Вагнер QuickStop ZD1414 Керамички Диск Кочница Подлога Сет

Вагнер QuickStop ZD1414 Керамички Диск Кочница Подлога Сет

DEN 793.92

Неодамнешно

Това е достапна

Ја ВРАЌА КАКО НОВ СОПИРАЊЕ ПЕРФОРМАНСИ OE одговара на форма дизајн обезбедува конзистентни, дури и сопирање во текот на животот, на сопирачката подлога.НАМАЛЕНА ВИБРАЦИИ одредена Апликација дизајн намалува бучавата предизвикува вибрации.ДУРИ и ПЕРФОРМАНСИ Конструиран за доследно извршување на сопирање во текот на животот, на подлога.АПЛИКАЦИЈА-СПЕЦИФИЧНИ МАТЕРИЈАЛИ - Формулиран за да ги задоволат уникатните потреби на секое возило апликација.ХАРДВЕР ВКЛУЧЕНИ - Премија од не ' рѓосувачки челик хардвер и OE-стил лубрикант вклучени во повеќето апликации.СЕОПФАТНА ПОКРИЕНОСТ накладките достапни за сите возило видови.НУЛА БАКАР ФОРМУЛАЦИЈА Карактеристики Вагнер OE25 нула-бакар триење формулација.Дизајниран, тестира и да биде одобрен во САД од страна на Федералните-име магнат инженери. 100 проценти OE пост-лекување на процесот обезбедува дури и триење перформанси во текот на животот, на подлога.OE исти триење формулации и конфигурација за да се врати како нов сопирање перформанси.Примена на специфични shims за намалување на бучава предизвикува вибрации.Азбест-слободни материјали.Вагнер QS™ накладките се дизајнирани и тестирани за да се врати како-нови перформанси.Овие влошки се развива со 100% пост-лек процес за да се обезбеди дури и триење перформанси во текот на животот, на подлога и се конструирани за намалување на бучава предизвикува вибрации.Вагнер QS накладките враќа како нов сопирање перформанси како свој OE се вклопуваат и форма дизајни се испорача во согласност, дури и сопирање во текот на животот, на подлога.Одликувајќи се со одредена апликација deigns за намалување на бучава предизвикува вибрации, Вагнер QS накладките се конструирани за доследно извршување на сопирање во текот на животот, на подлога и доаѓа со нерѓосувачки челик хардвер и OE-стил лубрикант за повеќето апликации.Се ПРЕПОРАЧУВА УПОТРЕБА : Сите возило видови.

Додатоци на производот

Оддалечиме 105.0387 Posi-Тивка Керамички Сопирачки Подлога со Shims Неодамнешно
Оддалечиме 105.0387 Posi-Тивка Керамички Сопирачки Подлога со Shims

Екстремен притисок облоги на триење материјал за создавање на повеќе во согласност материјал густина в

DEN 410.40
Моќ Stop (Z23-1381) Z23 Еволуција Спорт Накладките, Пред Неодамнешно
Моќ Stop (Z23-1381) Z23 Еволуција Спорт Накладките, Пред

Карбонски Влакна исполнет Еволуција керамички формула за супериорен сопирање моќ.Прав обложени поддрш

DEN 1280.64
Власта Да Престане Z23-1897, Z23 Секојдневно Возачот Пред Карбонски Влакна Керамички Накладките Неодамнешно
Власта Да Престане Z23-1897, Z23 Секојдневно Возачот Пред Карбонски Влакна Керамички Накладките

Надградба од Низок прашина Керамички формула на Јаглеродкерамички влакна, овие накладките се дизајнир�

DEN 2322.72
SwissStop FlashPro Црна Принцот Кочница Подлога - 4-Pack Црна, Една Големина Неодамнешно
SwissStop FlashPro Црна Принцот Кочница Подлога - 4-Pack Црна, Една Големина

Прилог Тип : slideво кертриџ.Компатибилност : Shimano, SRAM.Се препорачува за Употреба : супериорен сопирање на ј�

DEN 1150.80
ONGHSD Велосипед Кочница Подлога Усогласување Алатка, 2 ПАРЧИЊА MTB Диск Кочница Подлога Прилагодување Алатка Неодамнешно
Азотен Изразат 90016 Ајкула/Pro-Ајкула/Супер Ајкула Замена Млазницата со Фитинзи, 0.125 во. Неодамнешно
Вагнер QuickStop ZD1423 Керамички Диск Кочница Подлога Сет Неодамнешно
Вагнер QuickStop ZD1423 Керамички Диск Кочница Подлога Сет

Ја ВРАЌА КАКО НОВ СОПИРАЊЕ ПЕРФОРМАНСИ OE одговара на форма дизајн обезбедува конзистентни, дури и сопи�

DEN 741.60
Велосипед накладките Сет, Alritz 3 Пара Патот Планински Велосипед V-Кочница Блокови Чевли со Хексадецимален Неодамнешно
Велосипед накладките Сет, Alritz 3 Пара Патот Планински Велосипед V-Кочница Блокови Чевли со Хексадецимален

Вклучувајќи ги и 3 пара од 70mm накладките кои се погодни за повеќето од Vсопирачка на патот велосипед, пла�

DEN 189.60
Јастреб HB632B.586 Кочница Подлога Неодамнешно
Јастреб HB632B.586 Кочница Подлога

Туркање на Границите на ABS.Намален растојанија.Подобрување на педалата чувствуваат од првичниот притис

DEN 2982.96
2 Пара Велосипед Сопирачки V Кочница во Собата,1 Парови Велосипед Сопирачки Влошки и Хексадецимален Орев и Неодамнешно
Kool Запре Велосипед V-Тип на Држач со накладките (Двоен Соединение) , Лосос/Црна Неодамнешно
Kool Запре Велосипед V-Тип на Држач со накладките (Двоен Соединение) , Лосос/Црна

VТип кертриџ со двојна соединение заменливи влошки.За сите навој пост сопирачки системи.Автоматски се у

DEN 286.32
Бош BC1539 QuietCast Премиум Керамички Диск Кочница Постави Рампа За: Scion FR-S; Субару BRZ, Crosstrek, XV Неодамнешно
Бош BC1539 QuietCast Премиум Керамички Диск Кочница Постави Рампа За: Scion FR-S; Субару BRZ, Crosstrek, XV

Бош посветен инженерство на платформа за одредена премија материјали, обезбедување на исклучително за�

DEN 239.76
Моќ Stop (Z23-1539) Z23 Еволуција Спорт Накладките, Пред Неодамнешно
Моќ Stop (Z23-1539) Z23 Еволуција Спорт Накладките, Пред

Карбонски Влакна исполнет Еволуција керамички формула за супериорен сопирање моќ.Прав обложени поддрш

DEN 936.00
ACDelco 14D1194CH Предност Задните Керамички Диск Кочница Подлога Сет Неодамнешно Најдобра цена
ACDelco 14D1194CH Предност Задните Керамички Диск Кочница Подлога Сет

Дизајниран да овозможи непроблематична, во согласност перформанси.Право за вашето возило и начинот на �

DEN 777.00 795.84
EBC Сопирачки FA215/2HH Диск Кочница Подлога во Собата, Црна, Една Големина Неодамнешно
EBC Сопирачки FA215/2HH Диск Кочница Подлога во Собата, Црна, Една Големина

Направени со користење на висок притисок умре фрлија алуминиум платформи со врзани кочница linings.Сите че

DEN 787.68
Frombet 8-Парче Кочница Поставата Дебелина Мерач Сет за Механика Употреба со Диск и Тапан накладките Колор-Кодирани Неодамнешно
Бош BC1281 QuietCast Премиум Керамички Диск Кочница Постави Рампа За: Акура MDX, ZDX; Хонда Одисеја, Пилот, Неодамнешно
Бош BC1281 QuietCast Премиум Керамички Диск Кочница Постави Рампа За: Акура MDX, ZDX; Хонда Одисеја, Пилот,

Бош посветен инженерство на платформа за одредена премија материјали, обезбедување на исклучително за�

DEN 2234.40