Надворешен Дијаметар Микрометар, Носат-Отпорни, Целосна Спецификација Имајќи Челик, Челик Надвор Микрометар за Мерење за Machinist

Надворешен Дијаметар Микрометар, Носат-Отпорни, Целосна Спецификација Имајќи Челик, Челик Надвор Микрометар

DEN 475.20

Неодамнешно

Това е достапна

Таписерии изработка, јасно калибрација, и точни податоци за читање.Вклучувајќи ги и 0-25мм, 25-50mm, 50-75mm micrometers, и опремени со калибрација на стандардни мерни шипки и клуч.Вграден-во сила ограничувач на вретено на мерење алатка за да се обезбеди точна повтори читања. 0 поставување, ротирачки навој socket set to 0. Задебелена имајќи челик мерење на површината, носат-отпорни и долг животен век.Функција : 1. Вклучувајќи ги и 0-25мм, 25-50mm, 50-75mm micrometers, и опремени со калибрација на стандардни мерни шипки и wrench2. Задебелена имајќи челик мерење на површината, носат-отпорни, и долго услуга life3. Таписерии изработка, јасно калибрација, и точни податоци reading4. Вграден-во сила ограничувач на вретено на мерење алатка за да се обезбеди точна повтори readings5. 0 поставување, ротирачки навој socket set да 0 Specification : Предмет Тип : Micrometer Material : Имајќи steel Specification : 0-25мм, 25-50mm, 50-75mm Calibration Род Спецификации : 25мм, 50mm Пакет Листата : 3 x Micrometer2 x Мерење Rod1 x Клуч.

Item Type:  MicrometerMaterial
Specification: 0-25mm, 25-50mm, 50-75mm
Calibration Rod Specifications: 25mm, 50mm
Package List:
3 x Micrometer2 x Measuring Rod :
1 x Wrench :

Додатоци на производот

netuera 1-2 во Прецизност Надвор Микрометар W/Кутија, 0.0001 Дипломирањето Прецизност Machinist Алатка Надвор Неодамнешно
netuera 1-2 во Прецизност Надвор Микрометар W/Кутија, 0.0001 Дипломирањето Прецизност Machinist Алатка Надвор

Прецизност Надвор Микрометар Оваа тема мерач мерки надвор дебелина или дијаметар на мали делови.Двојн

DEN 1415.76
Mitutoyo 114-114 V-Наковалната Микрометар за 3 Флејта Сечење на Главата, Ratchet Запре, 1.6-2.2 Спектар, 0.001 Неодамнешно
Mitutoyo 114-114 V-Наковалната Микрометар за 3 Флејта Сечење на Главата, Ratchet Запре, 1.6-2.2 Спектар, 0.001

Vнаковалната за директна надворешниот дијаметар (OD) мерење на триfluted славини, мелење секачи, reamers, или на

DEN 9698.64
Mitutoyo 324-251-30 GMB-25MX Опрема Микрометар, IP65, 0 mm-25 мм, 0.001 mm Неодамнешно
Mitutoyo 324-251-30 GMB-25MX Опрема Микрометар, IP65, 0 mm-25 мм, 0.001 mm

Мерки за надpin дијаметар на брзини со прецизност челик (карбид) топкатападна мерење лица.Со ratchet стоп за

DEN 14841.36
INSIZE 3101-66E Електронски Надвор Микрометар, IP65, 0 -6 Неодамнешно
INSIZE 3101-66E Електронски Надвор Микрометар, IP65, 0 -6

Резолуција : 00005 инч.Копчето за функција : / исклучување, сет, инчи / милиметри, abs / inc, податоци за излез.По

DEN 3647.28
XJZHANG Надвор Електронски Микрометар Дебелина на Ѕид Дигитален Дисплеј Микрометар 0-25мм 0.001 MM Прецизност Неодамнешно
Микрометар За Вентил Извори Висина Мерење Алатки Корозија-Отпорни 4929 Вентил Пролет Висина Микрометар 0.001 Неодамнешно
Ratchet Напрсток Spline Микрометар Неодамнешно
Ratchet Напрсток Spline Микрометар

ОбјектSpline Микрометар.Resolution0.0001 Спектарод 5 до 6 Напрсток Со ЦијанRatchet.SPC ИзлезНе.Ratchet Напрсток Spline Micrometer Fea

DEN 13651.20
Mitutoyo 103-183 Надвор Микрометар, Печени-глеѓ Заврши, Ratchet Запре, 6-7 Спектар, 0.001 Дипломирањето, +/-0.0002 Неодамнешно
Mitutoyo 103-183 Надвор Микрометар, Печени-глеѓ Заврши, Ratchet Запре, 6-7 Спектар, 0.001 Дипломирањето, +/-0.0002

Vernier скала во инчи единици за земање прецизни надворешниот дијаметар (OD) мерења.Ratchetстоп механизам помаг

DEN 5172.00
Starrett 575DP Завртка Тема Микрометар, Обична Напрсток, 20-24 Threads/Инчен Опсег, 0.001 Дипломирањето, 0-1 Неодамнешно
Starrett 575DP Завртка Тема Микрометар, Обична Напрсток, 20-24 Threads/Инчен Опсег, 0.001 Дипломирањето, 0-1

Vнаковалната и конусна вретено за мерење на теренот дијаметри на завртка теми.Vernier скала во инчи единици

DEN 8568.00
Mitutoyo 317-252-30 ACM-50MX Микрометар, IP65, Уни-Мајк, 0.001 mm Неодамнешно
Mitutoyo 317-252-30 ACM-50MX Микрометар, IP65, Уни-Мајк, 0.001 mm

Се снабдува со Рамен наковалната и Род наковалната.Со посебен Диск Anvils.Може да се користи како висина ми

DEN 12711.84
Mitutoyo 293-345-30 Digimatic Микрометар, Опсег: 1-2/25.4-50.8 мм, IP65 Неодамнешно
Mitutoyo 293-345-30 Digimatic Микрометар, Опсег: 1-2/25.4-50.8 мм, IP65

Калибриран микрометар мерки 1.0" да 2.0" (25.4 да 50.8 mm) со 0.00005" (0.001 mm) со резолуција и + или 0.00005" точност за през

DEN 2318.40
Mitutoyo 103-915-10 Надвор Микрометар Сет, Ratchet Запре, 150-300мм Опсег, 0.01 mm Дипломирањето (6 Парче Сет) Неодамнешно
Mitutoyo 103-915-10 Надвор Микрометар Сет, Ratchet Запре, 150-300мм Опсег, 0.01 mm Дипломирањето (6 Парче Сет)

Hammertone, печениемајлзаврши рамка.Ratchet запре или триење напрсток за точната повторувачки читања.Со станда

DEN 3181.44
733.1 XFLZ-5 Електронски Микрометар Неодамнешно
733.1 XFLZ-5 Електронски Микрометар

Starrett неотсјај сатен хром финиш на напрсток и ракави.Микроlapped карбид мерење лица.Големи, леснизачитање .2

DEN 729.60
Mitutoyo 295-253, 0 - 1 X .0001 Сферични Наковалната и Вретено, Цифрениот Надвор Микрометар, Ratchet Неодамнешно
Mitutoyo 295-253, 0 - 1 X .0001 Сферични Наковалната и Вретено, Цифрениот Надвор Микрометар, Ratchet

Карбид мерење лица.Јасно graduations на сатен хром финиш и лесно да се читаат цифра контра.Сферични наковална

DEN 4404.24
Hornady Vernier Микрометар - Претовар Опрема за Мерење Дијаметри & Должина До 1 Инч Опсег & 0.0001 Инчен Точност-Претовар Неодамнешно
Во Секое Време Алатки Џеб Дебелина Микрометар 0.5/0.001 Преносни Брз Мерка Хартија Мерач Неодамнешно
Во Секое Време Алатки Џеб Дебелина Микрометар 0.5/0.001 Преносни Брз Мерка Хартија Мерач

Супер Големи Бирање, Џеб Стил (2" х 23 / 4" x 3 / 4"), Палец лизгачот за работа, пролет вчитан.Метална Конструкциј

DEN 838.80
Mitutoyo 406-350-30 OMV-1MX Микрометар, Не-Ротирачкото, 0-1.00005/0.001 mm Неодамнешно
Mitutoyo 406-350-30 OMV-1MX Микрометар, Не-Ротирачкото, 0-1.00005/0.001 mm

Пакет Димензии : 9.5 L x 1.5 H x 5.5 W (инчи).Пакет Тежина : 1.5 килограми.Земја на Потекло : Јапонија.Дел број : 40635030..

DEN 18408.00