GOONSDS 3K Карбонски Влакна Лист Панел Плоча Одбор Twill Мат за РК Летало Quadcopter,200mmx250mmx1.5mm

GOONSDS 3K Карбонски Влакна Лист Панел Плоча Одбор Twill Мат за РК Летало Quadcopter,200mmx250mmx1.5mm

DEN 2332.80

Неодамнешно

Това е достапна

★Површината е Twill , мат површина ,без било стаклени влакна содржина.Тоа е специјално се однесува за multicopter, хеликоптер и рк авиони. ★Големина : (Должина х Ширина) 25cm/19.68inchx20cm/7.87 инчен, Различни дебелини за вас да се избере за да се задоволат вашите потреби : (дебелина) 0.2 мм, 0.5 mm, 1mm, 1.5 мм, 2mm, 2,5 mm, 3мм, 3.5 мм, 4mm, 4.5 мм, 5mm, 6mm, 8mm, 10мм, 20mm. ★Висока затегнувачка цврстина : силата на јаглерод влакна е 6-12 пати како челик, тоа може да издржи повеќе од 3000 mpa.Мала густина и лесна : густина е само помалку од една четвртина од челик. ★Карактеристики : Силна Сила и мала Тежина.Висока цврстина чист јаглерод влакна панели се одлично решение кога сила и тежина се најважни фактори. ★Овие листови може да се користи за да се изгради силна структури, се создаде поддржува, или за fabricating свој делови!.Материјал : 100% Чист Јаглерод Влакна увезени од Јапонија ,без било стаклени влакна contents Color : Black Material : Јаглерод Fiber Surface Третман : 3 K Twill Matte Various дебелини за вас да се избере за да се задоволат вашите потреби : (дебелина) 0.2 мм, 0.5 mm, 1mm, 1.5 мм, 2mm, 2,5 mm, 3мм, 3.5 мм, 4mm, 4.5 мм, 5mm, 6mm, 8mm, 10мм, 20mm。Големина на : (Должина х Ширина) 25cm/19.68inchx20cm/7.87 inch Features : ● Отпорност на ултравиолетова светлина.● Светлината во тежина, издржливи во употреба.● Висока јачина и добра флексибилност.● Анти-стареењето и отпорност на корозија.● Се применуваат и за медицинските инструменти, автомобили материјал, спортски стока, градежништво, Хеликоптер и РК авиони,РК модел , multicopter, FPV,UAV,спортска опрема,декорирање делови и така on Package се Вклучени : 1 x Карбонски Влакна Sheet Notice : ве Молиме проверете дебелината и големина детали внимателно пред да ги купите.Ве молиме овозможи ±2mm големина на толеранција и ±0.15 mm дебелина толеранција.

Додатоци на производот

Macor, MAC2-020404, Machinable Керамички Лист, 1/8 Дебела X 4 X 4 Неодамнешно
Macor, MAC2-020404, Machinable Керамички Лист, 1/8 Дебела X 4 X 4

Tolerances : Дебелина +.015" / .000"; Должина & ширина видов намалување на плус страна.Лесно machinable.Има тесна tolerances.Ну

DEN 1248.00
XX Garolite Лист - 1/8 Дебела x 12 Широк x 24 Долго Неодамнешно
XX Garolite Лист - 1/8 Дебела x 12 Широк x 24 Долго

Материјал : Garolite XX; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 1 / 8"; Толеранција На

DEN 878.16
Креветчето Опремени Лист Бамбус Влакна, Бебе Лист 52 x28+8 за Стандард Креветчето и Деца Душеци - Неодамнешно
Креветчето Опремени Лист Бамбус Влакна, Бебе Лист 52 x28+8 за Стандард Креветчето и Деца Душеци -

✿100% Бамбус Влакнакреветот лист е направен од 100% бамбус, кој е мек на допир и може да се даде на бебето уд�

DEN 479.76
Трактор Не Се Пополни Маскирани Лист Неодамнешно
Трактор Не Се Пополни Маскирани Лист

Црвено Трактор Лист од Ѕвезда Точка Horsemanship.Тешка должност, отпорен на вода 1200 denier материјал.Тоа не е цел�

DEN 2136.00
TINGCHAO Zn Цинк Плоча за информатика Лабораторија широко со Проводен Цинк Плоча Метал Тест Погоден за голем Неодамнешно
TINGCHAO Zn Цинк Плоча за информатика Лабораторија широко со Проводен Цинк Плоча Метал Тест Погоден за голем

Остварување на висока чистота цинк материјали, цврсти и трајни, не рѓа.Погоден за : избор на експеримент�

DEN 254.40
ЛЕ Garolite Лист - 1-1/4 Дебела x 12 Широк x 12 Долго Неодамнешно
ЛЕ Garolite Лист - 1-1/4 Дебела x 12 Широк x 12 Долго

Материјал : Garolite ЛЕ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 11 / 4"; Толеранција Н

DEN 4342.08
Пакет од Соништата Еко Воздух Органски Бебе Креветчето Душек водоотпорен Патент Покрива, 5-Инчен (Покрива Само) Неодамнешно
Круг Акрилик Лист со Дупки - 2.5 Дијаметар, 1/8 Дебела, Gartful Plexiglass Пластика Панел Plexi Одбор за Изработката Неодамнешно
Круг Акрилик Лист со Дупки - 2.5 Дијаметар, 1/8 Дебела, Gartful Plexiglass Пластика Панел Plexi Одбор за Изработката

Точни Димензии Прецизност намали, точната големина, дебелина беше доследна од раб до раб.Убаво и Мазни �

DEN 479.76
Cozysilk Свила Bassinet Листови за Бебето, Mulberry Свила Опремени Лист, Одлична за Бебе Косата Мека Свилен Неодамнешно
Cozysilk Свила Bassinet Листови за Бебето, Mulberry Свила Опремени Лист, Одлична за Бебе Косата Мека Свилен

Направени од највисока оценка 6 A mulberry свила, 19 Momme.На еластична бенд околу работ обезбедува безбедна & си�

DEN 863.76
Enoin 6pcs 6 х 8 Инчен Јасно Акрилик/Plexiglass Лист 0.030 1/32 Инчи Дебела, Транспарентни Одбор Панел за Стакло, Неодамнешно
Enoin 6pcs 6 х 8 Инчен Јасно Акрилик/Plexiglass Лист 0.030 1/32 Инчи Дебела, Транспарентни Одбор Панел за Стакло,

Димензии Дебелина : 0.030" (1 / 25") Големина : 4 x 6 инчи, 5 x 7 инчи, 6 х 8 инчи, 8 x 10 инчи, 8 x 12 инчи, 11 x 14 инчи, 12 x 12 инчи

DEN 167.76
Најлон 6/6 Лист, Нетранспарентно Off-Бела, Стандард Толеранција, УЛ 94V2, 1/4 Дебелина, 6 Ширина, 6 Должина Неодамнешно
Најлон 6/6 Лист, Нетранспарентно Off-Бела, Стандард Толеранција, УЛ 94V2, 1/4 Дебелина, 6 Ширина, 6 Должина

Најлон 6 / 6 нуди одлични абење и отпорност на триење и има нискатриење површина.Најлон 6 / 6, овозможува по�

DEN 478.80
HORZE Freja Трајни Мрежа Комбо Летаат Лист со Стомакот Стража и Монтажни Вратот Маска | UPF 50+ UV Заштита Неодамнешно
HORZE Freja Трајни Мрежа Комбо Летаат Лист со Стомакот Стража и Монтажни Вратот Маска | UPF 50+ UV Заштита

✅ Целосна Заштита Летаат Лист На Freya летаат лист доаѓа со долга опашка размавта и монтажни вратот и стом

DEN 3119.76
24 x 24 1/8 Акрилна Пластика Огледало Лист со Готови Полиран Рабовите од страна на Д. Х. В (2) Неодамнешно
24 x 24 1/8 Акрилна Пластика Огледало Лист со Готови Полиран Рабовите од страна на Д. Х. В (2)

ТЕШКИ : 24 "x 24" ⅛" дебела Акрилна Пластика Огледало Лист со Квадратни Агли.E.H.C ( EХардвер Конекција = имаме с

DEN 2158.56
Премиум Опремени Поврзана Креветчето на Состојба/Деца Лист Mara од Бакар Бисер Неодамнешно
Премиум Опремени Поврзана Креветчето на Состојба/Деца Лист Mara од Бакар Бисер

Сплетам Ткаенина.ПРЕМИЈАТА ПОВРЗАНА ТКАЕНИНА Нашите креветчето листови се направени од премијата пов�

DEN 958.80
Бебе Кукла Постелнина Солидна Две Тон за Деца/Креветчето Лист и Перница Шарлатан, Црвена/Жолта Неодамнешно
Бебе Кукла Постелнина Солидна Две Тон за Деца/Креветчето Лист и Перница Шарлатан, Црвена/Жолта

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

DEN 566.16
Mellanni Деца Опремени Лист На Светлина Куќа Одговара На Бебето Креветчето Премногу - Супер Меки Детска Постелнина Неодамнешно
2 Парчиња 16 x 20Јасно Акрилик Лист Фрлија Plexiglass 1/8Дебела (3мм) Plexiglass Лист Јасно Пластична Фолија, Неодамнешно
2 Парчиња 16 x 20Јасно Акрилик Лист Фрлија Plexiglass 1/8Дебела (3мм) Plexiglass Лист Јасно Пластична Фолија,

Направени од Врвен Квалитет Акрилик,ултрајасно заврши без облачност или гребнатини, овој 1 / 8" дебела к�

DEN 863.52
TL Нега 2 Пакет Памук Вредност Џерси Поврзана Опремени Креветчето Лист за Стандард Креветчето и Деца Душеци, Неодамнешно
6x30x3/16 Црна 4x4 Twill Карбонски Влакна Fiberglass Плоча Одбор Лист Панел Сјајни Една Страна Неодамнешно
6x30x3/16 Црна 4x4 Twill Карбонски Влакна Fiberglass Плоча Одбор Лист Панел Сјајни Една Страна

Листата е за еден карбонски влакна панел (6"x30"x3 / 16").Панелот има еден слој на јаглерод со fiberglass поддршка з�

DEN 1140.00
AFuex 1Pcs 3K Карбонски Влакна Лист 200x400mm Twill Ткаат,Сјајна Површина за DIY Летало Рамка Итн,200x400mm,20mm Неодамнешно
AFuex 1Pcs 3K Карбонски Влакна Лист 200x400mm Twill Ткаат,Сјајна Површина за DIY Летало Рамка Итн,200x400mm,20mm

✔Материјал : 100% чист јаглерод влакна со ниеден друг спојници / композитни слоеви ✔Панел големина : 200 X400m

DEN 664.80
Heyiarbeit Акрилик Лист Black A4 Акрилик Plexi Стакло Лист Фрлија Акрилик Лист Пластика Plexi Стакло Одбор Неодамнешно
Heyiarbeit Акрилик Лист Black A4 Акрилик Plexi Стакло Лист Фрлија Акрилик Лист Пластика Plexi Стакло Одбор

[Size] Должина на : 297mm / 11.69"; Width : 210mm / 8.27"; Дебелина : 3мм / 0.12"; Затегнувачка Цврстина : 72 MPD; Топлина Нарушув

DEN 256.80
XMRISE Карбонски Влакна Листови Одбор Плоча 3K Панел Цврсти Cutable 200mmx200mm Twill Ткаат Мат, Thickness0.5mm Неодамнешно
XMRISE Карбонски Влакна Листови Одбор Плоча 3K Панел Цврсти Cutable 200mmx200mm Twill Ткаат Мат, Thickness0.5mm

[Dimension] : 200mmx200mmx Thickness,Thickness : 0.5 mm,1mm,1.5 mm,2mm,2.5 mm,3mm,3.5 mm,4mm,4.5 mm,5mm,6mm,8mm,10mm,(Големина може да се прилагоди) [Каракте�

DEN 2068.80
GRSSDER Еластичен Ултра Мека Џерси Поврзана Опремени Креветчето Листови Сет 2 Пакет, Пријатна Креветчето Лист Неодамнешно
Бебе Titi - Опремени Креветчето Лист, Суперхерој, Памук, Креветчето Листови за Момчиња, Бебе Душек Листови Неодамнешно