Apera Инструменти, ДОО EC60-Z Smart Bluetooth Спроводливост/TDS/Salinity/Resistivity Тестер Напојува со ZenTest Мобилен Стан

Apera Инструменти, ДОО EC60-Z Smart Bluetooth Спроводливост/TDS/Salinity/Resistivity Тестер Напојува со ZenTest

DEN 3327.12

Неодамнешно

Това е достапна

Напојува со Zen Test мобилен Стан, професионални ORP мерење никогаш не било полесно.Cloud-базирани податоци за управување со систем – ви овозможува да ги зачувате, управувате, и споделувате вашите тест податоци во вашиот прст совети, и никогаш не мора да се грижите за губење на податоци.Детални Информации Display – 4 видови на мерења на екранот начини да ви послужи во различни ситуации.Platinum ORP сензор обезбедува висока точност.Хибрид дизајн – Овој производ може да се користи како класичен тестер кога вашиот паметен телефон не е достапна.

Додатоци на производот

Mettler Толедо S7-Стандарден Комплет Преносни Спроводливост Метар; Pro Стандарден Комплет Неодамнешно
Mettler Толедо S7-Стандарден Комплет Преносни Спроводливост Метар; Pro Стандарден Комплет

Опис : Преносни Спроводливост Метар; Pro Стандарден Комплет.Број На Предмети : 1 Овие рачни спроводливост

DEN 811.20
Мирон L PS6FCE-BD PoolPro Спроводливост Метар со Минерални/Сол Концентрација, TDS, pH, ORP, bluDock От Неодамнешно
Мирон L PS6FCE-BD PoolPro Спроводливост Метар со Минерални/Сол Концентрација, TDS, pH, ORP, bluDock От

Опремени со blu Dock Безжичен Пренос на Податоци Модул.LSI индекс и цврстина калкулатор.Водоотпорен до 3 метр

DEN 1806.48
Mettler Толедо 738 Спроводливост Ќелија, Стандарден Опсег, IP67; 1.8 м Кабел Неодамнешно
Mettler Толедо 738 Спроводливост Ќелија, Стандарден Опсег, IP67; 1.8 м Кабел

Тело Материјал : Епоксидна.Мобилен Постојан : K = 0.57 Клетка : Контакт.Electrode Материјал : Графит.Опис : Спрово

DEN 813.60
Мала Големина Вода Следење на Квалитетот на Модул Вода Спроводливост Сензор Долг животен Век Сонда за Квалитет Неодамнешно
Apera Инструменти AI522 EC800 Лабораторија Benchtop Спроводливост/TDS/Salinity/Resistivity/Temp. Метар Комплет, Неодамнешно
Apera Инструменти AI522 EC800 Лабораторија Benchtop Спроводливост/TDS/Salinity/Resistivity/Temp. Метар Комплет,

Брзо и лесно 1 до 4 поени auto.Калибрација со калибрација водич и потсетник.Квалитетот 2301 TF спроводливост /

DEN 11911.20
Mettler-Толедо 51302602 SG23-FK2 - SevenGo Дуо тел/Спроводливост Метар, Поле за Полнење Неодамнешно
Mettler-Толедо 51302602 SG23-FK2 - SevenGo Дуо тел/Спроводливост Метар, Поле за Полнење

Работна околина : 0 40°C; 5 85% релативна влажност (не типтроник.).Калибрација : максимум...

DEN 1200.00
Mettler Толедо 742 Спроводливост Ќелија, Ниски фреквенции, IP67; 1.8 м Кабел Неодамнешно
Mettler Толедо 742 Спроводливост Ќелија, Ниски фреквенции, IP67; 1.8 м Кабел

Тело Материјал : 316, СКОПЈЕ.Мобилен Постојан : K = 0.105 Клетка : Контакт.Electrode Материјал : 316, СКОПЈЕ.Опис : Спро

DEN 1550.40
Hach 5192810 sensION Флуорид Јон Селективна Electrode (ISE) Анализа Пакет Неодамнешно
Hach 5192810 sensION Флуорид Јон Селективна Electrode (ISE) Анализа Пакет

Комбинација флуорид ion избор electrode (ISE) со заменливи гел референца на електролити кертриџ е компатибилен

DEN 1485.60