ATSAM4S8CA-АУ, MCU 32-битна ARM Cortex М4 RISC 512KB Флеш 1.2 V/3.3 V 100-Pin LQFP Лента (10 Предмети)

ATSAM4S8CA-АУ, MCU 32-битна ARM Cortex М4 RISC 512KB Флеш 1.2 V/3.3 V 100-Pin LQFP Лента (10 Предмети)

DEN 1867.92

Неодамнешно

Това е достапна

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : ATSAM4 S8 CA-АУ Ro HS : Непознат HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 90 ADC Резолуција : 12 малку МОЖЕ да : 0 DAC Резолуција : 12 малку Податоци Автобус Ширина : 32 малку Уред Основни : ARM Cortex М4 Димензија : 14 x 14 x 1.4 mm Ethernet : 0 Семејство : ATSAM4 S8 CA презиме : SAM4 S I2 C : 2 I2 S : 1 Инструкциското множество Архитектура : RISC Интерфејс Тип : I2 C/I2 S/SPI/UART/USART/USB Максимална Часовникот го Оценувате : 120 MHz Максимална Фреквенција на ПРОЦЕСОРОТ : 120 MHz Максимална Проширена Меморија Големина : 16 MB Максимална Оперативен Напон : 1.32,3.6 V Максимална Моќ Дисипација : N/A Минимум Оперативен Напон : 1.08,1.62 V Монтажа : Surface Mount Број на ADCs : Единствен Број на DACs : Единствен Број на Програмабилни I/Os : 79 Број на Тајмери : 2 На-Чип ADC : 16 На-Чип DAC : 2 Оперативни Температура : -40 до 85 °C Пакување : Фах Pin Грофот : 100 Програма Меморија Големина : 512 KB Програма Меморија Тип : Флеш RAM меморија Големина : 128 KB SPI : 3 Снабдувач Пакет : LQFP Снабдувач Температура Одделение : Индустриски Типично Оперативен Напон : 1.2,3.3 V UART : 2 USART : 2 USB : 1 Единица Мерка : За Секој.

Додатоци на производот

STM32F439VIT6 - Микроконтролерски - MCU 100-Игли LQFP 32F439 (3 Парче Многу) Неодамнешно
STM32F439VIT6 - Микроконтролерски - MCU 100-Игли LQFP 32F439 (3 Парче Многу)

Низок Профил, Quad Рамен Пакет.Микроконтролерски MCU IC (3 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови

DEN 535.20
PIC32MX170F256B-50I/СП, MCU 32-битна PIC32 СЛИК RISC 256KB Флеш 2.5 V/3.3 V 28-Pin SPDIP Цевка (10 Предмети) Неодамнешно
PIC32MX170F256B-50I/СП, MCU 32-битна PIC32 СЛИК RISC 256KB Флеш 2.5 V/3.3 V 28-Pin SPDIP Цевка (10 Предмети)

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC32 MX170 F256 B50 I / СП, Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : 3 A991.а.2 : 15 ADC Резолуција : 10 малк�

DEN 167.52
CD74HC4067 16-Канал Аналоген Мултиплексер/Demultiplexer Неодамнешно
CD74HC4067 16-Канал Аналоген Мултиплексер/Demultiplexer

CD74 HC4067 Збег Одбор 16 Канал Аналоген Мултиплексер / Demultiplexer 26 V оперативен напон.Ова многу удобен збег board �

DEN 167.52
100 x LED Црвено 3мм Круг - Затемнети - Јасно - Стандард Пакет Т-1 Неодамнешно
100 x LED Црвено 3мм Круг - Затемнети - Јасно - Стандард Пакет Т-1

║ОПИС║ 100 парчиња на Стандард ДОВЕДЕ во мрежата на Т1 3мм Пакет; сите обоени Верзии се дифузнизатемнети �

DEN 50.16
Доведе Свиткување - Отпорник Диоди Доведе Формирање Алатка 300-700 мили Неодамнешно
Доведе Свиткување - Отпорник Диоди Доведе Формирање Алатка 300-700 мили

Доведе Свиткување Алатка за ПрекуДупка Отпорници и други делови кога доведе растојание од 300 мили (7.62 мм

DEN 840.00
3.6 V Висок Притисок Генератор Модул Igniter 1.5 Еден Излезен Напон 20KV 20000V Зголеми Чекор до Моќ Модул Неодамнешно
3.6 V Висок Притисок Генератор Модул Igniter 1.5 Еден Излезен Напон 20KV 20000V Зголеми Чекор до Моќ Модул

Reland Пеат.Функција : Двоен висок напон кабел може да запалам цигара и хартија, еден висок напон кабли може

DEN 254.16
(5PCS) PIC16F887-I/P IC СЛИК MCU Флеш 8KX14 40DIP PIC16F887-јас 16F887 PIC16F887 Неодамнешно
(5PCS) PIC16F887-I/P IC СЛИК MCU Флеш 8KX14 40DIP PIC16F887-јас 16F887 PIC16F887

Дел NO : PIC16 F887I / П Пакет : 40НАТОПИ (0.600", 15.24 mm).Опис : IC СЛИК MCU ФЛЕШ 8 KX14 40 DIP.Дел NO : PIC16 F887I / PPackage : 40НАТОПИ (0.600, 15.2

DEN 404.64
(1PCS) PIC18F4331-I/PT IC СЛИК MCU ФЛЕШ 4KX16 44TQFP PIC18F4331-ЈАС 18F4331 PIC18F4331 Неодамнешно
(1PCS) PIC18F4331-I/PT IC СЛИК MCU ФЛЕШ 4KX16 44TQFP PIC18F4331-ЈАС 18F4331 PIC18F4331

Дел NO : PIC18 F4331I / PT.Пакет : 44TQFP.Опис : IC СЛИК MCU ФЛЕШ 4 KX16 44 TQFP.Дел NO : PIC18 F4331I / PTPackage : 44TQFPDescription : IC СЛИК MCU ФЛЕШ 4 KX1

DEN 167.52
20pcs SOP14 SSOP14 TSSOP14 да DIP14 Pinboard SMD да се НАТОПИ Адаптер 0.65 mm/1.27 мм да 2.54 mm НАТОПИ Pin Неодамнешно
20pcs SOP14 SSOP14 TSSOP14 да DIP14 Pinboard SMD да се НАТОПИ Адаптер 0.65 mm/1.27 мм да 2.54 mm НАТОПИ Pin

Reland Пеат.Здраво на сите, ние се Reland Техника, ние се главно ангажирани во електронски компоненти, електро�

DEN 383.76
PIC16F73-I/СП, MCU 8-битни PIC16 СЛИК RISC 7KB EPROM 5V 28-Pin SPDIP Цевка (10 Предмети) Неодамнешно
PIC16F73-I/СП, MCU 8-битни PIC16 СЛИК RISC 7KB EPROM 5V 28-Pin SPDIP Цевка (10 Предмети)

Набавувач : Microchip Технологија Дел No : PIC16 F73I / СП, Ro HS : Да HTS : 8542310001 ECCN : EAR99 : 15 ADC Резолуција : 8 малку МОЖЕ да : 0

DEN 916.80