FLIR VP50 - Не-Контакт Детектор на Напон со LED Светилка - 24-1000V ac

FLIR VP50 - Не-Контакт Детектор на Напон со LED Светилка - 24-1000V ac

DEN 8661.60

Неодамнешно

Това е достапна

Safe CAT IV-1000 V оценка и лента со алатки тешко со гума засилен случај и копчиња и низок профил откривање совет.Вибрации и црвени LED аларми предупредување на корисниците за присуство на напон во бучни средини.Разноврсна Висока/Ниска чувствителност начини на откривање на напон на индустриска опрема и ниско-напонски инсталации.Моќни LED worklight секогаш на готовс за да ја осветлат слабо осветлени локации.Инспекција светлина на истрагата совет го олеснува процесот на тестирање во темни области.

Додатоци на производот

HURZ 0.28 Инчен 2.5 V-30V Мини Дигитален Voltmeter Тестер на Напон Метар LED Екран Електронски Делови Додатоци Неодамнешно
HURZ 0.28 Инчен 2.5 V-30V Мини Дигитален Voltmeter Тестер на Напон Метар LED Екран Електронски Делови Додатоци

4 Бои : Жолта Зелена Црвена Сина.Работен напон DC2.530v.Детекција на напон dc2.530v.Мерењето го оценувате ≥200ms.Ме

DEN 126.72
HT107 Штекер Тестер на Напон Тест ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД Plug Линија Тестер RCD Напон Мерење LCD Дисплеј Штекер Неодамнешно
YIFEIJIAO,0.28 Инчен DC 2.5 V-30V 2 Жици Мини Дигитален Voltmeter Тестер на Напон Метар LED Екран Електронски Неодамнешно
YIFEIJIAO,0.28 Инчен DC 2.5 V-30V 2 Жици Мини Дигитален Voltmeter Тестер на Напон Метар LED Екран Електронски

Жици на овој voltmeter е едноставно.Црвено е поврзан со позитивна, црна е поврзан со негативна, и обратно кон�

DEN 1514.40
Дигитални AC/DC Електрични Тест Пенкало Детектор на Напон Преносни Multimeter Тестер на Напон Неодамнешно
Дигитални AC/DC Електрични Тест Пенкало Детектор на Напон Преносни Multimeter Тестер на Напон

Мерење : На електрична тестер може автоматски да се идентификуваат и да се измери DC напон, AC напон, отпор,

DEN 703.20
UOEIDOSB Преносни Менгеме Метри Дигитални Multimeter Voltmeter Ohmmeter Отпор Capacitance AC DC Струја Напон Неодамнешно
UOEIDOSB Преносни Менгеме Метри Дигитални Multimeter Voltmeter Ohmmeter Отпор Capacitance AC DC Струја Напон

Диоди тест опсег е широк, вклучувајќи напон, АС струја, отпор, континуитет, capacitance, фреквенција и темпера�

DEN 2304.00
Seaward Соларни PV150 Solarlink PV String Тестер за Полнење Неодамнешно
Seaward Соларни PV150 Solarlink PV String Тестер за Полнење

PV150 Solarlink Тест за Полнење.Соларни Инсталациони Тестер.Соларни Irradiance Метар.Овозможува корисникот безбед�

DEN 2135.76
LM YN Дигитални AC Voltmeter AC80-300V Фреквенција Контра 45.0-65.0 HZ LCD Дисплеј Напон Фреквенција 2 во 1 Неодамнешно
LM YN Дигитални AC Voltmeter AC80-300V Фреквенција Контра 45.0-65.0 HZ LCD Дисплеј Напон Фреквенција 2 во 1

2 во 1 метар која може да се измери на AC напон и фреквенција истовремено, со potentiometer за фреквенција на кали

DEN 355.20
Тестер на напон, Дигитални Електрични Тестер Автоматско Исклучување Инфраред Функција за ABS Т-02A со Упатство Неодамнешно
Дигитален Детектор на Напон, Лесни Дигитален Тестер на Напон, за Само-Тест за Општа Намена Висок Напон Тест Неодамнешно
YIFEIJIAO,0.28 Инчен DC 2.5 V-30V 2 Жици Мини Дигитален Voltmeter Тестер на Напон Метар LED Екран Електронски Неодамнешно
YIFEIJIAO,0.28 Инчен DC 2.5 V-30V 2 Жици Мини Дигитален Voltmeter Тестер на Напон Метар LED Екран Електронски

Жици на овој voltmeter е едноставно.Црвено е поврзан со позитивна, црна е поврзан со негативна, и обратно кон�

DEN 724.80
Klein Алатки ET45VP Напон и GFCI Receptacle Тестер, AC/DC Напон Електрични Тест за Полнење Неодамнешно
Klein Алатки ET45VP Напон и GFCI Receptacle Тестер, AC/DC Напон Електрични Тест за Полнење

Електронски напон тестер е со цел да се тестира AC напон од 24 до 240 V AC во четири корисни нивоа.Тестови DC на�

DEN 359.28
Дигитален LCD Дисплеј Voltmeter, Квалитет на Чип Дигитален Тестер на Напон, електрични 4-30V со Кабел за Дома Неодамнешно
Дигитален LCD Дисплеј Voltmeter, Квалитет на Чип Дигитален Тестер на Напон, електрични 4-30V со Кабел за Дома

Направен од висок квалитет на чип, стабилни перформанси.Надворешната школка може да се спречи тоа од ош�

DEN 227.76
Fielect 5pcs Тестер Шрафцигер, Коло Тестер Пенкало Електричен Контакт Тестер на Напон Двојна Глава Слот Филипс Неодамнешно
DIY Мини Дигитален Voltmeter 22mm Круг AC 12-500V Volt Тестер на Напон Метар Следи Моќ LED Индикатор Пилот Неодамнешно
DIY Мини Дигитален Voltmeter 22mm Круг AC 12-500V Volt Тестер на Напон Метар Следи Моќ LED Индикатор Пилот

Боја на светилки : Rцрвена, Yжолта, Gзелено, БСина, W Бело.Volt : 12 V500 V;.Природата на понудата : AC.Животот на кон

DEN 2294.40
Aexit 6 Компјутери Тестери Метал Изолирани Прстот Крокодил Клипови за Напон Тестери Батеријата Тест Неодамнешно
Aexit 6 Компјутери Тестери Метал Изолирани Прстот Крокодил Клипови за Напон Тестери Батеријата Тест

Име На Производ : Алигатор Клип;Материјал : Метал,Пластика.Боја : Црна;Вкупната Големина(Секој) : 47 21 x x 8mm /

DEN 2323.20
X-DREE LCD Дисплеј Дупчиња Шрафцигер AC DC Напон, Тестер на 12-250V(Тестер ди tensione AC DC cacciavite на Неодамнешно
X-DREE LCD Дисплеј Дупчиња Шрафцигер AC DC Напон, Тестер на 12-250V(Тестер ди tensione AC DC cacciavite на

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Метал,Plastic.Net Тежина : 15g; Пакет Содржина : 1 x AC DC Напон Тестер.Брен�

DEN 559.20
Дигитален Детектор на Напон, Практични Дигитален Тестер на Напон, Погодно Лесни за Општа Намена за Само-Тест Неодамнешно
XTD UT61E Плус UT61E+ 1000V 20A Дигитални Multimeter 22000 Брои Екранот NCV hFE Авто Опсег True RMS AC/DC Напон, Неодамнешно
XTD UT61E Плус UT61E+ 1000V 20A Дигитални Multimeter 22000 Брои Екранот NCV hFE Авто Опсег True RMS AC/DC Напон,

Сигурен 22,000 Брои Дигитални Мулти Тестер.Мерки на AC / DC напон до 1000 V, AC / DC струја до 20 A, отпор, capacitance, фрекв�

DEN 1933.92
X-DREE LCD Дисплеј Дупчиња Шрафцигер AC DC Напон Тестер Жолта 12-240V(Тестер ди tensione AC DC по cacciavite Неодамнешно
X-DREE LCD Дисплеј Дупчиња Шрафцигер AC DC Напон Тестер Жолта 12-240V(Тестер ди tensione AC DC по cacciavite

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Метал,Пластика; Нето Тежина : 15g.Пакет Содржина : 1 x AC DC Напон Тест

DEN 1881.60
AC DC Струја Тестер на Напон EM33D Рачни Лесно да се Носат Мини LCD Дигитален Multimeters Неодамнешно
AC DC Струја Тестер на Напон EM33D Рачни Лесно да се Носат Мини LCD Дигитален Multimeters

Бренд Име : ELECALL Оперативни Температура : 0 40 Мерење Отпор Опсег : Види Спецификација Мерење Inductance Опсег :

DEN 2244.00
Eujgoov 50-500V LCD Дигитален Voltmeter Дигитален Тестер на Напон Панелот со Поврзете Жици за Мерење на Напон Неодамнешно
Eujgoov 50-500V LCD Дигитален Voltmeter Дигитален Тестер на Напон Панелот со Поврзете Жици за Мерење на Напон

ДИГИТАЛЕН ДИСПЛЕЈ : Опремена со дигитален LED цевка, voltmeter овозможува светла и јасна презентација за подо�

DEN 220.56
Szliyands Дигитален Дисплеј AC Струја Индикатор, 22mm Плоштад Главата LED Тековната Тестер 0~100A Ammeter Монитор Неодамнешно
Szliyands Дигитален Дисплеј AC Струја Индикатор, 22mm Плоштад Главата LED Тековната Тестер 0~100A Ammeter Монитор

Оперативен напон спектар : AC50~500 V, мерен опсег : 0~100 A.Тоа може да се користи како снабдување со електрична

DEN 263.76
753 Не Контакт Тестер на Напон,Дигитални NonContact Тековната Детектор на Напон Тест Пенкало Мерен Инструмент Неодамнешно
Multimete, ET8132 Интелигентни Тековната Тестер на Напон за AC Мерење на DC Напон Неодамнешно
Multimete, ET8132 Интелигентни Тековната Тестер на Напон за AC Мерење на DC Напон

Со интелегентни идентификација и рачни мерни функции, метод на мерење може да се избираат според потреб

DEN 899.76
Fielect 5pcs Тестер Шрафцигер, Коло Тестер Пенкало Електричен Контакт Тестер на Напон Двојна Глава Слот Филипс Неодамнешно