YIUS 5Pcs Графит Промешајте Род Висока Чистота Спроводливост Отпорност на Корозија Crucible Промешајте Прачка за Металургија Хемиска Индустрија(20mm)

YIUS 5Pcs Графит Промешајте Род Висока Чистота Спроводливост Отпорност на Корозија Crucible Промешајте Прачка

DEN 400.80

Неодамнешно

Това е достапна

【Мулти-цел】производ има висока чистота и добро подмачкување, и може да се користи како оган-отпорни, проводници, и носат-отпорни, подмачкување материјал. 【Добри Перформанси】Таа има висока механичка сила, лесна за обработка, силна пластичност, 95%-98% содржина на јаглерод и помалку од 0,5% во прав содржина. 【Различни Големини】комплет содржи голем број на опции, со дијаметар од 20mm, 40mm, 50mm може да ги исполни вашите различни потреби. 【Високо-квалитетни Материјали】производот е направен од високо-квалитет графит, висока отпорност на топлина и висок спроводливост. 【Широка Примена】Тоа е широко се користат во металургијата, хемиската, phlx и други индустрии.Спецификација : Предмет Тип : Графит Промешајте Род Материјал : Графит Пакет Листата : 5 x Графит Промешајте Род Забелешка : 1. Кревка, ве молиме имајте го тоа правилно. 2. Се обрне внимание на безбедноста за време на висока температура работа.

Додатоци на производот

Обединетите Научни GRPL10 Стакло Мешајќи Прачки, со Претходно Собрани Гума Полицаец, 254mm Должина, 6mm Дијаметар Неодамнешно Најдобра цена
UKCOCO Стакло Мешајќи Род, 3 Пакет Лабораториски Транспарентно Стакло Промешајте Стапови Миксер Алатки за Лабораториски Неодамнешно