SECJSKJ Dc Напојување MCH-302DII DC Регулирани Напојување Прилагодливи 30V 2A Одржување Тест Напојување Dc Напојување Прилагодливи (Големина : 110V)

SECJSKJ Dc Напојување MCH-302DII DC Регулирани Напојување Прилагодливи 30V 2A Одржување Тест Напојување Dc

DEN 1284.00

Неодамнешно

Това е достапна

Влезен напон : 110 V/220 V по желба.Излезен напон : 0-30 V/0-60 V.Излезна моќност : 300 W.Ефикасноста на работата : над 85%.Фиксна излез : 5 V/2 A.Излезна струја : 0-2 A/0-4А -.Сертификација на производи : CE.Модел : MCH-302 DII MCH-300 D-II dual напојување серија, снабдувањето со електрична енергија е прилагодлив мулти-функција висока стабилност DC регулирани напојување.Континуирано производство на полно оптоварување, излезниот напон и струја се континуирано прилагодливи во рамките на стандарден опсег.Висока-перформанси, ниска бран ниска топлина бакар прстен перформанси трансформатор Двојна 30 V5 A прилагодливи Серија 60 V5 A прилагодливи Паралелно 30 V10 A прилагодливи Позитивен и негативен напон излез.1. Порт за конекцијата : Излезен канал 1 и излез канал 2 се лебди.Негативниот терминал на фиксна излезна 5 V2 A е внатрешно основани.2. Напон на поставување : Прилагодување на напон knob да се добие потребниот напон.3. Тековната поставување на : Прилагодување на напон контрола knob спротивно од стрелките на часовникот за да се добие помал напон вредност.Краток излез и прилагодување на тековната knob до саканата тековната вредност.4. Се користи во серија : Одберете серија на владата со функција за вклучување (и двете во исто време, двете страни се користи самостојно, на левата страна е притиснат во серија на владата, лево и десно се притисне истовремено, паралелно на чекање), на "+" крајот на излез канал 2 и излез канал 1 се користи.На "-" на крајот ќе служи како излез.Во тоа време, излезниот напон е збир на две напојување напони.5. Паралелна употреба : Одберете ја паралелни режим преку функцијата копчето, и користите во секое напојување како излезен терминал.Во тоа време, излезна струја е збир на струи на две напојување.Пакување листа Домаќин × 1, кабелот за напојување × 1, прирачник × 1.

Додатоци на производот

1500w Моќност Батерија Полнач 75v 20a Прилагодливи Напојување Неодамнешно
1500w Моќност Батерија Полнач 75v 20a Прилагодливи Напојување

Модел : YKAD7520Т Излез опсег : 175v 0.520a Излез на владата : Константен напон ( или назначени ) променлива / прила

DEN 2111.76
YEZIZ Лабораторија Клупата Напојување Wanptek nps3010w стабилизира dc Напојување Прилагодливи 4 Цифрен Лабораторија Неодамнешно
ИБЕ Научни SH-500XL Електрофореза 500V Постојано Напојување, 120V на Текст Неодамнешно
ИБЕ Научни SH-500XL Електрофореза 500V Постојано Напојување, 120V на Текст

На SH500 XL содржи 999 минута тајмер кој може да се постави во 1 минута постепено.Уникатна карактеристика на SH

DEN 15654.00
SPT Безбедносни Системи за 15-PB12A9D3 9 Порта 12 Amp видео надзор Напојување Кутија (Беж) Неодамнешно
SPT Безбедносни Системи за 15-PB12A9D3 9 Порта 12 Amp видео надзор Напојување Кутија (Беж)

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

DEN 1392.48
Прилагодливи Напојување Професионални Префрлување DC Лабораторија за Напојување Прилагодливи 30V 30A 60V 10A Неодамнешно
ИНДУСТРИСКИ MRO ADP-50HH 19V 2.64 НА UNMP-ОЕМ Неодамнешно
ИНДУСТРИСКИ MRO ADP-50HH 19V 2.64 НА UNMP-ОЕМ

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

DEN 1699.20
Flexzion DC Напојување Променлива 30V 2А - Прецизност Прилагодливи 110V Регулирани Префрлување Коло Дигитален Неодамнешно
Flexzion DC Напојување Променлива 30V 2А - Прецизност Прилагодливи 110V Регулирани Префрлување Коло Дигитален

Премиум Регулирани Напојување Компактна структура Benchtop Напојување дизајн; Сите метална конструкција;

DEN 1366.80
Tenma 60V 3А Променлива Клупата Напојување Програмабилни Неодамнешно
Tenma 60V 3А Променлива Клупата Напојување Програмабилни

Ротари encoders за фино и предмет на вредноста на напонот и тековните поставувања.Во текот тековната заштит

DEN 9336.00
AC да DC Напојување Gophert NPS-3002 Прилагодливи 0-60V 0-5A Лабораторија Префрлување Напојување 110V/220VAC Неодамнешно
AC да DC Напојување Gophert NPS-3002 Прилагодливи 0-60V 0-5A Лабораторија Префрлување Напојување 110V/220VAC

Излезниот Напонски Опсег : 060 V / Излезна Струја Опсег : 05 A / Операцијата Влезниот Напон Спектар : 198 – 264 Va

DEN 1413.60
TPS543 24V 15V да се Позитивни и Негативни 12v 12v Регулирани Напојување на Модулот, Висока Ефикасност, Ниска Неодамнешно
TPS543 24V 15V да се Позитивни и Негативни 12v 12v Регулирани Напојување на Модулот, Висока Ефикасност, Ниска

【СПЕЦИФИКАЦИИ】Позитивен напон мора да биде помала од понудата на 3 V или повеќе, негативниот притисок м

DEN 1531.20
B&K Прецизност XLN3640 1.44 kW Програмабилни DC Напојување, 40A Неодамнешно
B&K Прецизност XLN3640 1.44 kW Програмабилни DC Напојување, 40A

Со вклучен ПСУ често се помали, полесни и поефикасни од линеарна ПСУ и создава помалку топлина.Тоа ги ис

DEN 311.76
Глобална напојување за AC100‑240V Железнички Напојување, EDR‑120‑24 Индустриски 5A 120W Стабилна Железнички Неодамнешно
Глобална напојување за AC100‑240V Железнички Напојување, EDR‑120‑24 Индустриски 5A 120W Стабилна Железнички

Електрична Спроводливост : Бакар трансформатор имаат добра електрична спроводливост и не се лесно да с

DEN 753.60
Преносни Лабораторија за Напојување CPS-3205 3205II Digital Switch Прилагодливи Мини DC Напојување ВАТИ со Неодамнешно
Преносни Лабораторија за Напојување CPS-3205 3205II Digital Switch Прилагодливи Мини DC Напојување ВАТИ со

Излезниот Терминал На Предниот Панел, Користете Повеќе Пријателски Има И Заклучување И Моќ Екран Функц

DEN 1298.40
Напојување; AC-DC; 48V; 2A; 100-264V Во; Ограден; DIN Rail Монтажа; 96W; PS-S Серија Неодамнешно
Напојување; AC-DC; 48V; 2A; 100-264V Во; Ограден; DIN Rail Монтажа; 96W; PS-S Серија

Конфигурација : Затворени.Моменталната Оценка : 2 A Струја, Излез : 2 А Влезен Напон : 110 / 115 / 120 VAC ; 110 VAC ; 115

DEN 7103.52
DONCK Преносни Напојување Лабораторија Dc Напојување Прилагодливи Стабилизира Регулирани Префрлување Напојување Неодамнешно
Модул Чекор Надолу Конвертор Модул LM2596 DC-DC 4-40V 1.25 V-37V Напон Редуктор Регулаторот Трансформатор Одбор Неодамнешно
Модул Чекор Надолу Конвертор Модул LM2596 DC-DC 4-40V 1.25 V-37V Напон Редуктор Регулаторот Трансформатор Одбор

ВИСОКА ТОЧНОСТ : овој напон редуктор регулаторот е со висока точност, грешка на voltmeter е ±0.1 v, и опсегот е 04

DEN 1461.60
ЗОШТО-YUE MCH-303D-II Dual DC Регулирани Напојување 30V 3А Линеарна Прилагодливи Полнење на Батеријата Индустрија Неодамнешно
ЗОШТО-YUE MCH-303D-II Dual DC Регулирани Напојување 30V 3А Линеарна Прилагодливи Полнење на Батеријата Индустрија

1 Порт за конекцијата : Излезен канал 1 и излез канал 2 се лебди.Негативниот терминал на фиксна излезна 5 V2

DEN 1598.40
ZEFS--ESD DC Линеарното Напојување Поголем DC Напојување 30V 10A 5A 60V Прилагодливи Префрлување Регулаторот Неодамнешно
ZEFS--ESD DC Линеарното Напојување Поголем DC Напојување 30V 10A 5A 60V Прилагодливи Префрлување Регулаторот

Една фаза, единствен излез, ниска бран и бучава.Висока прецизност тригрупа четири и пол дигитален LED дис

DEN 304.80
DC-DC 4~40V Прилагодливи Конвертор Модулот на Напонот на Чекор Надолу Регулаторот LM2596 -Квалитетот е Нашата Неодамнешно
DC-DC 4~40V Прилагодливи Конвертор Модулот на Напонот на Чекор Надолу Регулаторот LM2596 -Квалитетот е Нашата

Со voltmeter екранот, voltmeter грешка од ± 0.1 V, опсег 0 ~ 40 V.Допир на копчето да се префрлиш на мерење влезен или из

DEN 933.60
Кол-Parmer Напојување за pH Preamplifier Колекции, 220 VAC, 50 Hz Неодамнешно
Кол-Parmer Напојување за pH Preamplifier Колекции, 220 VAC, 50 Hz

Користење Со : КолParmer тел / ORP предзасилена кабли.Опис : КолParmer Напојување за p H Preamplifier Колекции, 220 VAC, 50 Hz.Б

DEN 2315.76