OLFA 5009 LB-10B Snap-Off Тешки Нож, 10 Парчиња

OLFA 5009 LB-10B Snap-Off Тешки Нож, 10 Парчиња

DEN 264.00

Неодамнешно

Това е достапна

Уметност, графика, занаети и хоби и за потрошувачите и индустриски апликации.Овој производ е ножот.Горе на производот е 091511600179. ОСТАР ЖИЛЕТ 18mm ПРЕЦИЗНОСТ НОЖЕВИ - Овие ножеви се направени од Јапонски алатка квалитетен челик за сигурен острина и супериорен во однос на работ на задржување.Долготрајните прецизни на овие ножеви им овозможува да работат подолго непрекинато.КОМПАТИБИЛЕН СО 18mm НОЖЕВИ - LB Snap Ножеви се компатибилни со повеќето 18mm ножеви.За најдобри перформанси, пар OLFA 18mm ножеви со OLFA 18mm рачки.Замена на ножот достапен во количина од 5 (LB-5 B), 10 (LB-10 B), 50 (LB-50 B) или 100 (LB/CP100).НАМАЛУВАЊА РАЗЛИЧНИ МАТЕРИЈАЛИ - Овие замена ножеви обезбеди точни и веродостојни намалувања на тешки материјали, како base, покриви, подови, гума, и повеќе.Одлично за индустриска употреба, изведувачи или градежништвото, и други тешка категорија работни места.OLFA нуди 9mm Прецизност/ Алатка нож изграден со здрав корозија-отпорни тело и лесно се држат надвор сечилото замена функција.Автоматско заклучување на сечилото механизам овозможува безбедно и сигурно работење.На 28mm Ротари Машина е со претходно внесени на RB28 Ротационен Нож направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик.Обезбедува детално и прецизно сечење на ткаенина, хартија, и филм.Стандард должност уметност нож совршен за хартија, винил, гума, модели, cardstock, пена, и повеќе.Пенкало-како хоби нож има текстура, contoured се справи со што обезбедува удобност и стабилност.OLFA нуди 18"x24" само-лекување сечење мат совршен за мали и средни проекти.Нашите ротари мат има само-лекување заврши дека reseals површината намалувања за постојано мазна површина сечење.Спарување на вашиот OLFA Ротари Сечење на Мат со OLFA Ротари Секачи ќе се обезбедат оптимални резултати.OLFA нуди широк спектар на алатки, вклучувајќи Snap-off машина, Ротари ножеви, Безбедност ножеви, Комунални секачи, Уметност ножеви, Ножици, Компас секачи, Гребење, Ножот располагање случаи, Владетели, Сечење душеци и Ножеви.Создавање со право tools е чисто задоволство.Тие овозможуваат да се добие прецизна намали, влијае на квалитетот на нашата работа и крајниот ефект на работа.

Додатоци на производот

Скалпел Нож се Справува 47 со 20 СТЕРИЛНИ Ножеви 1021 (ДДП Бренд) Неодамнешно
Скалпел Нож се Справува 47 со 20 СТЕРИЛНИ Ножеви 1021 (ДДП Бренд)

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА 1 НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК СКАЛПЕЛ СЕ СПРАВИ СО НОЖ #4 1 НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК СКАЛПЕЛ СЕ СПРАВИ �

DEN 179.76
Замена На Ножот - Wedger Неодамнешно
Замена На Ножот - Wedger

Ова е вистински ОЕМ (Original Equipment Manufacturer) дел.Замена На Ножот Wedger.Ова е вистински ОЕМ (Original Equipment Manufacturer) дел

DEN 6287.28
BAKUMA Падна видов (на слајд кружни пили) 210 x 2.2 x 80P (Јапонија Увоз) Неодамнешно
BAKUMA Падна видов (на слајд кружни пили) 210 x 2.2 x 80P (Јапонија Увоз)

[Производ големина] Надворешниот дијаметар : 210 mm.Сечилото дебелина : 2.2 mm.Број на сечива : 80 P.Внатрешен ди�

DEN 2942.40
ЗАНАТСКИ Комунални Нож Ножеви, 25мм, 3-Парче (CMHT11325) Неодамнешно
ЗАНАТСКИ Комунални Нож Ножеви, 25мм, 3-Парче (CMHT11325)

Одговара на повеќето 25mm snapoff ножеви сечилото.Повеќе snapoff поени елиминира расправаме за постојано се мен�

DEN 102.48
Iscar 2300609 SGIH 19-2 Само-Контрола Разделба & Grooving Сечилото Неодамнешно
Iscar 2300609 SGIH 19-2 Само-Контрола Разделба & Grooving Сечилото

За сите CNC стругови и прирачник за стругове.За жлебови, разделба исклучување на центар и chamfering.Лесно отс�

DEN 495.60
Комунални Нож Замена Ножеви Тешки Висока Јаглероден Челик Кутија Машина Жилет Сечилото со Складирање Кутија Неодамнешно