 Широк x 24 Долго

Материјал : Garolite XX; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 1 / 8"; Толеранција На

DEN 878.16
LIUHUA 3K Карбонски Влакна Лист Композитни Панел за Р/Ц Airframes Влакна, Сурови Материјали(Обичен Ткаат Мат Неодамнешно
LIUHUA 3K Карбонски Влакна Лист Композитни Панел за Р/Ц Airframes Влакна, Сурови Материјали(Обичен Ткаат Мат

За овој производ : Висока затегнувачка цврстина : силата на карбонски влакна е 612 пати од челик и може да �

DEN 2068.80
Возачот на Меѓународните од Довер Saddlery Пони одѕивот на гласачите Лист, Големина 66, Црна Неодамнешно
Возачот на Меѓународните од Довер Saddlery Пони одѕивот на гласачите Лист, Големина 66, Црна

Чувајте ги вашите пони сува во овој Јавач е Меѓународен од Довер Saddlery Пони одѕивот на гласачите Лист.Се �

DEN 1697.76
6x42x3/16 Црна 4x4 Twill Карбонски Влакна Fiberglass Плоча Одбор Лист Панел Сјајни Една Страна Неодамнешно
6x42x3/16 Црна 4x4 Twill Карбонски Влакна Fiberglass Плоча Одбор Лист Панел Сјајни Една Страна

Листата е за еден карбонски влакна панел (6"x42"x3 / 16").Панелот има еден слој на јаглерод со fiberglass поддршка з�

DEN 547.20
Сребро Памук - Опремени Креветчето на Состојба, полна Боја, Египетски Памук Креветчето Лист за 24x34 Инчен Неодамнешно
Бебе Кукла Постелнина Солидна Две Тон за Деца/Креветчето Лист и Перница Шарлатан, Црвена/Жолта Неодамнешно
Бебе Кукла Постелнина Солидна Две Тон за Деца/Креветчето Лист и Перница Шарлатан, Црвена/Жолта

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

DEN 566.16
Enoin 6pcs 6 х 8 Инчен Јасно Акрилик/Plexiglass Лист 0.030 1/32 Инчи Дебела, Транспарентни Одбор Панел за Стакло, Неодамнешно
Enoin 6pcs 6 х 8 Инчен Јасно Акрилик/Plexiglass Лист 0.030 1/32 Инчи Дебела, Транспарентни Одбор Панел за Стакло,

Димензии Дебелина : 0.030" (1 / 25") Големина : 4 x 6 инчи, 5 x 7 инчи, 6 х 8 инчи, 8 x 10 инчи, 8 x 12 инчи, 11 x 14 инчи, 12 x 12 инчи

DEN 167.76
Проширена ПВЦ Лист 5 x 7 инчи Бела Некој Крути Пластични Одбор Лист, Идеален за Сигнализацијата, се Прикажува, Неодамнешно
GOONSDS 3K Карбонски Влакна Лист Панел Плоча Одбор Twill Мат за РК Летало Quadcopter,200mmx250mmx1.5mm Неодамнешно
GOONSDS 3K Карбонски Влакна Лист Панел Плоча Одбор Twill Мат за РК Летало Quadcopter,200mmx250mmx1.5mm

★Површината е Twill , мат површина ,без било стаклени влакна содржина.Тоа е специјално се однесува за multicopt

DEN 2332.80
Малку Љубов од страна на NoJo Мрзливост Ајде да се Откажам Од Сива и Бела Опремени Креветчето Лист Неодамнешно Најдобра цена
Малку Љубов од страна на NoJo Мрзливост Ајде да се Откажам Од Сива и Бела Опремени Креветчето Лист

Забава ширум печати на насмеани Sloths движење низ дрвото блузи.Оваа опремени креветчето Лист доаѓа во ниј

DEN 404.64
(1) Црвена Карбонски Влакна Плоча - 100mm x 250mm x Дебелина 2mm - -3K Забавува, Обична Ткаат -Висок Сјај Неодамнешно
(1) Црвена Карбонски Влакна Плоча - 100mm x 250mm x Дебелина 2mm - -3K Забавува, Обична Ткаат -Висок Сјај

Карбонски Влакна.Висока Јачина на Карбонски Влакна позлата 2 x 2 Twill Ткаат 3 K ЗАБАВУВА (3,000 filaments) Висока Ј�

DEN 479.76
GRSSDER Еластичен Ултра Мека Џерси Поврзана Опремени Креветчето Листови Сет 2 Пакет, Пријатна Креветчето Лист Неодамнешно