Apera Инструменти AI522 EC800 Лабораторија Benchtop Спроводливост/TDS/Salinity/Resistivity/Temp. Метар Комплет, 1% F. S Точноста, GLP Управување со Податоци (USB излез), Пластика/Стакло

Apera Инструменти AI522 EC800 Лабораторија Benchtop Спроводливост/TDS/Salinity/Resistivity/Temp. Метар Комплет,

DEN 11911.20

Неодамнешно

Това е достапна

Брзо и лесно 1 до 4 поени auto.Калибрација со калибрација водич и потсетник.Квалитетот 2301 T-F спроводливост/temp.Комбинација electrode обезбедува стабилен и точни мерења на редовни вода решенија за научно истражување и контрола на квалитетот.GLP управување со податоци (500 групи на складирање на податоци) со usb излез.Голем позадинско осветлување на LCD дисплеи во спроводливост и температура истовремено, заедно со иконите од стабилна читања и заврши калибрации. 3 шишиња (50мл секоја) на спроводливост калибрација решенија вклучени во сплетам.

Додатоци на производот

Mettler-Толедо 51302602 SG23-FK2 - SevenGo Дуо тел/Спроводливост Метар, Поле за Полнење Неодамнешно
Mettler-Толедо 51302602 SG23-FK2 - SevenGo Дуо тел/Спроводливост Метар, Поле за Полнење

Работна околина : 0 40°C; 5 85% релативна влажност (не типтроник.).Калибрација : максимум 3 поени, 4 дефинирана

DEN 1200.00
Мирон L PS6FCE-BD PoolPro Спроводливост Метар со Минерални/Сол Концентрација, TDS, pH, ORP, bluDock От Неодамнешно
Мирон L PS6FCE-BD PoolPro Спроводливост Метар со Минерални/Сол Концентрација, TDS, pH, ORP, bluDock От

Опремени со blu Dock Безжичен Пренос на Податоци Модул.LSI индекс и цврстина калкулатор.Водоотпорен до 3 метр

DEN 1806.48
Mettler Толедо 742 Спроводливост Ќелија, Ниски фреквенции, IP67; 1.8 м Кабел Неодамнешно
Mettler Толедо 742 Спроводливост Ќелија, Ниски фреквенции, IP67; 1.8 м Кабел

Тело Материјал : 316, СКОПЈЕ.Мобилен Постојан : K = 0.105 Клетка : Контакт.Electrode Материјал : 316, СКОПЈЕ.Опис : Спро

DEN 1550.40
Mettler Толедо S7-Стандарден Комплет Преносни Спроводливост Метар; Pro Стандарден Комплет Неодамнешно
Mettler Толедо S7-Стандарден Комплет Преносни Спроводливост Метар; Pro Стандарден Комплет

Опис : Преносни Спроводливост Метар; Pro Стандарден Комплет.Број На Предмети : 1 Овие рачни спроводливост �

DEN 811.20
Mettler Толедо 738 Спроводливост Ќелија, Стандарден Опсег, IP67; 1.8 м Кабел Неодамнешно
Mettler Толедо 738 Спроводливост Ќелија, Стандарден Опсег, IP67; 1.8 м Кабел

Тело Материјал : Епоксидна.Мобилен Постојан : K = 0.57 Клетка : Контакт.Electrode Материјал : Графит.Опис : Спрово�

DEN 813.60
Мала Големина Вода Следење на Квалитетот на Модул Вода Спроводливост Сензор Долг животен Век Сонда за Квалитет Неодамнешно
Hach 5192810 sensION Флуорид Јон Селективна Electrode (ISE) Анализа Пакет Неодамнешно
Hach 5192810 sensION Флуорид Јон Селективна Electrode (ISE) Анализа Пакет

Комбинација флуорид ion избор electrode (ISE) со заменливи гел референца на електролити кертриџ е компатибилен

DEN 1485.60